اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درباره adc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درباره adc

با سلام
    من یک ولتاژ آنالوگ دارم مقدار دامنه ولتاژ 1.25 تا 1.5 ولت است من این ولتاژو با avr در
    بیسک به یک عدد دیجیتال تبدیل کردم ولی این عدد به علت کم بودن تعغرات ولتاژ ورودی آنالوگ کم است
    چگونه می تونم این تعغرات زیاد کنم

پاسخ : درباره adc

ُسلام
    Adc داخلی َavr 10 بیتی است و محدوده تغییرات به ازای ولتاژ 0 ولت عدد صفر و به ازای حداکثر ولتاژ یعنی 5 ولت 1024 را در خروجی مبدل می دهد متغیری که شما در برنامه تعریف می کنید از نوع word است.در برنامه دستور Start ADC یادتون نره.
    حالا شما در یک do loop مقدار Adc را می خونید و در یک متغیر می ریزید و روی lcd نمایش می دهید اگر می خواهید محدوده را زیاد کنید متغیر را در عدد مورد نظر ضرب می کنید.
    به همین سادگی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h_rahimi
      با سلام
      من یک ولتاژ آنالوگ دارم مقدار دامنه ولتاژ 1.25 تا 1.5 ولت است من این ولتاژو با avr در
      بیسک به یک عدد دیجیتال تبدیل کردم ولی این عدد به علت کم بودن تعغرات ولتاژ ورودی آنالوگ کم است
      چگونه می تونم این تعغرات زیاد کنم
      اگر AREF را 5 ولت در نظر بگیرید

به ازای 1.25 ولت عدد 256 و به ازای 1.5 ولت عدد 307 رادارید ( یعنی 52 عدد )

ولی اگر به AREF ولتاژ 2 ولت بدهید . در آن صورت

به ازای 1.25 ولت عدد 639 و به ازای 1.5 ولت عدد 767 رادارید ( یعنی 128 عدد )

اگه هم حوصله تهیه ولتاژ مرجع 2 ولتی را ندارید از ولتاژ مرجع 2.56 ولت داخلی استفاده کنید . در آنصورت :

به ازای 1.25 ولت عدد 500 و به ازای 1.5 ولت عدد 599 رادارید ( یعنی 99 عدد )

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجید نصراله زاده

اگر AVCC را 5 ولت در نظر بگیرید

به ازای 1.25 ولت عدد 256 و به ازای 1.5 ولت عدد 307 رادارید ( یعنی 52 عدد )

ولی اگر به AVCC ولتاژ 2 ولت بدهید . در آن صورت

به ازای 1.25 ولت عدد 639 و به ازای 1.5 ولت عدد 767 رادارید ( یعنی 128 عدد )

اگه هم حوصله تهیه ولتاژ مرجع 2 ولتی را ندارید از ولتاژ مرجع 2.56 ولت داخلی استفاده کنید . در آنصورت :

به ازای 1.25 ولت عدد 500 و به ازای 1.5 ولت عدد 599 رادارید ( یعنی 99 عدد )

موفق باشید

اشتباه نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        AVCC یا AREF ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
          اشتباه نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          AVCC یا AREF ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          از تذکر شما ممنونم

ساعت 1:30 صبح بود و ..... :biggrin:

در هر صورت پستم را ادیت کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X