اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور های DC انکدر دار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور های DC انکدر دار

سلام
    میگم تو ایران از این موتورای DC انکدر دار هست؟
    مثل اینا:
    http://www.faulhaber.com/servlet/com.itmr.waw.servlet.Anzeige?fremdaufruf=ja&kd id=40929&sprachid=1&htdigurl=/n169933/i424900.html

http://www.faulhaber.com/servlet/com.itmr.waw.servlet.Anzeige?fremdaufruf=ja&kd id=40929&sprachid=1&htdigurl=/n169933/i95222.html

http://www.faulhaber.com/servlet/com.itmr.waw.servlet.Anzeige?fremdaufruf=ja&kd id=40929&sprachid=1&htdigurl=/n167866/i86089.html

پاسخ : موتور های DC انکدر دار

گشتم نبود ،نگرد نیست.
    شاید اگه خیلی پولدار باشی بتونی سفارش بدی برات بیارن.شاید

دیدگاه

نه جون من اینو نگو :sad: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
      پس هرکی تو این مملکت خواست رو بات بسازه باید بره بمیره :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

خوب اول از همه به اعصابت مسلط باش.
        بگو ببینم این موتور های با دقت بالا و قدرت بالا رو واسه چه روباطی می خوای.چند تا می خوای؟ چه قدر پول داری؟(می دونی که خر چی پول بدی همونقدر آش می خوری)
        من قبلا با این مشکلات دست پنجه نرم کردم.می شه یه کارایی کرد.ولی اول بهتره بگی می خوای چی کار کنی

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          این موتورارو برای میکرو موس می خوام.برو توسایتmicromouseonline.com ببین چه موتورایی دارن!موتورای اینکدر دار که هرمیلیمتری که روباتشون راه میره 3 تا پالس میده یعنی دقت0.3 میلیمتر!
          من آدم پول داری نیستم.ولی بگو قیمت حدود چقدره.اگه پولش رو داشتم که هیچی اگه نداشتم میرم میمیرم.حالا من نمی خوام اینقدر دقتش با لا باشه موتورش هر دوری که می چرخه 2 یا 3 تا پالس بده بسه!قیمتش اگه حدود 20 تومن باشه خوبه اگه نه مال خودشون باشه .خارجیا برن باهاش رو بات بسازن حال کنن.ما هم اینجا می شینیم و نگاه می کنیم.بعد جو گیر می شیم می خوایم با موتورای معمولی میکرو موس بسازیم!
          می دونی فرق ما با اونا چیه؟
          اونا اول طراحی می کنن بعد می سازن.
          ما اول می سازیم بعد طراحی می کنیم.چون جوان بد بخت ایرونی اول باید ببینه چه قطعاتی هست بعد بسازه.
          ولی ایرانیا عجب موخی هستنا! با آشغال چه چیزایی میسازن! اگه امکانات داشتن چکار می کردن؟ :wow:
          انشا الله که این مشکلات حل بشه و هیچ محدودیتی نباشه. :applause: :wow:

دیدگاه

البته روبات های میکرو موس نیاز به دقت خیلی بالا ندارند و لازم نیست تعداد پالس بالا در حد 512و256 و ... داشته باشند.
            البته بازم نگفتی چند تا موتور لازم داری.من تو یه پروژه 20 تا موتور فلت گیربکس دار هر کدوم 500 یورو از سوئیس سفارش دادیم.ولی من فرض میکنم شما دوتا موتور بیشتر لازم نداری .
            اولین کاری که میکنی یه سر به فروشگاه لاندا در جمهوری بزن.شاید بتونی 2 تا موتور با قیمت مناسب پیدا کنی .بعضی موتور های دسته دوم هم داره.
            راه دیگه ای که بین ایرانی ها خیلی مرسومه اینه که شما یه موتور دی سی با سرعت و قدرت مورد نظر و البته بدون انکدر تهییه می کنی و روی شفتش یه انکدر به صورت اکسترنال وصل میکنی .من قبلا این کار رو کردم و می تونم به جرات بگم دقتش مثل موتور های انکدر دداره .فقط کمی اندازش از اونا بزرگتر می شه.
            من انکدر 360 پالس رو به موتوره maxon دوازده ولت وصل کردم و به خوبی جواب میده.فقط باید سنسورش رو درست انتخاب کنی.
            اینجا از همین تکنیک استفاده شده که البته فقط سنسورش معلومه :icon_razz:

نکته مهم دیگه اینه که هیچ وقت نا امید نشو و بدون برای هر مشکلی راه حلی هست.
            Never ever ever ever give up.
            cherchil

