اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق تکنولوژی مهندسی با مهندسی در مقطع کاردانی به کارشناسی(رشته الکترونیک) چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق تکنولوژی مهندسی با مهندسی در مقطع کاردانی به کارشناسی(رشته الکترونیک) چیه؟

همه میگن رشته تکنولوژی مهندسی( جدیدا تکنولوژی شده) حق امضا در نظام مهندسی ندارن و بعدا ریاضی مهندسی و فیزیک مغناطیس رو هم حذف کردند(در مقطع کاردانی به کارشناسی)منظورم رشته الکترونیک هست.
    به نظر شما تکنولوژی مهندسی خوبه یا همون مهندسی قدیمی؟

پاسخ : فرق تکنولوژی مهندسی با مهندسی در مقطع کاردانی به کارشناسی(رشته الکترونیک) چیه؟

سلام
    دوست عزیز مهندسی بهتر از تکنولوژی الکترنیک است از لحاظ مدرک.
    همانطور که فرمودید دروس شاخه قدرت حذف شده است مثل ماشین 1و2 و بررسی سیستم های قدرت و الکترومغناطیس.
    مهندسی 94 واحده ولی تکنولوژی تعداد کمتری دارند حالا دقیقا نمی دونم.

دیدگاه

پاسخ : فرق تکنولوژی مهندسی با مهندسی در مقطع کاردانی به کارشناسی(رشته الکترونیک) چیه؟

همان طور که علی جان فرمودن مهندسی الکترونیک خیلی بهتر از تکنولوژی الکترونیک است در ضمن مهندسی الکترونیک 91 تا 94 واحد درسی دارند در حالی که تکنولوژی الکترونیک 76 واحد دارند از همین جا میشه فهمید تفاوت چه قدر زیاده در رشته تکنولوژی الکترونیک پایه برق قدرت خیلی ضعیف شده . در کل این رشته فقط اسم مهندسی را یدک میکشه مثل خیلی از رشته های جدید که فقط برای پر کردن دانشگاهها ایجاد شدن .

دیدگاه

ولی در کل هر دوتاشون آبکی هستن

نا سلامتی دروسی که در دانشگاه ها تدریس میشه حداقل برای 30 سال پیشه

یکی از آشناهای ما مدرک دکترای الکترونیکش رو از آمریکا گرفته و میگه واحدهای درسی گروه برق کاملا غیر کاربردی تو ایران ارائه میشن

واصلا برای پاس کردنه و نه چیزه دیگه

فکر کنم سیستم tv مثال بارز عقب افتاده گی باشه

بهتره دانشگاه پژوهش محورانه باشه ولی الان دانش آموزی شده . . .

همین کارشناسی تکنولوژی الکترونیک در راستای این هدف راه اندازی شده و از بار دروس بیهوده و ذهن پر کن برق و الکترونیک کم کرده و کاربردی تر شده ( البته در حد شعار )
        دانشگاه های ما ریاضیات رو به عنوان برجسته بودن علم خودشون به رخ ملت میکشن . . .

و همین باعث میشه ما همیشه مصرف کننده ی علوم مهندسی باشیم و نه پدید آورنده . . .

ولی قدرت علمی ایران رو تو رشته های پزشکی درمانی ببینید . . .

آدم حض میکنه
        اما تو مهندسی . . . ما واسه اونوری ها حض میکنیم

خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

سلام
          ریاضیات علم بسیار گسترده و در عین حال عجیب و پرکاربردیه
          به نظر من مهندسی که پایه ی ریاضی ضعیفی داشته داشه مهندس نیست / من کاردانیم رو دولتی خوندم اما برای دوره ی کارشناسی چون میخواستم مدرکم تکنولوژی نباشه آزاد امتحان دادم ( ورودی 86 ) از سال بعد از من دانشگاه آزاد هم تکنولوژی میده

به نظرم اگر کسی واسه ارشد میخواد امتحان بده و مدرکش تکنولوژیه بیچاره میشه
          چون با بسیاری از درسها مخصوصا ریاضی مهندسی و کنترل خطی آشنایی نداره :nerd:
          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

