اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک برای برنامه avr برای RFID با u2270b

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک برای برنامه avr برای RFID با u2270b

می خواستم ببینم کسی با u2270b کار کرده؟؟؟این ای سی یک دیتای 64 بیتی رو بصورت مداوم به میکرو میده البته این دیتا بصورت کد منچستر.حالا من می خوام این دیتا رو بگیرم با میکرو و پس از دیکود کردن بصورت سریال برای کامپیوتر بفرستم :biggrin: خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمکم کنه یاریم کنه :icon_razz:خیلی واجبه.....کمککککککک

پاسخ : درخواست کمک برای برنامه avr برای RFID با u2270b

سلام
    خیلی ممنونم از کمکتون ....من الان نمیدونم چطوری این 64 بیتو بگیرم اخه این دیتاها بطور مداوم ارسال میشن البته یک هیدر دارن که تکرار میشه حالا من میتونم 64 بیت بگیرم تو یه بافر ذخیره کنم و بعد دنبال هیدر بگردم و بقیه اون بشه دیتام؟؟؟؟؟ اگه میشه چطوری؟؟تازه بعد اون باید بفرستم واسه کامپیوتر....من زیاد با شرق کار نکردم متاسفانه :cry:

دیدگاه

سلام.
      خوبید؟
      ببینید شما 64 بیت دریافت میکنید ..
      اول باید این دیتا رو ذخیره و بعد دنبال هدر بگردید..که با شیفت دادن دیتا به راحتی میتونید هدر رو پیدا کنید..

اطلاعات دقیق تر رو تو مقاله آقای جان محمدی مطالعه کنید.
      http://dlc.eca.ir/index.php?act=view&id=170

موفق باشید.
      www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
        خیلی ممنونم از پاسختون و لطفتون
        من مقاله اقای جان محمدی رو مطالعه کردم و خیلی کمکم کرد (ای کاش میتونستم ایشونو پیدا کنم!!)ولی خوب من این 64 بیت دیتا رو به چه صورت بگیرم؟؟ string??و کجا ذخیره کنم؟؟/

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز اگه منظور شما رو متوجه شده باشم شما بهتره از وقفه سریال (UDR) استفاده کنید شما 64 بیت رو می تونید در یک متغیر از نوع رشته و تعداد کاراکتر 64 در نظر بگیریدو دیتا ارسالی رو در داخل این متغیر بریزید.
          در سایت یک سرچی بزنید در مورد وقفه سریال اطلاعاتی رو پیدا میکنید.

موفق باشید

دیدگاه

سلام دوست عزیزم
            من این وقفه udr مطالعه کردم اخه نوع اون از بایت و رشته قبول نمیکنه!!!!!؟؟راستی نمیشه از uart نرم افزاری استفاده کنم؟؟
            1 سوال دیگه هم دارم...یه دستور شرطی if داریم می خوام اگه لبه رو تشخیص نداد یه کاری بکونه و در غیر این صورت یه کار دیگه.چطوری میتونم این کارو انجام بدم؟؟؟ ممنون میشم از کمکتووووون :biggrin:

دیدگاه

lمن هر کاری می کنم نمیتونم 64 بیت دیتا رو بگیرم و ذخیره کنم!!!1 :mrgreen:
              خوب چکار باید بکونم؟؟؟
              یعنی هیچ کسی با u2270b کار نکرده؟؟؟

دیدگاه

با سلام من با u2270 ,avr کار کردم
                باید با استفاده از یکی از پایه های میکرو خروجی u2270 آشکار کنی، بعد با استفاده از فلو چارتی که دیتا شبت هست کدمنچستر رو دیکد کنی.
                این 64 بیت که بدست میاری به صورت کد em4100 است. که 32 بیت ان دبیتای اصلی کارت را تشکیل می دهد.
                MCH

دیدگاه

سلام
                  شما با این نوع کارت کارکردین ata5577 هدر این کارت چیه

دیدگاه

سلام mcheshfar لطفا PM خودتون چک کنید

دیدگاه

سلام
                      من با tk4100 استفاده کردم که از پروتکل em4100 استفاده می کند.
                      دیتا شیت تگ را نگاه کن.
                      احتمالاَ توضیح داده است.
                      MCH

دیدگاه

این یه توضیح درباره منچستر کد:

اینم فلوچارتش:

پس یه پایه میکرو به عنوان ورودی تعریف می کنی.
                        بعد باید کلاک رو تنضیم کنی.(synchronize)
                        این کار را با استفاده از تایمر میکرو و زمان هایی که تو دیتا شیت تگ(کارت) او مده انجام میدی.
                        خالا می تونی یک آرایه 64 بیتی تعریف کنی و با استفاده از بقیه فلو چارت و توضیحات یکی بیت ها توی اون بریزی.
                        حالا 64 بیت را تنظیم می کنی و با استفاده از هدر و جدولی که قبلا عکس شو براتون گذاشتم مرتبشون کرده ودیتای نهایی را استخراج می کنید.
                        MCH

دیدگاه

سلام
                          ممنون از همکاری شما
                          من یک برنامه نوشتم از یک تایمر استفاده کردم ویک کلاک درست کردم حدود 256 میکرو ثانیه بعد در موقعی که کلاک یک میشود دیتای روی پایه
                          میکرو رو خوندم اگر دیتای ورودی یک بود داخل رشته صفر گذاشتم واگر صفر بود یک گذاشتم بعد اومدم رشته مورد نظر رو شیفت دادم وبایت
                          آخر رو خوندم وبا هدر مقایسه کردم واگر درست بود پیغام ok روی lcd نشان داده می شد یعد کدهای خوانده شده رو روی lcd نمایش میدادم.
                          برنامه رو امتحان کردم هر با که تگ به سیم پیچ نزدیک می کردم پیغام ok میامد اما هر دفعه یک کد نشان میداد مشکل کجاست باید هربار
                          که تگ نزدیک می کنیم یک کد نشان بده درسته اگه میشه درباره تایمر و زمانها بیشتر توضیح بدین

دیدگاه

راهنمایی نمی کنید

دیدگاه

ب سلام
                              می بخشید دیر به دیر جواب میدم.
                              این روزا یکم سر شلوغه.
                              حتما سینکرون رو درست انجام نمی دی.
                              با این الگوریتم اول یک کلاک ر پیدا می کند: به این صورت:
                              ابتدا یک لبه تشخیص داده و تایمر رافعال می کند.
                              سپس صبر میکند تا لبه بعدی تشخیص داده شود و تایمر را متوقف کرده مقدار آن را می خواند.
                              حالا مقدار تایمر را با ما ts,tl کارت مقایسه می کند.

به ان ترتیب وقتی اینمقدار از tl1 بزرگتر و از tl2 کوچکتر باشد. مقدار مد نظرست.
                              این قدر تکرار می کنیم تا بدست آید.
                              بعد که به این مقدار رسیدیم به اندازه یک ts تاخیر می دهیم تا به اول کلاک برسیم.
                              توضیح روی عکس:
                              MCH

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X