اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن led 600

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن led 600

من می خوام 60 تا led رو هر ثانیه با atmega 16 روشن کنم بطوریکه در ثانیه اول یک led روشن بشه و روشن باقی بمونه یک ثانیه بعد led دوم روشن بشه و روشن باقی بمونه تا led شستم.بعد همه خاموش شه.
    از چه IC باید استفاده کنم؟ :rolleyes:

پاسخ : روشن کردن led 600

هیچ کس نبود؟ :sad:

دیدگاه

شما باید از لچ استفاده کنید
      پیشنهاد من ای سی 74HC573 هست هر وقت تهیه کردین بگید تا در مورد راه اندازیش کمکتون کنم
      در ضمن برای کار شما 8 تا از این آیسی لازمه
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

4 تا 74154 بخرید (آ‌دی مالتی پلکسر ) . هر کدام 16 تا خروجی دارند .

ولی اگه من جای شما بودم از روش مالتی پلکس استفاده می کردم . فقط با استفاده از 2 پورت میکرو میتونید 64 LED را روشن کنید .( البته بیشتر هم میشه )آ‌

دیدگاه

درسته حق با ایشونه این راه هم هست :redface:
          هر کدوم رو خواستی انتخاب کن
          ولی راه من ساده تره ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

راستش نظر خودم روی 74595 بود فکر میکنم 74HC573 هم مناسب باشه اگه یه توضیح در مورد عملکردش بدید ممنون میشم. :smile:

دیدگاه

آی سی که شما گفتین یه شیفت رجیستره و برای کار شما مناسبه ولی راه اندازیش کمی مشکله
              ولی آی سی که من گفتم یک لچ هست
              طرز کار اون هم به اینصورته که هرچی در ورودیش قرار بدی در خروجیش ظاهر میشه به شرط آنکه پایه LE یک باشه در غیر اینصورت خروجی با تغییر ورودی ثابت میمونه
              بدین صورت شما میتونید با اشغال دو تا پورت از میکرو 64 خروجی قابل کنترل داشته باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X