دیدگاه

سلام
              من برای رو باتم از همینایی که میگی ساختم ولی نمی دونم برای counter اون از یه میکروی جدا استفاده کنم یا نه؟
              چرخ رو باتم 3.6 سانت قطرشه.سرعت رو باتم 2 متر برثانیه و با هر دور که چرخ میزنه 12 پالس تولید میشه.روی چرخ 12 تا خط سیاه کشیدم.از سنسور مادون قرمز پکیج شده استفاده می کنم به قطر 4 میلیمتر.راستی پایه خروجی فوتو ترانزیستور سنسور رو مستقیما به میکرو وصل کنم یا نه؟

دیدگاه

خوب ببین برای دو چرخ دو تا پین میکرو کافیه .لازم به میکروی اضافی نیست.در ضمن برای میکرو ماوس نیاز به تعیین جهت موتور با انکدر نداری و این یعنی سادگی بیشتر کار.
                اونطور که من فهمیدم تعداد پالس زیادی نداری ولی منظور من از سنسور سنسور IR معمولی نیست.اگه یه سر جمهوری بزنی و دنبال opto counter بگردی مدل هایی پیدا می کنی که هم دارای شیار های بالا و ظریفی هستند و هم فرکانس چرخش بالا تری رو ساپرت میکنند چون از نوع سنسور هال هستند.اگه روباطت سرعت بالاتری بره حتما سنسور IR تعداد غلطی رو شمارش میکنه و اصلا دقت نداره .چیزی که اینجا مهمه تعداد پالس در ثانیه است نه سرعت خود روباط.
                در ضمن خیلی کوچکتر و ظریفتر هستند و قیمت پایینی در حد 1000 تومان دارند .

دیدگاه

سلام
                  ببین بازار جمهوری که در خونمون نیست که هی می گی یه سری بهش بزن.من تو یزدم ولی یزدی نیستم.
                  راستی این اوپتوکانتر که میگی یه شکلی دیتاشیتی ازش داری برام بزار.
                  منظورم از میکرو ی جدا این بود که می ترسم یه وقت یه پالس رو نا دیده بگیره اونوقت همه چیز میریزه بهم.واسه این گفتم فقط یه میکرو کار شمارش رو انجام بده.

دیدگاه

فکر نمیکنم میکروی جدا بهبودی زیادی بهت بده.مگه روباطت می خواد هندی برقصه.می خواد شمارش کنه و یه سری پردازش ساده انجام بده.
                    این عکسی که گذاشتم یکم شبیه کانترشه .بدون انکدر

حالا جمهوری نشد یه جای دیگه.هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

دیدگاه

سلام
                      ببخشید که هیچی حالیم نیست. این سنسورا رو میگی؟ اینا که مادون قرمزه!اثر هال نیست!

دیدگاه

از نظر قیافه فرقی با هم ندارند.
                        فرقشون اینه که این سنسورایی که من می گم با تکنولوژی ظریف تری ساخته شده اند. و اصلا کنارش یه مدار خیلی کوچیک به صورت SMD تعبییه شده.تو شکلی که گذاشته بودم مشخصه.
                        شما اگه انکودرت رو وصل کنی به موتور و با 9000 rpm بچرخونی و بعد خروجی سنسور رو بدی اسکوپ می بینی که این سنسورا یه خط صاف نشون می ده یعنی هیچ پالسی رو نمیفهمه.البته برای سرعت های پایین جواب میده.
                        بازم میگم اول با همین سنسورا که داری امتحان کن و اگه دقت و سرعتش برات قابل قبول نبود اونوقت برو سراغ اینا که من میگم.من بر اساس اون چیزی که تو پست اولت زده بودی و موتورهایی رو معرفی کرده بودی احساس کردم اون سنسورا به کارت نمی آد.آخه 12000 rpm بود.
                        راستی اون انکدرت چه شکلیه.؟چند تا شیار داره؟ دست سازه یا نه؟

دیدگاه

سلام
                          ابعاد روبات من خیلی کوچیکه75mm در 110mm .
                          و تنها راه گذاشتن انکدر اینکه چرخای نازنینمو سوراخ سوراخ کنم.
                          ببینم ، حتما چرخ باید بین این سنسورا باشه؟

دیدگاه

نه اصلا انکدر ها قطری نداره که.به 0.5 هم نمیرسه.
                            به هر حال تو از محدودیت هایی که داری گاه تری .حالا تو ادامه بده منم هر کمکی از دستم بر بیاد مضایقه نمیکنم. :job:

دیدگاه

سلام
                              میگم اینطوری چطوره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X