ریاضی وفیزیک دانشگاهای ما خیلی در سطح بالایه - یکی از آشناهامون برای دکترای الکترونیک رفته آلمان الان هم داره دکتراشو میگیره هم اینکه به عنوان استاد ریاضی داره تدریس میکنه - حالا میبینی که این همه ریاضی خوندنم الکی نیست ااااا
            هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

استادم میگه تکنولوژی به درد نخوره.مهندسیش خوبه.من تازه تو سایتتون ثبت نام کردم.اینجا غریبم :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط naij
                من تازه تو سایتتون ثبت نام کردم.اینجا غریبم :sad:
                یعنی چی غریبی؟؟؟
                هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

همینه دیگه

از تنبلی دوست داریم یه قلم و کاغذ دستمون بگیریم و هی عدد بالا پایین بکنیم و آخرشم واسه خودمون کیف کنیم . . .

کسی نمیگه ریاضیات بدرد نمی خوره . . .

ولی انصافا این وضعیت غالب شده ریاضی تو بعضی از درسها رشته مهندسی الکترونیک خیلی مضهکه

آخه تا کی ما باید تحلیل ریاضی مدار داخلی opamp رو بخونیم ؟

یکی چهل سال پیش ساخته و تولید انبوه کرده . حالا ما هی بیایم فرت و فرت به به و چه چه کنیم و راه رفته رب قرن پیش رو بریم که چی ؟

یکی به من بگه کره و ژاپن چیکار کردن ؟

به نظر شما راز جهش تکنولوإ¾ژی تو هزاره سوم چیه ؟

می خوام بگم جاست ( انگلیسی بخونین) مهندسی معکوس . . .

بعدشم خلاقیت و نوآوری . . .

خدا وکیلی صدتا دانشجوی فارق التحصیل مهندسی الکترونیک رو صف کنید و بگید پ امپ چیکار می کنه .

هیچی بارمون نی ، ولی تا دلت بخواد جزوه های خوش آب و رنگ داریم ! ! !

تمام.....................

دیدگاه

قضیه این مهندسی معکوس چیه؟؟ واسه کنکور یه چیزایی شنیده بودیم اما واسه جهش تکنولوزی نه. :icon_razz:
                    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

سلام
                      اولا ناپیوسته تکنولوژی حداقل 84 واحد میخونه . در اینکه دروس ریاضی و قدرتش کم شده شکی نیست. کنترل خطی هم داره.
                      کلا در دانشگاههای جهان برای هر رشته ای دو نوع ساینس و تکنولوژی وجود داره. ساینس با پایه ریاضی و تحلیل محض قوی برای کسانی است که در کارهای تحقیقاتی و تدریسی و طراحی وارد میشوند و تکنولوژی با پایه های تکنیکی و عملی برای کسانی است که وارد صنعت و ساخت و نگهداری وارد میشوند. خدایئش برای کسانی که طراحی یا تحقیقات سطح بالا نمیکنند و وارد کار صنعت شده اند در بخش های تولید و تعمیر و نگهداری سیستم ها ریاضی محض چقدر کاربرد داشته؟ آنهایی که سابقه کار دارند جواب دهند. این رشته درسهای جالبی مثل منابع تغذیه و مدارهای مجتمع خطی و کنترل کننده های صنعتی و نرم افزارهای ماربردی و .... رو داره. تا جایی که من شنیده ام قرار است به جز چند دانشگاه مادر در بقیه دانشگاهها کم کم تکنولوژی تدریس شود. به نظرم تنها بدیش اینه که ریاضی مهندسی نداره. که اگه کسی بخواد میتونه اختیاری بگیره. کلا الکترونیک محضه . برای ارشد گرایش الکترونیک بهتر هم هست. وقتتون رو با قدرت تلف نمیکنید.

