اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

code vision یا winavr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

code vision یا winavr

سلام.
    من قبلا با bascom کار کردم.حالا میخوام با زبان C کار کنم.الانم تو دوراهی codevision و winavr گیر کردم.البته در مورد winavr با avr studio هم میشه کار کرد.
    از دوستان کسی هست منو راهنمایی کنه؟؟؟؟
    ممنون...

پاسخ : code vision یا winavr

درود
    با توجه به اینکه شما قبلن bascom کار کردین پریدن به winavr(avr-gcc) احتمالن کمی سخت باشه. چون توی winavr همه ی کارها رو خودت باید دستی انجام بدی ولی در codevision اون ویزارد اولیه خیلی کار رو راحت تر میکنه. ولی بزرگترین مزیتهای winavr و به طور کل gcc در اینه که دارای یک استاندارد هست که شما در برنامه نویسی خیلی راحت تر هستی و اینکه این گروه نرم افزاری از لایسنس متن باز استفاده میکنه که کلی مزیت داره و باعث میشه شما به یک منبع عظیم از کدهای آماده دسترسی داشته باشید و همچنین دیگه نیازی به کرک و سریال و ... ندارین.
    و در آخر اینکه من با avr-gcc که توی ویندوز win-avr هست خیلی بیشتر حال میکنم. :-)
    موفق باشید

دیدگاه

سلام.
      ممنون.اون مشکلی که گفتین با نرم افزار avrwiz حل میشه.منم یه کم زبان C بلدم.
      حالا به نظرتون برای کار با winavr از کجا شروع کنم؟
      کتابی داره؟البته اونیکه تو سایت kavirelectronic.ir بود رو خوندما،ولی برای کافی نبود. :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi_123
        سلام.
        ممنون.اون مشکلی که گفتین با نرم افزار avrwiz حل میشه.منم یه کم زبان C بلدم.
        حالا به نظرتون برای کار با winavr از کجا شروع کنم؟
        کتابی داره؟البته اونیکه تو سایت kavirelectronic.ir بود رو خوندما،ولی برای کافی نبود. :cry2:
        سلام
        خوشحال می شم نقاط ضعف آموزش رو بگید تا انشاءالله چند وقت دیگه مجله میکرو منتشر می شه ناقصی ها رو برطرف و در اونجا معرفی کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کویر الکترونیک.ایران

سلام
          خوشحال می شم نقاط ضعف آموزش رو بگید تا انشاءالله چند وقت دیگه مجله میکرو منتشر می شه ناقصی ها رو برطرف و در اونجا معرفی کنیم
          سلام
          خوب میشد اگه به ترجمه صرف دیتاشیت و کتابخونه ها بسنده نمیکردین و روند آموزش رو بصورت خودآموز(tutorial) پی میگرفتین.روند فعلی برای افراد مبتدی اصلا مناسب نیست و کسائی هم که بتونن از این نوع سبک آموزش شما استفاده کنن مطمئنن مشکلی در استفاده از دیتاشیت و کتابخانه ها نخواهند داشت.من بعنوان یک نوآموز در winavr نتونستم با اموزش های شما ارتباطی برقرار کنم و بیشتر از خود آموزهای سایت:winavr.scienceprog.com استفاده کردم.

دیدگاه

سلام.
            منم با دوستمون موافقم.اگه کتابچه کویرالکترونیک به صورت خودآموز جلو بره خیلی خوبه.پیشنهاد میکنم از قسمت پروژه های سایت winavr.scienceprog.com خیلی استفاده کنید.

