ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 6 نخست 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 52
    2007/10/07
    تهران
    128
    0

پاسخ : دوربـیـن و پـردازش تـصویـر

نقل قول نوشته اصلی توسط safavisanaz
    man nemitunam farsi benvisam!
    man ghablan ba labview in kar ro kardam!
    2ta ba ham khundam,moshkeli ham nabud!
    ba matlab ham fek mikonam beshe,faghat soratesh kheili paeine!
    2ta dastur ke poshte ham midid baraye 2 dorbine mokhtalef,error mide?
    پس باید رفت دنبال c نوشتن که سرعت رو هم داشته باشیم!!!!
    2008/02/14
    1
    0

bebakhshid man nemitunam farsi benevisam,
    man inkaro ghablan bara projeam ba C anjam dadam.
    2 ta doorrbin dashtim ke ba USB be Computer vazsl shode boodan.
    2008/06/19
    32
    3

سلام
    از دوستانی که با دوربین های صنعتی کار کردند می خواستم در مورد انتخاب دوربین با توجه به موارد زیر بنده رو راهنمایی کنند.
    1) آیا دوربین صنعتی با کیفییت بالا که مستقیم به پورت USB وصل بشه تو بازار وجود داره؟چون تو پروژه ما بایستی از LAPTOP استفاده بشه.
    2)اگر از دوربین های آنالوگ استفاده کنیم با کدام رابط میشه به پورت USB وصلش کرد ؟
    3)اگر از IP Camera بخواهیم استفاده کنیم نحوه برنامه نویسی آن چطوریه؟آیا به راحتی USB هست و میشه بیش از یه IP Camera به LAPTOP وصل کرد؟
    2007/10/07
    تهران
    128
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط matin_sb
    bebakhshid man nemitunam farsi benevisam,
    man inkaro ghablan bara projeam ba C anjam dadam.
    2 ta doorrbin dashtim ke ba USB be Computer vazsl shode boodan.
    با توجه به پاسخ دوست عزیزمون پس تصویب شد که:
    میشه چند تا دوربین رو ورودی در نظر گرفت به صورت همزمان و موازی پردازش کرد ولی باید با c کار کرد که بشه باسرعت و realtime این کار رو انجام داد البته

قدرت سخت افزار شرط اوله!!!

2007/10/07
    تهران
    128
    0

تا جایی که من میدونم دوربین های صنعتی از دقت بسیار بالایی برخوردارند برای همین حجم تصویر اونها زیاده و در نتیجه برای پردازش real time نیاز به سخت افزار قوی برای این پردازش موجوده پس باید لپ تاپ بسیار قوی باشه که اون وقت قیمت میره بالا!!!!
    ضمنا شما نگران پورت usb نباش رابط های زیادی برای تبدیل انواع داده به usb وجود دارند از طرفی برای پردازش روی laptop باید تصویر به دیجیتال تبدیل بشه که این هم سرعت رو کاهش میده هم هزینه رو زیاد میکنه پس دیجیتال به نظر من بهتر میاد!

البته اینها که گفتم ناشی از اطلاعات من هست و ممکنه اصلا درست نباشه!!!!!!!
    :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:
    2008/06/19
    32
    3

برای این کاری که میخواهیم انجام بدیم خوشبختانه هزینه زیاد مهم نیست.در واقع مهم اینه که اتصال دوربین به LapTop با کمترین ادوات ممکن بشه.بنا براین اگر دوربین دیجیتالی باشه که مستقیم به USB وصل بشه و دقت بالایی داشته باشه برای ما ایده آل خواهد بود وگر نه مجبوریم از دوربین آنالوگ با رابط استفاده کنیم. پس اگر دوربین دیجیتالی با شرایط فوق سراغ دارید لطفا راهنمایی کنید.اگر هم نبود دوربین آنالوگ با رابط USB که دقت بالایی داشته باشه رو معرفی کنید.ممنون.
    2007/06/28
    2,405
    20

سلام ...................

من تاپیک هارو باهم ادغام کردم .. توی این تاپیک کلا قراره بحث های مربوط به دوربین و اینارو بررسی کنیم ..

پست های جامونده رو من توی همین پست جواب میدم .. منتهی قبلش یه نکته: اگه امکان تایپ فارسی نداریم؛ بهتره از سایت www.farsigoo.com استفاده کنیم .. این سایت این مشکل رو حل کرده ..

