اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از کار انداختن طلا یاب و فلز یاب؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از کار انداختن طلا یاب و فلز یاب؟

سلام

فلز یاب ها و طلا یاب ها مگر از سنسور های غیر تماسی مغناطیس استفاده نمی کنند؟

1-چطور می شود می شود قطعه ای فلزی (مثل طلا)را از دید فلز یاب مخفی نگه داشت؟ ( خودم فکر می کنم با عایق های مغناطیسی ولی مطمئن نیستم)
    لطفا یک راه ساده و کم هزینه را واسم پیش نهاد کنید؟

2-آیا اصلا می شود وسیله ای را طراحی کرد که عملا این دستگاه ها در یک محدوده خاصی غیر فعال شوند؟

به اميد سر افرازي ايران و ايران زمين

پاسخ : از کار انداختن طلا یاب و فلز یاب؟

سلام دایی
    هرچند سوالت چندان واضح نیست. اما فلزیاب ها اصول کار بسیار ساده ای دارند. وقتی در یک سیم پیچ میدان مغناطیسی متغیر ایجاد کنیم شکل موج جریان و ولتاژ این سیم پیچ تابع فلزات اطراف آن خواهد بود.
    مثلا اگر یک ولتاژسینوسی چند کیلوهرتزی را به یک سیم پیچ بدهیم شکل موج جریان آن هم سینوسی می شود اما اختلاف فاز جریان و ولتاژ با فلزات اطراف سیم پیچ تغییر می کند.
    هر فلزی هم اختلاف فاز مشخصی ایجاد می کند. با این روش میشه جنس فلز رو تشخیص داد.
    اگه ما فلزیابی بسازیم که فقط یک اختلاف فاز مشخص را تشخیص دهد می شود حساسیت آنرا محدود کرد.

بزرگترین سایت فلزیاب در دنیا اینه و پر نقشه های عملی:
    http://www.geotech1.com/forums/forumdisplay.php?f=8
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

دوست عزیز منمنون از راهنمایی اگه امکانش باشه می تونی یک روش بگی که یک فلز را از دید یک فلزیاب پنهان کرد ؟
      به اميد سر افرازي ايران و ايران زمين

دیدگاه

باید زمین رو کند و دور اون فلز یک عایق گرافیتی ایجاد کرد.
        منظورت همینه؟
        البته من یه فلزیاب دیگه میسازم که از عایق گرافیتی هم عبور می کنه :icon_razz:
        خب پس می بینی که فلزیاب ها متنوعند و هر کدوم برای کار خاصی.

اما اگه من بخوام فلزیاب شما رو از کار بندازم یه میدان مغناطیسی نزدیک فلز ایجاد می کنم. میدانی با فرکانس گسترده تا همه نوع فلزیابی رو از کار بندازه
        با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

اخیرا شایعه شده که دزدان که وارد منازل افراد میشوند با دستگاه طلایاب دقیقا محل طلاهای افراد رو شناسایی نموده و آنها رو به سرقت میبرند
          راهکاری برای اینکه اینگونه دستگاههارو از کار بیندازید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی شیری
            دوست عزیز منمنون از راهنمایی اگه امکانش باشه می تونی یک روش بگی که یک فلز را از دید یک فلزیاب پنهان کرد ؟
            قرار دادن داخل شیشه !
            امواج مغناطیسی از شیشه عبور نمی کنند
            نمونش هم دیدید، این کنتورهای قدیمی برای اینکه نتونند آهنربا بزنند توی ظرف شیشه ای قرار می دادند.

دیدگاه

سلام

اخیرا شایعه شده که دزدان که وارد منازل افراد میشوند با دستگاه طلایاب دقیقا محل طلاهای افراد رو شناسایی نموده و آنها رو به سرقت میبرند
              راهکاری برای اینکه اینگونه دستگاههارو از کار بیندازید؟
              دور اجسام یک فویل آلمینیوم بگیرین و زمین کنین، تنها برای غیر اثر کردن طلایاب ها بهینه است و برای فلزیابها نمی توان مورد استفاده قرار داد

قرار دادن داخل شیشه !
              امواج مغناطیسی از شیشه عبور نمی کنند
              نمونش هم دیدید، این کنتورهای قدیمی برای اینکه نتونند آهنربا بزنند توی ظرف شیشه ای قرار می دادند.
              آقای کرمی ، امواج الکترومغناطیس برای انتشار نیاز به محیط به مادی ندارد ، یعنی شیشه با تغییر ضریب گذردهی و نفوذپذیری تنها باعث شکست موج می شود و عدم هدایت رو شامل نمی شود

موضوع کنکتورها به دلیل افزایش نسبت به مجور باعث کاهش میدان می شود(چون میدان نسبت عکس با فاصله به توان دو دارد) که با استفاده از یک مغناطیسی قویتر این قضیه نیز منتفی می شود
              هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn نمایش پست ها

باید زمین رو کند و دور اون فلز یک عایق گرافیتی ایجاد کرد.
                منظورت همینه؟
                البته من یه فلزیاب دیگه میسازم که از عایق گرافیتی هم عبور می کنه :icon_razz:
                خب پس می بینی که فلزیاب ها متنوعند و هر کدوم برای کار خاصی.

اما اگه من بخوام فلزیاب شما رو از کار بندازم یه میدان مغناطیسی نزدیک فلز ایجاد می کنم. میدانی با فرکانس گسترده تا همه نوع فلزیابی رو از کار بندازه
                منظورتون از فرکانس گسترده چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
                  سلام

دور اجسام یک فویل آلمینیوم بگیرین و زمین کنین، تنها برای غیر اثر کردن طلایاب ها بهینه است و برای فلزیابها نمی توان مورد استفاده قرار داد

آقای کرمی ، امواج الکترومغناطیس برای انتشار نیاز به محیط به مادی ندارد ، یعنی شیشه با تغییر ضریب گذردهی و نفوذپذیری تنها باعث شکست موج می شود و عدم هدایت رو شامل نمی شود

موضوع کنکتورها به دلیل افزایش نسبت به مجور باعث کاهش میدان می شود(چون میدان نسبت عکس با فاصله به توان دو دارد) که با استفاده از یک مغناطیسی قویتر این قضیه نیز منتفی می شود
                  ممنون از توضیحات جامعتون.میشه توضیح بدید فلزیاب های دستی که کوچک هستن رو چطور میشه گمراه کرد که فلز رو تشخیص ندن؟وطرز کارشون چطور هست چه فرقی با بقیه فلزیاب ها دارن؟

دیدگاه

من خودم تست کردم با چند نمونه فلزیاب . اگه کنار طلا یه صفحه سربی قرار بدی دیگه فلز یاب نمیتونه وجود طلا - آهن یا هر فلز دیگه تشخیص بده . حالا چراش دیگه دنبالش نرفتم

دیدگاه

پاسخ : سرب و الومینیوم خودشون بعنوان فلز بحساب میان.چجوری جلوی سینگنالهای فلزی رو میگیرن??

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                      من خودم تست کردم با چند نمونه فلزیاب . اگه کنار طلا یه صفحه سربی قرار بدی دیگه فلز یاب نمیتونه وجود طلا - آهن یا هر فلز دیگه تشخیص بده . حالا چراش دیگه دنبالش نرفتم
                      پاسخ : سرب و الومینیوم خودشون بعنوان فلز بحساب میان.چجوری جلوی سینگنالهای فلزی رو میگیرن??

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X