اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات خط یاب به کمک پردازش تصویر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات خط یاب به کمک پردازش تصویر

با سلام..کسی میتونه درباره ی موارد زیر کمک کنه..
    1- گرفتن تصویر از webcam
    2- نحوه تشخیص خط سیاه وسفید با پردازش تصویر
    با تشکر
    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

پاسخ : ربات خط یاب به کمک پردازش تصویر

نوشته اصلی توسط amintlk

1- گرفتن تصویر از webcam
    سلام.......

تو لینک زیر یه مقاله هست که برنامهٔ گرفتن تصویر از وبکم رو داره.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=9899.msg42255#msg42255

موفق باشید.

فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

اگر کسی بخواهد با این یه ربات درست کنه باید همیشه کابل ارتباط بین webcam با pc و همچنین پورت پارالل با ربات , بین ربات و pc باشه که این زیاد خوب نیست..برای ارتباط خروجی متلب (پارالل) و ربات میشه ارتباط بی سیم درست کرد (بجای پارالل با rs232 کار میکنیم و از ماژول رادیویی استفاده کرد ) ولی برای ارتباط بی سیم بین webcam با pc چیکار میشه کرد؟؟؟کسی این کارو کرده!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
        اگر کسی بخواهد با این یه ربات درست کنه باید همیشه کابل ارتباط بین webcam با pc و همچنین پورت پارالل با ربات , بین ربات و pc باشه که این زیاد خوب نیست..برای ارتباط خروجی متلب (پارالل) و ربات میشه ارتباط بی سیم درست کرد (بجای پارالل با rs232 کار میکنیم و از ماژول رادیویی استفاده کرد ) ولی برای ارتباط بی سیم بین webcam با pc چیکار میشه کرد؟؟؟کسی این کارو کرده!!!
        سلام.
        برای دوربینها هم فرستنده گیرنده تو بازار هست.میتونی از اونا استفاده کنی.البته شنیدم تو تصاویر یه کم پرش ایجاد میکنه(فقط شنیدما!)

دیدگاه

من فرستنده آنالوگ دیدم ولی دیجیتالشو ندیدم..؟؟کجا داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
            با سلام..کسی میتونه درباره ی موارد زیر کمک کنه..
            1- گرفتن تصویر از webcam
            2- نحوه تشخیص خط سیاه وسفید با پردازش تصویر
            با تشکر
            سلام ....................

سوالتون رو جای خوبی نپرسیدید .. لینک زیر در مورد قسمت اول سوالتونه .. در مورد ارتباط با دوربین هم بحث شده .. دقیقا بخونید ..

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=30131.0

قسمت دوم سوال: شما اگه به من بگی میخوام خط Detect کنم؛ من بهتون یه جور جواب میدم؛؛ اگه بگید میخوام توی بک گراند سیاه؛ مستطیل های سفید رو detect کنم؛؛ من یه جور دیگه جواب میدم .. پس نوع منظورتون خیلی مهمه .. دقیق بگید (اگه میشه با یه تصویر..) تا روش صحبت کنیم .. منتظرم ..
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

خط سیاه رو در یک بک گراند سفید دنبال کنه... هدف من یاد گرفتن هم هست نه صرفا ساخت یک تعقیب کننده ی خط سیاه ...بنابراین ممنون میشم اگر توضیح مرحله به مرحله ی یک حالت کلی که برای پروژه های دیگر هم بتونم ازش استفاده کنم رو بدین....
              برای بی سیم کردن دوربین های دیجیتال چیکار میشه کرد..!!
              با تشکر

دیدگاه

هنوز منتظرم؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
                  هنوز منتظرم؟؟
                  سلام.
                  پردازش تصویر با مطلب چقدر بلدی؟
                  البته یه مقاله خوب تو این مورد فکر کنم تو قسمت دانلود همین سایت پیدا کنی.
                  خب اول باید سیاه رو از سفید تشخص بدی.بلدی؟
                  بعدش باید مختصات پیکسل های سیاه رو در بیاری.
                  تو اون مقاله ای که میگم قشنگ توضیح داده.البته شایدم مقاله برای kavirelectronic.ir بود.
                  بگرد اگه پیدا نکردی بگو.
                  موفق باشی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi_123

سلام.
                    پردازش تصویر با مطلب چقدر بلدی؟
                    البته یه مقاله خوب تو این مورد فکر کنم تو قسمت دانلود همین سایت پیدا کنی.
                    خب اول باید سیاه رو از سفید تشخص بدی.بلدی؟
                    بعدش باید مختصات پیکسل های سیاه رو در بیاری.
                    تو اون مقاله ای که میگم قشنگ توضیح داده.البته شایدم مقاله برای kavirelectronic.ir بود.
                    بگرد اگه پیدا نکردی بگو.
                    موفق باشی...
                    میشه لینک مقاله رو بدی...

دیدگاه

کسی هست کمک کنه من می خوام یه برنامه بنویسم توی متلب برای اینکه دور تصویر رو بگیره با پردازش تصویر خط رو دنبال کنه ... بگراند سفید و خط سیاه و بعد با استفاده از پورت سریال به میکرو فرمان بده ... خیلی نیاز دارم برای پروژم .. اگه می تونه به من کمک کنه ...

دیدگاه

سلام به همه دوستای عزیز و ادمین محترم ... من پروژم روبات خط یاب با پردازش تصویره با متلب ... ولی کل اینترنت و کتاب و پی دی اف هر چی نگاه می کنم نمی تونم یه برنامه برای این روباتم بنویسم ... کسی هست بتونه منو راهنمایی کنه ... که بتونم یه برنامه پردازش تصویر با متلب و به کمک یه وبکم بنویسم از طریق پورت سریال به میکرو بدم و اونم از طریق کدویژن موتورها رو راه اندازی کنه ... ممنون می شم اگه کسی بهم بگه چیکار کنم ... یه برنامه خطیاب برای ربات توی برنامه متلب میخوام ... یا کسی رو که با اینکار اشنا هست به من پیغام بده راجه به هزینه باهاش صحبت کنم تا این کارو برای بنده انجام بده ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X