دیدگاه

سلام
              ممنون دوستان
              من دقیقا منظور دوستان رو متوجه نشدم
              روند کلی آموزش مناسب نبودیا زبان گفتاری برای استارت مناسب نبود؟
              ما بخش بندی ها رو تقریبا مشابه یک کتاب AVR به زبانc تهیه کردیم و مطابق اون پیش می رویم و در هر بخش علاوه برای توضیحاتی که در دیتا شیت هست به صورت چند مثال تکمیل کردیم
              بخش بندی ها بدین گونه هست که ادامه می دهیم لطفا با نظرات خودتون ، درهر چه بهتر شدن نسخه تکمیلی این آموزش کمک کنید

دیدگاه

راستی چرا آموزش ها متوقف شده ؟ (آ‌منظورم قسمت دوم winavr است )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجید نصراله زاده
                  راستی چرا آموزش ها متوقف شده ؟ (آ‌منظورم قسمت دوم winavr است )
                  در همون اوایل کار(نسخه اول) با امتحانات و ... دوستان وقت کمتری داشتند و موقتا متوقف شد و تقریبا قول هایی که بعد از اون از طرف دیگر اعضا داده شد پایبند نشدند و کشید تا الان
                  الان هم من و بیشتر دوستان میکرو ARM رو در دست گرفتیم و نمونه برد آزمایشی هم امروز رسید و تا آخر هفته تست کامل بشه آموزش ها شروع می شه
                  ولی با افتتاح مجله میکرو آموزش ها به صورت مقاله ای در مجله منتشر و در آخر به صورت جامع در یک فایل chm و به خود نرم افزار اصلی اضافه می شه
                  از همین فرصت استفاده می کنم و از تمامی دوستانی که علاقه مند به همکاری هستند دعوت می کنم هر بخشی که می تونند کامل کنند و بفرستند و پس از انتشار در مجله میکرو با نام خودشون به آموزش اصلی اضافه کنیم
                  هر نکته ی مفید دیگه ای هم که تو آموزش نیست و به نظرتون خوبه که اضافه کنیم مطرح کنید تا با اتفاق نظر دوستان تکمیل تر کنیم
                  از توجه همه دوستان سپاسگذارم

دیدگاه

سلام
                    من از کد وبژن خوشم میومد. ولی اونقدر اررور الکی داد که ازش زده شدم. در مقابل WinAVR خیلی قدرتمنده و اصلا بهش نمیشه شک کرد. البته اوایل با Optimizer مشکل داشتم که بعدا رفع شد.
                    حدس من اینه که مشکل شما با کامپایلر نیست، با کتابخانه ها مشکل دارید، علتش هم اینه که تا بحال بدون داشتن هیچ اطلاعاتی(یا در سطح کم) در مورد رجیسترهای AVR برنامه نویسی میکردید و حالا میخواید با کامپایلری کار کنید که بدون شناخت رجیسترها نمیشه ازش استفاده کرد.
                    در مورد WinAVR فقط چند تا بحث نیاز جدی به آموزش و مطالعه داره:
                    1. آشنایی با optimizer اون که به دلیل تبعیت از Gcc در میکرو میتونه مشکل ساز بشه.
                    2. نحوه ادغام کد اسمبلی با C
                    3. نحوه ادغام فایلهای حاوی کد اسمبلی با C که یا قبلی فرق داره.

سخت ترینش مورد دومه که من آخر یا نگرفتم.

غیر از این سه مورد بقیه مشکلات شما به عدم شناخت رجیسترها بر می
                    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام
                      ممنون دوستان
                      من دقیقا منظور دوستان رو متوجه نشدم
                      روند کلی آموزش مناسب نبودیا زبان گفتاری برای استارت مناسب نبود؟
                      ما بخش بندی ها رو تقریبا مشابه یک کتاب AVR به زبانc تهیه کردیم و مطابق اون پیش می رویم و در هر بخش علاوه برای توضیحاتی که در دیتا شیت هست به صورت چند مثال تکمیل کردیم
                      برای اینکه دقیقا بشه جواب داد شما باید مشخص کنید مخاطبان شما در این آموزش چه کسانی هستند: افرادی که آشنایی اجمالی با میکروکنترولرها دارند
                      کسانی که هیچ دانش پایه ای در مورد میکرو ها ندارند. / کسانی که قصد تغییر زبان و کامپایلر برنامه نویسی خود را دارند و ....

مسلما برای مخاطبی که هیچ اطلاعاتی بیسی در مورد میکروها نداره با کسی که قبلا با 8051 کار کرده و یا کسی که میخواد از کدویژن سویچ کنه به winavr وضغ متفاوت است.

دیدگاه

Gcc چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X