اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد آدرس های IP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد آدرس های IP

سلام
    وقتی یه شبکه کوچیک راه می اندازیم از کلاس C واسه ادرس دهی استفاده می کنیم اما می دونیم این کلاس می تونه از 192 تا 223 را استفاده کنه
    چرا همیشه در آدرس دهی از عدد 192.168.0.X استفاده می شود ؟( X باید آخر باشد که متاسفانه تایپ نمی شه)
    و اینکه IP ها منحصر به فردند ... درست .. اما وقتی به اینترنت وصل می شویم مسلما IP های کامپیوترهای دیگر در نت هم ممکن است همین شماره باشند ... این به چه صورت می شه ؟
    ممنون

پاسخ : سوال در مورد آدرس های IP

شما از هر آی پی دیگه ای می تونید برای شبکه کردن استفاده کنید. فقط کافیه آی پی ها تو یکی از رنج های A یا B یا C باشن. لزوما این آی پی خاص نیست.

وقتی شما به شبکه اینترنت وصل میشین کامپیوتر شما آی پی خودش رو از سرور اینترنت می گیره که با آی پی شما یکی نیست.

حالا براتون یه تناقض پیش میاد. آی پی شبکه شما یا آی پی گرفته شده از ISP ؟

واقعیت اینه که در اینجا کامپیوتر شما به عنوان یک روتر عمل می کنه و آی پی شبکه شخصی شما رو برای ISP ترجمه می کنه و بالعکس. یعنی بین این دو تا رابطه بر قرار می کنه.

این اتفاق در ISP هم میفته و یک روتر واقعی آی پی شما و تک تک یوزرها رو به یک( یا چند ) آی پی واقعی ترجمه می کنه.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام

بر اساس RFC 1918 سه بلاک از آدرس های IP برای شبکه های خصوصی در نظر گرفته شده است ( یک کلاس A ، یک مجموعه از آدرس های کلاس B و یک مجموعه از آدرس های کلاس C )

جدول زیر محدوده آدرس های خصوصی را نشان می دهد .

کلاس IP
      محدوده آدرس های خصوصی تعریف شده

Class A 10.0.0.0 to 10.255.255.255

Class B 172.16.0.0 to 172.31.255.255
      Class C 192.168.0.0 to 192.168.255.255

در صورتی که قصد تعریف یک اینترانت غیرعمومی ، یک آزمایشگاه تست و ... را داشته باشیم ، می توان از این نوع آدرس های خصوصی در مقابل آدرس های منحصربفرد سراسری استفاده نمود .
      آدرس های IP خصوصی می توانند با آدرس های IP عمومی ترکیب گردند . برای اتصال شبکه ای که از آدرس های IP خصوصی استفاده می نماید به اینترنت ، نیازمند ترجمه آدرس های خصوصی به آدرس های عمومی می باشیم . به این فرآیند ترجمه ، NAT ( برگرفته شده از Network Address Translation ) گفته می شود . معمولا" روتر دستگاهی است که عملیات NAT را انجام می دهد
      کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان یه سوال در مورد ادرس ip دارم این ادس چطور به زیر شبکه ها تقسیم میشه ؟
        26/ 202.189.32.0

از کجا بفهمم که به 4 segment تقسیم شده ؟

کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام به همه دوستان خودم بعد از کلی مطالعه فهمیدم چی یه چیه کسی کمک نکرد منم گیر بودم :mrgreen: خودم دست به کار شدم

ساب نت این ادرس 26 یعنی داریم 255.255.255.192 این ساب نت مربوط به کلاس c , و در کلاس سی دارم 0000 1100 در نتیجه 2 بیت برای ساب نت داریم و 6 بیت برای ادرس های هاست در نتیجه تعداد هاست هت برابر با 2 به توان 6 منهای 2 که میشه 62

هر کس در این مورد اطلاعات بیشتر میخواد یه سر به سایت زیر بزنه
          http://www.tcpipguide.com/free/t_IPSubnettingStep5DeterminingHostAddressesForEach Su.htm
          کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X