اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[AVR WATCHDOG] Watchdog setup sequence is timed out. Do nothing.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[AVR WATCHDOG] Watchdog setup sequence is timed out. Do nothing.

سلام

وقتی یه برنامه ساده رو کامپایل کردم و فایل هگز رو توی پروتئوس ریختم توی میکرو این ERROR رو میداد

invalid opcode 0xFFFF at PC=0x0000

بعد از چند بار سروکله زدن حالا این ERROR رو میده :

AVR WATCHDOG] Watchdog setup sequence is timed out. Do nothing] مشکلش چیه ... البته هنوز رو میکرو نریختم تا ببنم چی میشه :sad:

پاسخ : [AVR WATCHDOG] Watchdog setup sequence is timed out. Do nothing.

برنامه هم اینه :
    #include <mega16.h>
    #include <delay.h>

main()
    {
    while(1)
    {
    PORTA.0=0;
    delay_ms(1000);
    PORTB.0=1;
    delay_ms(1000);

}
    }

دیدگاه

شما watchdog رو enable کردین ولی هیچ جای برنامه clr watchdog ندارین بنابراین تایمر watchdog سرریز میکنه و باعث reset میکرو میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghasedak2716
        شما watchdog رو enable کردین ولی هیچ جای برنامه clr watchdog ندارین بنابراین تایمر watchdog سرریز میکنه و باعث reset میکرو میشه
        آخه همه چیز بصورت default بوده ، من چیزی رو تغییر ندادم که !

حالا چطوری باید watchdog رو disable کنم ؟ از توی Codevison یا Proteus باید این کارو بکنم ؟

ممنونم از راهنماییت

دیدگاه

منم این مشکل رو با پرونیوس 7.3 دارم. اما توی ورژن 6 همچین مشکلی وجود نداره. من این کد رو هم روی خود میکرو امتحان کردم که درست جواب داده.

دیدگاه

اینو توی قسمت main قرار بده ببین درست میشه ؟

WDTCR=0x00;
            دانلود کی های جدید کاسپر
            جهت سفارش طراحی و برنامه نویسی سایت, قالب, بنر قیف و فلش
            با این آی دی تماس بگیرید :
            sam.shark360

دیدگاه

این مشکل رو داخل پروتیوس حلش کرد. اما چرا باید داخل نسخه جدید این برنامه این شکلی باشه. خود برنامه که روی میکروی حقیقی هم جواب میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sharktech
                اینو توی قسمت main قرار بده ببین درست میشه ؟

WDTCR=0x00;

نه ، همچنان مشکل قبل رو داره به اضافه اینکه جدیدا" میگه :
                simmulation is not running in real time due to excessive CPU Load.

هر دفعه یه اررور جدید میده این :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pswin
                  این مشکل رو داخل پروتیوس حلش کرد. اما چرا باید داخل نسخه جدید این برنامه این شکلی باشه. خود برنامه که روی میکروی حقیقی هم جواب میده.
                  پس این پروتئوس به چه دردی می خوره ؟آ‌ آخرش که باید بریزیم رو میکرو امتحان کنیم oo:

یه بار اومدیم از گرایش دوست و برادر ، " الکترونیک " ، یه چیزی یاد بگیریم ، این اینطوری خورد تو ذوقمون ... آخرشم باید با همون کنتاکتورای پر صدای صدای خودمون کار کنیم

دیدگاه

سلام

دوستان عزیز این موضوع ربطی به پروتئوس نداره :smile:

شما یه بار با کد ویزارد کد ویژن برنامه ت رو شروع کن و برای غیر فعال کردن watchdog از تب تایمر اونو غیر فعال کن و دوباره تست کن

امیدوارم تو ذوقت نخوره
                    ِِDie for Life, Not Live to Die
                    Freedom Fighter
                    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام
                      چرا پروتئوس 7.3 کلی ایراد داشت ولی 7.5 عالیه . برید کافی نت دانلود کنید میارزه، اکثر AVR ها اضافه شدن، ایراد ks0108 که read رو ساپورت نمیکرد گرفته شده و ...
                      بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                      اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

آره منم با آقا مصطفی موافقم , این ورژن پروتئوس خیلی عالیه, منم ازش راضیم .

اینم لینک پروتئوس 7.5 :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=30006.msg145132#msg145132

------------------
                        راستی آقا مصطفی من هر کاری کردم نتونستم این مدار رو راه اندازی کنم , اگه امکان داره شما ببینید این چشه ؟
                        طبق معمول این عکس رو دانلود کنید و به این حالت test.rar رینیمش کنید.
                        ممنونم
                        http://www.ecapic.ir/image/ECA-090804013039.jpg
                        دانلود کی های جدید کاسپر
                        جهت سفارش طراحی و برنامه نویسی سایت, قالب, بنر قیف و فلش
                        با این آی دی تماس بگیرید :
                        sam.shark360

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                          سلام
                          چرا پروتئوس 7.3 کلی ایراد داشت ولی 7.5 عالیه . برید کافی نت دانلود کنید میارزه، اکثر AVR ها اضافه شدن، ایراد ks0108 که read رو ساپورت نمیکرد گرفته شده و ...
                          سلام، اما من بازم نتونستم KS0108 رو باهاش شبیه سازی کنم. شما نمونه فایلی دارید؟
                          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار

سلام، اما من بازم نتونستم KS0108 رو باهاش شبیه سازی کنم. شما نمونه فایلی دارید؟
                            بله
                            من کتابخونه این پروژه رو خودم نوشتم.
                            فایل های پیوست شده
                            بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                            اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

ممنون، لطف کردید :smile:
                              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X