اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

chip enable program error

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در هنگام پروگراو کردن atmega8 با usbasp با برنامه progisp ارور
    "chip enable program error"
    میدهد.علت چیست؟
    atmega32 را بدون ارور پروگرام میکند! :question:

پاسخ : chip enable program error

سلام
    دوست عزیز اگه جستجو می کردی سریعتر به جواب می رسیدی

مشکل از فیوزبیت های میکروته
    میکرو رو به کمک پروگرمر stk200 با کریستال خارجی 8 مگ چک کن و فیوزبیت مربوط به نوسانساز رو روی 1مگ داخلی بگذار و بعدش درحالیکه جامپر مربوط به فرکانس پایین در پروگرامر usbasp وصله می تونید میکرو رو بدون این خطا برنامه ریزی کنی.

دیدگاه

میتونی یه کریستال رو با دستت به پایه های 9و10 بزنی و بعد فیوز بیت رو تغییر بدی ولی دستت به پایه های کریستال نخوره مقدار کریستال مهم نیست تا زمانی که فیوزبیت رو عوض نکردی جامپر لازم نیست ولی بعد عوض کردن فرکانس کاری به زیر 1 مگا لازمه. اگه رو پروگرمرت جا هست یه کریستال رو واسه همیشه بزار رو بردت که این مشکل برات تکرار نشه. :agree:
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

از جامپر h/l استفاده کن اگر جواب نگرفتی احتمالا فیوز بیت ها دست کاری شده به یک stk200/300 نیاز داری .
        زیباترین لحظات را کسی به تو هدیه میدهد که بدترین لحظات را از تو بگیرد

دیدگاه

سلام دوستان

من یک usb asp درست کردم اصلا جواب نمیده شناخته میشه ولی این ارور ها رو میده :question:

با مگا 32 خام .16 کریستال تنظیم شده 1 مگی 8 مگی خلاصه هرچی احتمال بوده انجام دادم 3 تا جامپر داره 2 به توان 3 حالتم انجام دادم :eek:

دیدگاه

سلام من با PROGISP کار میکنم.
            اکثرا وقتی این پیغام رو میبینم که آی سی مقصد من احتیاج به کریستال داشته باشه یا اصلا کلاکش چیزی باشه که پروگرمر نشناسه . مثل RC خارجی
            اگه میکروت خام باشه فقط لازمه جامپر LOW SPEED رو وصل کنی.
            جسارتا شما SCL آی سی مقصد رو به RESET آی سی مبدا وصل میکنین یا نه؟
            چون در صورت وصل نبودن درست RESET هم آی سی پروگرم نمیشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza6997
              سلام من با PROGISP کار میکنم.
              اکثرا وقتی این پیغام رو میبینم که آی سی مقصد من احتیاج به کریستال داشته باشه یا اصلا کلاکش چیزی باشه که پروگرمر نشناسه . مثل RC خارجی
              اگه میکروت خام باشه فقط لازمه جامپر LOW SPEED رو وصل کنی.
              جسارتا شما SCL آی سی مقصد رو به RESET آی سی مبدا وصل میکنین یا نه؟
              چون در صورت وصل نبودن درست RESET هم آی سی پروگرم نمیشه.
              نه وصل نمیکنم.یعنی تو شماتیک نگفته بود که باید وصل کنم.تست میکنم خبرت میدم .ممنون :applause:

scl مثلا در مگا 8 پایه 28 منظورت هست دیگه

دیدگاه

یک دنیا معذرت منو بپذیرین منظورم پایه ss بود واقعا عذر میخوام. هدفم کمک بود نه سردرگنی شما. :cry: :cry:
                نمیدونم چرا این اشتباه رو کردم مغزم زیادی مشغوله.
                ولی میتونم پوشه ای رو که باهاش پروگرمر رو تست کردم رو براتون بزارم
                یه بارم اونو چک کنین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza6997
                  یک دنیا معذرت منو بپذیرین منظورم پایه ss بود واقعا عذر میخوام. هدفم کمک بود نه سردرگنی شما. :cry: :cry:
                  نمیدونم چرا این اشتباه رو کردم مغزم زیادی مشغوله.
                  ولی میتونم پوشه ای رو که باهاش پروگرمر رو تست کردم رو براتون بزارم
                  یه بارم اونو چک کنین.
                  اختیار دارین .پیش میاد دیگه . :bye

