اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطلاعات در مورد ADC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اطلاعات در مورد ADC

سلام
    کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد محاسبات ADC(مبدل آنالوگ به دیجیتال )داره لطفا کامل باشه :redface:

پاسخ : اطلاعات در مورد ADC

یک کم بیشتر توضیح بده با چه میکرو ای کار می کنید و با چه چیزی بر نامه می نویسید
    کسی کوه را برداشت که از سنگ ر یزه ها شروع کرد

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html

یه وقت رو تشکر کلیک نکنیدآ‌ها،جیزه!!

دیدگاه

سلام ........................

یه سوال کلی تر؛ ADC خارجی منظورتون هست یا داخلی میکرو؟
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با avr AMEGA 128,32 کار میکنم و زبان برنامه نویسیم cهستش
        توی جایی که این مطلب رو خوندم فقط گفته محاسبات ADC از داخلی وخا رجی چیزی نگفته وکلا در مورد نحوه ی تبدیل اطلاعات مطلب میخوام
        تا 3شنبه !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mah.star
          با avr AMEGA 128,32 کار میکنم و زبان برنامه نویسیم cهستش
          توی جایی که این مطلب رو خوندم فقط گفته محاسبات ADC از داخلی وخا رجی چیزی نگفته وکلا در مورد نحوه ی تبدیل اطلاعات مطلب میخوام
          تا 3شنبه !!!
          سلام ...................

من در این مورد قبلا واسه یه جایی یه مطلبی نوشته بودم که فکر کنم بی ارتباط با کار شما نباشه .. اونو براتون میذارم .. امیدوارم به کارتون بیاد .. موفق باشید ..

اتفاقی که در واحد ADC کنترلرهای الکترونیکی به وقوع می پیوندد؛ بسیار دقیق و منطقی است به طوریکه امکان دسترسی به کیفیت های متنوع را برای کاربر فراهم می آورد . واحد ADC سیگنال آنالوگ را به عنوان نمونه ی ورودی دریافت میکند و در هر لحظه از نمونه برداری نقطه ای از سطح سیگنال را که در بر دارنده ی اطلاعات دامنه و ولتاژ است . این اطلاعات به عنوان نمونه های اولیه وارد مرحله ی ثبت می شوند به طوریکه با ثبت آنان؛ شمارنده ای که در واحد ADC تعبیه شده است، شروع به شمارش نموده و خروجی خود را به یک مبدل دیجیتال به آنالوگ منتقل میکند . این واحد وظیفه ی تبدیل رشته های باینری به مقادیر آنالوگ که در واقع همان دامنه های ولتاژ در سیگنال فرضی ساخته شده توسط شمارنده هستند؛ را دارد .

خروجی این واحد به یک مقایسه گر آنالوگ متصل شده است و این گونه طراحی شده است که بتواند با نمونه ی برداشته شده از سیگنال اصلی ورودی مقایسه شده و در صورت برابر بودن دو سطح دامنه؛ خروجی شمارنده را که مقداری است باینری به عنوان نمونه ی دیجیتال مقدار نمونه برداری شده از سطح سیگنال، تحویل خروجی دهد . همان گونه که مشخص می باشد رزولوشن باینری کوانتیزه کردن؛ وابسته به دقت شمارنده ی ماست و هر چه این شمارنده از تعداد بیت بیشتری برخوردار باشد؛ نمونه های تبدیل یافته به مقادیر دیجیتال، از دقت و ارزش بیشتری برخوردار هستند . نکته ی دیگری که در ارتباط با سیگنال تبدیل شده وجود دارد، فرکانس نمونه برداری است به طوریکه هر چه این فرکانس بیشتر باشد؛ تعداد نمونه های گرفته شده از سیگنال بیشتر بوده و در هنگام کوانتیزه شدن؛ از Distortion کمتری برخوردار میگردند .
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با سلام
            دوستمون آقای حسام الدین در مورد ADC داخلی میکرو های AVR توضیح دادن
            در مورد مبدل ها و انواع اونا میتونید به جلد اول کتاب کنترل دیجیتال آقای فلیپس مراجعه بکنید من اونجا توضیحات کاملی درباره انواع مبدلهای متداول خوندم
            البته ممکنه داخل مراجع دیگه ای بشه مطالب خوبی پیدا کرد

موفق و موید باشید :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X