اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاسخ فرکانسی فیلتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ فرکانسی فیلتر

ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام :smile:
    خوبین ؟

من وقتی یه فیلتر آنالوگ ( با پ امپ ، مقاومت وخازن ) رو دارم ( یا از filter dolution گرفتم یا اینکه بالاخره از یه مرجع یا سایتی گرفتم !) ، می خواهم خیلی خوب و راحت تحلیل فرکانسی ، پاسخ دامنه و فاز ، تاخیر گروه اش رو ببینم ...نمی دونم دقیقا چی کار کنم . :redface:

*یه نکته هایی هم وجود داره!

اولا -البته نرم افزار Filter solution فقط فیلتری که خودش می ده، رو تحلیل می کنه و شما نمی تونی توش شماتیک بکشی .... (مثلا من یک فیلتر پسیو( مرتبه 1) رو با filter solution گرفتم ، ولی چون سلف نمی ذارم و فقط با خازن و مقاومت می خواهم بسازم اش ...باید خودم حتما مدار جدید ( بدون سلف !) رو دوباره تحلیل کنم تا از خروجی ها مطمئن شم !!

دوما - من حتی توی پروتل و اورکد هم چندتایی تحلیل کرده ام ..( اصلا من، شماتیک یه فیلتر رو که می کشیدم ، به ورودی مدار فقط یه منبع سینوسی می دادم ( تک فرکانس میشد دیگه ..) ، اما می خواستم ببینم دقیقا روی هر فرکانسی چه اثری میذاره این فیلتر ما!! ( یعنی توی یک بازه فرکانسی تحلیل کنم اش )

یه دنیا ممنون .
    می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
    پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
    (حکیم عمر خیام)

پاسخ : پاسخ فرکانسی فیلتر

دوست عزیز در نرم افزار پروتل شماتیک مدارت را طراحی کن و یک منبع سیگنال AC برای آن تعریف کن سپس وارد گزینه SIMULATE شو و SETUP را انتخاب کن از پنجره باز شده گزینه AC SMALL SIGNAL را انتخاب کن و مقدار بازه فرکانسی خود را در START SIGNAL و STOP SIGNAL قرار بده و زمانهای نمونه گیری را هم انتخاب کن . حالا گزینه RUN ANALYSES را انتخاب کن برنامه از فرکانس ابتدایی تا فرکانس انتهایی انتخاب شده شما با فاصله زمانی که شما مشخص کردید نتایج را نمایش میدهد.موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ فرکانسی فیلتر

تمام صحبت های آقای بهروز در اورکد هم قابل اجراست

همون فرآیند AC SWEEP هستش... با زه فرکانس را انتخاب می کنیم و اون نرم افزار بین دو تا فرکانس پاسخ خروجی را جاروب می کنه...
      خدایا آنگونه زنده ام بدار تا نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیرانم تا به وجد نیاید کسی از نبودنم (دکتر شریعتی)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X