ss هم تست میکنم

دیدگاه

سلام دوستان من تازه یه پروگرامر خریدم اصلا هم بلد نیستم راه اندازی اش کنم میشه مراحل پروگرام کردن را به صورت فیلم ، پی دی اف و... بدین من اینو وصل کنم؟
                    نوع میکرو ATMEGA8L هست ولی پیغام chip enable program error رو میده سوکت زیف رو هم طبق فرمایشات پی دی اف همین سایت که ازش خرید کردم عمل کردم ولی هرکاری کردم کار نداد ...
                    درایور های پروگرمر را نمیشناسه و فیوس بیت ها را هم طبق پیش فرض تنظیم کردم ولی هیچی به هیچی ، طبق دیتا شیت هم تنظیم کردم ولی اصلا جواب نمیده لطفا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    از برنامه کامپایلر code vision avr استفاده میکنم و نسخه آخر progisp 7.2 در ضمن نوع پروگرامرمم usb هست

اضافه شده در تاریخ :
                    سلام دوستان من تازه یه پروگرامر خریدم اصلا هم بلد نیستم راه اندازی اش کنم میشه مراحل پروگرام کردن را به صورت فیلم ، پی دی اف و... بدین من اینو وصل کنم؟
                    نوع میکرو ATMEGA8L هست ولی پیغام chip enable program error رو میده سوکت زیف رو هم طبق فرمایشات پی دی اف همین سایت که ازش خرید کردم عمل کردم ولی هرکاری کردم کار نداد ...
                    درایور های پروگرمر را نمیشناسه و فیوس بیت ها را هم طبق پیش فرض تنظیم کردم ولی هیچی به هیچی ، طبق دیتا شیت هم تنظیم کردم ولی اصلا جواب نمیده لطفا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    از برنامه کامپایلر code vision avr استفاده میکنم و نسخه آخر progisp 7.2 در ضمن نوع پروگرامرمم usb هست

دیدگاه

salam man y programmer sprooz modele samp_30800e kharidam va nasbesh kardam ama moghey k mikham program konam in error ro mide man bayad chekar konam?dar zemn taze karam lotfan rahnamaeem ****d ba tashakor

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pariya08
                        salam man y programmer sprooz modele samp_30800e kharidam va nasbesh kardam ama moghey k mikham program konam in error ro mide man bayad chekar konam?dar zemn taze karam lotfan rahnamaeem ****d ba tashakor
                        سلام
                        لطفا فارسی تایپ کنید
                        میکرو رو رویه خود پروگرمر یعنی زیف سوکت قرار میدی؟ اگر این کار رو انجام میدی و اولین دفعه هست که میکرو رو
                        پروگرم میکنی باید سرعت پروگرم رو کم کنی تو بیشتر پروگرمر ها این کار با یه جامپر انجام میشه
                        از پزوگرم یه عکس یا لینک سازنده زو بزار تا بهتر بشه راحنمایی کرد

دیدگاه

:salam man y programmer sprooz modele samp_30800e kharidam va nasbesh kardam ama moghey k mikham program konam in error ro mide man bayad chekar konam?dar zemn taze karam lotfan rahnamaeem ****d ba tashakor :cry: :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pariya08
                            :salam man y programmer sprooz modele samp_30800e kharidam va nasbesh kardam ama moghey k mikham program konam in error ro mide man bayad chekar konam?dar zemn taze karam lotfan rahnamaeem ****d ba tashakor :cry: :cry:
                            من که یه راهنمایی کردم
                            این پروگرمر رو من تو اینترمن پیدا نکردم
                            شما هم فارسی تایپ کن این طوری کسی کمک نمیکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                              من که یه راهنمایی کردم
                              این پروگرمر رو من تو اینترمن پیدا نکردم
                              شما هم فارسی تایپ کن این طوری کسی کمک نمیکنه
                              چطور باید عکسامو بفرستم؟ :-/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...