اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال مهم درباره فایلهای DLL

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال مهم درباره فایلهای DLL

سلام.
    من از برنامه نویسی ویژوال برای کامپیوتر چیز زیادی نمی دونم.
    یه مشکلی دارم. به چه طریق یا با چه برنامه ای می توان از تعداد، نام، کار، تعداد ارگومانهای ورودی و ... توابع موجود در یک فایل DLL یا OCX مطلع شد ؟

چون این فایلها کامپایل شده (ترجمه شده) هستند و نمیشه با ویراستارها و یا Hex Viewer ها از اطلاعات داخلشون مطلع شد.
    یه فایل DLL دارم که نمیدونم توش چی هست. البته مربوط به ارتباط USB هست. می خوام حداقل بفهمم چه توابعی توش هستند و حداکثر بفهمم که هر تابع چیکار می کنه !
    اگه بشه توضیحات مربوط به هر تابع که احتمالا همراه توابع وجود داره رو بخونم خیلی خوب میشد.

ایا برای این کارهایی که گفتم نرم افزار خاصی وجود دارد یا باید به نحوه دیگری عمل کرد ؟
    خواهشا در این باره توضیات مبسوطی ارائه نمایید !
    اگه میشه در مورد فایلهای DLL و ساختارشون هم یه توضیحی بدید ! (یا OCX) ( راستی این دو تا با هم چه فرقی می کنن ؟) (ایا نوع دیگه ای هم هست ؟)
    البته سوال بالایی مهمتره !

پاسخ : سوال مهم درباره فایلهای DLL

سلام.
    اقا یکی کمک کنه :cry2:
    دوستان اینکاره مثل جناب سپاس یار یا جناب بابازاده و ............

دیدگاه

سلام
      شما میتونید بفهمید توی یه DLL چه توابعی وجود داره ولی آرگومان های ورودی و نوع تابع و خروجی آن مشخص نیست که البته برحسب تجربه گاهی می شه فهمید مثلا یه تابع مثل init.xxxxx.xxxxx که کارش مشخصه ولی برای برخی توابع دیگه نه.

با Disassemblers مثل w32dasm میتونی این کارو انجام بدی ...
      یاعلی

دیدگاه

به یه برنامه اضافش کن مثل سی شارپ یا سی یا وی بی اونجا میتونی توابشو و نوع ارگومانهاشو ببینی
        موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X