اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باطری قوی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باطری قوی

آیا به نظرتون میشه یک موتور رو که جریان نامی 2 آمپر و ولتاژ نامی 220 ولت داره، با یک باطری راه اندازی کرد؟ البته باطری رو ابتدا به اینورتر وصل می کنیم و بعد اون اینورتر 220 ولت AC میده.

منظورم تاکید بیشتر روی جریاندهی باطری است و همچنین اینورتر. چون می دونین موتور 7-8 برابر جریان نامی اش رو در لحظه اول میخاد.
    اگر چنین کاری ممکن است، با چه باطری؟
    بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
    "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

پاسخ : باطری قوی

چون راه اندازی با اینورتر میشه جریان راه اندازی رو کنترل کرد بنابراین جریان راه اندازی 7-8 برابر اینطوری مشکلش حل میشه

در ثانی جریان راه اندازی در موتور ها با دور موتور ها رابطه مستقیم دارن مثلا موتور های 1500 دور در دقیقه حدود 3 برابر جریان نامی ، جریان راه اندازی دارن

با فرض ضریب توان 0.7
    p= 220*2 *0.7= 308 W
    با فرض باتری 12 ولت
    i = 308/12 = 25.5
    بنابراین جریان باتری مورد نیاز 25 آمپره
    باتری های ماشین 40 یا 50 یا 60 امپر ساعته
    یعنی اگه با باتری 50 آمپر ساعت اینورتر رو راه اندازی کنی حداکثر 2 ساعت موتورت کار می کنه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

پاسخ : باطری قوی

البته این موتور گیربکس داره و سرعت خروجی خیلی کم شده
      روی موتور نوشته 500 وات. یعنی اگر من از باتری 12 ولت میخام استفاده کنم باید بتونه 42 آمپر بده؟ اون اینورتر DCبه AC توان تلف نمی کنه؟

علاوه بر این، قراره موتور در روز فقط به مدت حداکثر 5 دقیقه کار کنه. پس من آیا می تونم از باتری با آمپر ساعت خیلی پایینتر هم استفاده کنم؟ مثلا از 10آمپر-ساعت چطوره؟ چون به نظر میاد در یک ساعت حداکثر میتونه 10 آمپر بده خب پس در مثلا یه ربع 40 آمپر می تونه بده.
      بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
      "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X