در مورد مونیتور کردن 2 تا دوربین به صورت همزمان؛ با متلب امکانش هست منتهی سرعت سیستم خیلی مهمه .. همین .. اگه با C کدشو بنویسیم مشکل سرعت تاحدود زیادی حل میشه ..

در مورد انتخاب دوربین آنالوگ یا دیجیتال؛ پست زیر فکر کنم جواب خیلی از سوالارو بده ..

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اگه یه مقدار در مورد Application تون بیشتر توضیح بدید؛ بیشتر میتونیم باهم صحبت کنیم .. موفق باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/06/19
    32
    3

با سلام خدمت دوستان
    ببخشید دیر جواب دادم آخه روزهای اول پاسخی دریافت نکردم و فکر کردم که کسی جوابی نداره به هر حال.
    من در مورد پروژه قبلا با آقای حسام الدین صحبت کرده بودم ولی دوباره اینجا مطرح می کنم .
    1) قراره یه دوربین( که هنوز انتخابش نکردیم ) روی یک نقاله متحرک سوار بشه که خروجی این دوربین به Lap Top (پیشنهاد صاحب پروژه)وصل خواهد شد.
    2) این مجموعه یک سیستم رنگ پاشیه که رنگ عمدتا سفیده اما برای جلا دادن به رنگ از دانه های ریزی به رنگ سفید (مثل شکر) استفاده میشه.
    3) هدف ما تشخیص سفیدی رنگ (از لحاظ اینکه کاملا سفیده یا کمی کدره) و شمارش تعداد دانه های جلا دهنده می باشد.چرا میگم شمارش؟ چون این دانه ها در انواع متفاوتی(ایرانی و خارجی با درخشش متفاوت) موجود می باشد و هدف ما نمایش یک خروجی به عنوان عدد هست که اپراتور با مشاهده این عدد به توزیع مناسب دانه های جلا اقدام کند.
    4) چون مجموعه به صورت متحرک هست نیاز به پردازش آنی و تصمیم گیری و رفع نواقص می باشد.
    امیدوارم که توضیحاتم کافی بوده باشه منتظر نظراتتون هستم.
    ممنون.
    2007/06/28
    2,405
    20

سلام ...................

اون پستی که براتون گذاشتم رو خوندید؟ توضیحات در مورد انتخاب دوربین؟ اول اینکه شما به نفعتونه که از IP Camera استفاده کنید .. چرا؟ به همون دلایلی که اونجا بحث کردیم .. دو نوعی که آخر پست گذاشتم هم برای کارتون خوبه .. امــا اگه مدل صنعتی مد نظرتونه الان دو تا مدل خیلی استفاده میشه .. یکی DCC-500F که یه Color Camera هست با رزولوشن بالا .. دوربین Day & Night هست .. اینم فاکتور خوبیه .. فانکشن Motion Detection هم داره .. به نظرم مدل بدی نیست .. یه مدل دیگه LC-7226 هست .. اینم یه IP Camera هست .. یه نکته ی خیلی خوبی که داره Real Time Synchronized بودنش هست .. خروجیش فکر کنم USB باشه و این خیلی کمک میکنه ..در مورد هردوتا دوربین هم اینو بگم که توی ایران هست .. شرکت Bonvan Electronics نمایندگی این دوربین هاست .. میتونید باهاشون صحبت کنید .. موفق باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/06/19
    32
    3

سلام......
    بله خوندم ممنون.از دو مدلی که معرفی کرده بودید (DCC-500F و LC-7226 ) مدل LC-7226 خروجیش USB هست ولی دیتا شیت DCC-500F رو ندیدم ولی LC-7226 به نظر بهتر می یاد . حالا چند تا سوال پیش میاد
    1) اگر از IP Camera استفاده کنیم آیا این دوربین ها قابلیت Zoom دیجیتالی(نرم افزاری) دارند (مثل وب کم ها)؟
    2) اگر از IP Camera استفاده کنیم کابل USB رو تا چند متر می تونیم افزایش بدیم؟
    3) اگر IP Camera دارای خروجی USB نباشه تشخیص Ehternet در نرم افزارها (مثلا مطلب) مثل USB هست؟(نرم افزار خودش شناسایی میکنه؟).
    4) آدرس و تلفن فروشگاهی که این دو مدل رو دارند اگر لطف کنین ممنون میشم.
صفحه 2 از 6 نخست 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 52