اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور وزن یا LOAD CELL

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور وزن یا LOAD CELL

آقا کسی با لود سل کار کرده؟ برای ماکزیمم 100 کیلو میخام.
    قیمتشون در چه رنجی است؟
    دقیقا کجای جمهوری میشه پیدا کرد؟
    بعدا سوالاتی در مورد نحوه ی اتصال اون به میکرو هم دارم. اما فعلا همین
    بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
    "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

پاسخ : سنسور وزن یا LOAD CELL

سلام
    دوست عزیز لودسل ها دارای خروجی بسیار پایینی هستند و شما باید با تراندیوسر ولتاژ آنها را تقویت کنید تغییرات لودسل در حد میلی ولت است.
    شما می تونید از لاله زار لودسل مورد نظر خود رو پیدا کنید.
    موفق باشید

دیدگاه

می تونی یکم به جزئیات اشاره کنی؟ اینکه کدوم مغازه تو لاله زر از اینا داره؟ البته ماکزیممش میتونه 50 کیلوگرم هم باشه. تو جمهوری نیست؟ یه حدود قیمت هم اگه بدی خوب میشه!

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز به نمایندگی omron در خیابان جمهوری بغل پاساژ امجد مراجعه کنید و قیمتش هم حدود 120 هزار تومان است.

همونجا که برید ترانسدیوسرش رو هم داره می تونید بخرید فکر می کنم 40 هزار تومان باشه

دیدگاه

مهندس! :eek: خیلی گرون شد! ! بابا من یه چیزی میخام زیر 10 تومن. آخه احتمالا اونی که شما میگی دقت در حد خدا داره. دقتی که من میخام 0.5 کیلو هم جواب میده (توو 60 کیلو) :redface:

دیدگاه

سلام
            دوست عزیز من loadcell زیر 10 تومن ندیدم بگرد شاید همچین سنسور باشه.

دیدگاه

نمیدونم این اطلاعات چقدر به درد می خوره اما بهتر از هیچییه!
              اگه کسی هم اطلاعاتی داره بذاره تا استفاده کنیم
              :applause:
              لودسل سلول حسگر وزنی است که در سیستمهای توزین مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول تغییرات وزن را بر اساس تغییرات ولتاژ بر اساس وزن بار وارده حس کرده و آن را به نشاندهنده الکترونیکی منتقل می نامید. لودسلها دارای انواع مختلفی هستند که از آن جمله لودسل فشاری ، لودسل کششی و لودسل خمشی را می توان نام برد. هر کدام از این انواع با کلاسهای مختلفی تقسیم می شود .هر لودسل دارای مشخصاتی نظیر کلاس ارائه شده می باشد کلاس هر لودسل بیانگر موارد مختلفی از جمله دقت لودسل , ظرفیت لودسل و تعداد قسمتهای تقسیم شده بر حسب استاندارد است. لودسلهای مرغوب و دقیق دارای استانداردOIML جهانی می باشند که این استاندارد مبین کیفیت و دقت ساخت این محصول است. بنابر این عملیات سنجش وزن بوسیله لودسلهایی که فاقد این استاندارد باشند قابل اطمینان نخواهد بود. پارامترهای مهمی در شناسایی و مقایسه قابلیتهای یک لودسل با سایر لودسلها وجود دارد که از آن جمله می توان به : حد ایمن بار الکتریکی، حداکثر بار ایمن (مکانیکی )، محدوده دمای تصحیح شده، گستره درجه حرارت کاری،گستره درجه حرارت انبار،گستره ولتاژ ورودی تحریک، حداقل مقدار قابل اندازه گیری، خروجی اسمی،مقاومت اهمی ورودی،مقاومت اهمی خروجی،خطای در خروجی، خطای صفر ،خطای مرکب،خزش، خطای تکرارپذیری و تاثیرات درجه حرارت بروی حساسیت لودسل( در حالت بدون بار ) اشاره نمود.
              ساختار لودسل چگونه است ؟
              لودسل شامل یک هسته فلزی (از آلیاژ خاص) و تعدادی strain gauge مجموعه ای از مقاومت های الکتریکی میآ‌باشد که در اثر اعمال نیرو مانند تمام مواد تغییر شکل میآ‌یابد اما پس از برداشتن نیرو به حالت اولیه خود برمیآ‌گردد . میزان برگشتآ‌پذیری این ماده تعیین کننده کیفیت و دقت و دیرپایی لودسل است.
              دقت لودسل یعنی چه و چگونه تعیین میآ‌شود؟
              دقت لودسل یعنی قدرت تفکیک آن نسبت به ظرفیت کل و نیز حد خطای مجموع آن .
              عوامل دخیل در دقت و کیفیت لودسل نوع آلیاژ هسته و ساختار strain gauge میآ‌باشد . موسسه oiml ( واقع در سوئیس ) قدرت تفکیک و خطای مجموع لودسل و رفتار لودسل تحت رطوبت و درجه حرارت را بر اساس استانداردهای خاص مورد ارزیابی قرار میآ‌دهد کلاس دقت لودسل را تعیین میآ‌کند.کلاس دقت توصیه شده برای لودسلآ‌های مورد استفاده برای توزین تجارتی تعیین شده است.مسئولیت و تضمین تطبیق لودسل با استانداردهای اجباری به عهده شرکت تولید کننده است.

دیدگاه

یادم رفت بگم
                راستی تو جمهوری می تونی از جهان کیت کوچه ی الیک بری بپرسی اونا تو این رنجشو اگه اشتباه نکنم داشتن
                یه سری بزنید همون جا ها یه مغازه هست که اصلا پشت ویترینش لودسلا تو چشم می زنن.الان اسمش یادم نیست :sad: ولی نمایندگی تو جمهوری داره!
                :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X