دیدگاه

سلام.
                        جناب aboozar-taati لطفا بیشتر توضیح بدید ؟
                        ضمنا اگه میشه خودتون رو معرفی کنید.
                        منظورم اسمتون نیست. شما از کجا اینقدر مطمئنید ؟
                        برنامه ریز آموزشی هستید ؟

در اینکه تو گرایش الکترونیک دروس قدرت کم شده قبول دارم که خیلی خوبه.
                        و اینکه میشه اختیاری ریاضی مهندسی رو برداشت هم به نظر خوبه.
                        اما درس مهمی مثل سیگنال و سیستم حذف شده. و تو ارشد هم خیلی موثره.
                        همچنینی درس فیزیک الکترومغناطیس که خیلی خیلی تو ارشد مهم هست رو هم کاملا حذف کردن و نمیشه اختیاری هم برداشتش.
                        درس های دیگه ای هم حذف کردن مثل آمار و احتمالات که فکر نکنم بدرد بخور باشه. و همچنین فکر کنم مخابرات رو (مطمئن نیستم)
                        بعد اینکه الان به عنوان مثال واسه ما که آزاد می خونیم گفتن که باید 20 واحد جبرانی بردارید !
                        یعنی اینکه بجای دروسی که حذف کردن چیز بدرد بخوری نزاشته اند و نمی تونن که بزارن. چه درسهایی می تونن بزارن ؟
                        نیمه هادیها ؟ فیزیک الکترونیک ؟ ......
                        این دروسی هم که فرموده اید " مدارهای مجتمع خطی و کنترل کننده های صنعتی و نرم افزارهای کاربردی " هم باید بگم که چون دیگه درسی ندارن اینو گزاشتن و خیلی هم بیخود کردن و ضمنا درس بدرد نخوری هم هست. چون حداقل ما یه بار تو کاردانی خوندیمش. حالا تو هنرستان بماند. کنترل کننده های صنعتی هم که فکر کنم از اول وت مهندسی بود. و نرم افزار هم که نمیشه درس حسابش کرد. و ادم عاقل هم اگه بخواد نرم افزار یاد بگیره مطمئنا منتظر نمیمونه که تو دانشگاه بهش یاد بدن. و تازه جز درس آزمایشگاه حساب میشه و هزینش بیشتر میشه.
                        نتیجه اینکه دروس مهندسی رو حذف کرده و یه سری درس شر و ور میدن بهمون.
                        و اینکه میگید میخوان ببرنش تو مد صنعت که خب بدرد عمشون میخوره. کو کار ؟
                        طرف الانش نمیتونه کار پیدا کنه. دو سه سال دیگه که مدرک لیسانس پخم نمی ارزه.
                        موفق باشید.

دیدگاه

سلام
                          من خودم همین رشته رو دارم میخونم. از خیلی جاها در دانشگاه آزاد و آموزش عالی تحقیق کردم. خودم باهاش مشکل دارم ولی خب راه حل دیگه ای نداری. تجزیه و تحلیل رو هم میتونی اختیاری برداری. مغناطیس رو قبول دارم . ولی بیشتر به درد مخابراتی ها میخوره. اون چیزهایی که تو هنرستان خوندید با این درسهای جدید تفاوت دارند و وارد دیتیل میشوند. درسهای جبرانی قبلا هم که مهندسی الکترونیک بوده وجود داشته و همین ها بوده. من نگفتم کار وجود داره و فقط دلیل و فلسفه پسدایش رشته رو گفتم. موفق باشید. اگه خودتون همت نکنید و وارد کار عملی نشید اسم رشته خیلی به کارتون نمی اد.
                          در مورد نظام مهندسی نمیدونم و دلم میخواد اگه کسی اطلاعی داره بذاره اما شنیدم چون اسم رشته، مهندسی برق - تکنولوژی الکترونیک است یعنی اسم برق توش اومده قبول میکنند.

دیدگاه

در مورد نظام مهندسی نمیدونم و دلم میخواد اگه کسی اطلاعی داره بذاره اما شنیدم چون اسم رشته، مهندسی برق - تکنولوژی الکترونیک است یعنی اسم برق توش اومده قبول میکنند.
                            سلام.
                            یعنی چی که اسم برق اومده توش قبول می کنند ؟
                            چی رو قبول می کنند ؟
                            من شنیدم که میری امتحان سازمان مهندسی رو میدی(اون درسای اصلی مهندسی که پاس نکردی مثل الکترومغناطیس-ریاضی-تجزیه تحلیل و ... ) بعد مدرکت میشه مهندسی !

منم می دونم که چاره ای نداریم. اما شما الکی دلخوشی نده. خواستم همین رو بگم.
                            موفق باشید.

دیدگاه

سلام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X