اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افراد مخترع و نخبه و پژوهشگر بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افراد مخترع و نخبه و پژوهشگر بیان تو

سلام خدمت دوستان.
    من مدتیه که یه طرح دارم و نقشش رو هم تا حدودی توی دفترم کشیدم اما برای ساختش نه امکاناتش رو دارم و نه هزینه اش رو.تا حالا به چند جا مراجعه کردم اما جوابی نگرفتم.مثلا به پارک علم و فناوری رفتم اما گفتن که مافقط از شرکت ها حمایت می کنیم نه از اشخاص.لذا از افرادی که تجربه ای در این زمینه دارن خواهش می کنم راهنمایی کنن و اعلام کنند تا من سوالاتم رو بپرسم.
    با تشکر.یا علی
    برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

پاسخ : افراد مخترع و نخبه و پژوهشگر بیان تو

سلام دوست عزیزم من مدیر یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری هستم و در پارم علم و فناوری گیلان مستقر هستم خوشحال میشم بتونم کمک کنم اگه خواستید میتونید پیام خصوصی بدید.
    سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
    یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
    حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
    دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
    ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
    سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

دیدگاه

با عرض سلام و تشکر از توجه شما.
      به دلیل حجم بالای سوالات من سوالاتم رو می نویسم و منتظر پاسخ شما هستم :

1-از کجا بفهمیم طرحی که داریم قبلا ساخته نشده؟البته می دونم که باید به اداره ثبت مالکیت صنعتی در تهران مراجعه کرد اما افرادی که در شهرستان هستند چه؟ایا راه دیگری جز مراجعه وجود دارد؟

2-طرحمون رو کجا باید برای ساخت ببریم؟(طرح من مربوط به مکانیک و در واقع خودرو میشه اما آزمایشگاه ندارم.)

3-از طریق چه سازمانی باید آزمایشگاه گرفت؟

4-از طریق چه سازمانی میشه نیاز های مالی پروژه مون رو برطرف کنیم؟

5-چطور باید از لو نرفتن طرح مون و امنیتش مطمئن شد؟در واقع منظور بنده اینه که آیا جایی وجود داره که اول به اونجا مراجعه کرد و طرح رو با نام خودمون ثبت کنیم و بعد از متخصصین کمک بخوایم؟چون برای گرفتن کمک از متخصص باید ایده رو گفت و ممکنه که ایده توسط اون فرد لو بره و در واقع توسط اون فرد ساخته و ثبت بشه.

6-آیا سازمان مربوطه با دادن آزمایشگاه حق ثبت را از مخترع می گیرد؟در قبال دادن آزمایشگاه چه چیزی از مخترع گرفته می شود؟

7-از چه راهی می شود اختراع خود را به تولید انبوه رساند؟

8-برای به تولید انبوه رساندن طرح چه نکاتی را باید مد نظر داشت که به قول معروف سرمون کلاه نذارن؟

از اینکه وقت می ذارید و جواب می دید متشکرم.
      برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

سلام ، ببین داداش اینجا ایرانه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مس فهمی من طرحی رو که سالها روش جون کنده بودم دزدیدند فروختند و یه آب هم روش هیچ کس تو این مملکت کوفتی به داد ما نرسید که نرسید دلت خوشه ها مگه ماهواره بر اختراع کردیس که اینقدر بازی در میاری من بیش از صد طرح در سطح بین المللی داشتم که هرگز پی ثبت نرفتم چون اینجا قانون ازت حمایتی نمیکنه اینجا ایران است....... ایران میفهمی
        سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
        یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
        حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
        دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
        ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
        سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

دیدگاه

سلام.آقای محترم اینکه طرح شما رو دزدیدند تقصیر بنده ست که بی دلیل به من بی احترامی می کنی؟طرح من شاید ماهواره بر نباشه اما مطمئن باش اونقدر با ارزش هست که بخوام روش وقت بذارم.شما در پست قبلی تون گفتید که مدیر یکی از پارک های علم و فناوری هستید.اینطور حرف زدن اصلا به یک مدیر نمیاد.به هر حال محیط مجازی هست و ...
          در ضمن اگر اطلاعاتی در مورد سوالات بنده ندارید بی دلیل بی احترامی نکیند.اگر واقعا اینقدر شرایط در مملکت ما خرابه پس این همه طرح و مخترع تو کشور چکار می کنن؟مثل شما نا امید شدن و زانوی غم بغل گرفتن؟
          به هر حال از دزدیده شدن طرح هاتون متاسفم و آرزوی توفیق روزافزون برای شما دارم.
          یا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft
            سلام خدمت دوستان.
            من مدتیه که یه طرح دارم و نقشش رو هم تا حدودی توی دفترم کشیدم اما برای ساختش نه امکاناتش رو دارم و نه هزینه اش رو.تا حالا به چند جا مراجعه کردم اما جوابی نگرفتم.مثلا به پارک علم و فناوری رفتم اما گفتن که مافقط از شرکت ها حمایت می کنیم نه از اشخاص.لذا از افرادی که تجربه ای در این زمینه دارن خواهش می کنم راهنمایی کنن و اعلام کنند تا من سوالاتم رو بپرسم.
            با تشکر.یا علی
            سلام
            تنها چاره ی شما در لینک زیره و درصد امیدواریش بالاست.من کسی رو میشناسم که فکر کنم بالای سی میلیون وام گرفت از همین راه:
            http://www.bmn.ir/newportal/index.php?option=com_content&task=view&id= 84&Itemid=

دیدگاه

با سلام و تشکر از شما جناب حامد ابراهیم پور.
              سایتی که معرفی کردید در واقع فکر می کنم همان سایت bonyad-nokhbegan.ir باشه که اصلا بالا نمی یاد درسته؟
              لطفا اگر ارتباطی با شخصی که 30 میلیون وام گرفته دارید از تجربیات ایشون برای ما هم بگید تا استفاده کنیم.
              اگر هم اطلاعاتی در باره سوالات بنده دارید راهنمایی کنید.
              با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft
                با سلام و تشکر از شما جناب حامد ابراهیم پور.
                سایتی که معرفی کردید در واقع فکر می کنم همان سایت bonyad-nokhbegan.ir باشه که اصلا بالا نمی یاد درسته؟
                لطفا اگر ارتباطی با شخصی که 30 میلیون وام گرفته دارید از تجربیات ایشون برای ما هم بگید تا استفاده کنیم.
                اگر هم اطلاعاتی در باره سوالات بنده دارید راهنمایی کنید.
                با تشکر
                سایت مشکلی نداره..بهر حال من متنشو براتون میزارم:
                بسمه تعالی
                اکنون که به برکت حمایت های مادی و معنوی از فعالیت های علمی در کشور، مراکز علمی و دانشگاهی مسیر رشد بالندهآ‌ای را در محورهای آموزشی و پژوهشی طی کرده اند و ضرورت متحول شدن آنان به سمت مراکز نوآوری و کارآفرینی دانش بنیان برجسته گردیده است، همچنین جهت تسریع در ارتقاء فناوری و توسعه علمی و متوازن کشور و احراز جایگاه برتر علمی، فناوری و اقتصادی در منطقه، بنیاد ملی نخبگان حمایت از اختراعات و مخترعان را در دستور کار خود قرار داده است تا در سال نوآوری و شکوفایی اعتبار پژوهش و نوآوری بنیاد ملی نخبگان به مخترعان و نوآوران برگزیده کشور تقدیم شود.
                لازمه این امر بررسی صحت مبانی علمی، قابلیت کاربردی شدن وتجاریآ‌سازی و ارزیابی میزان نوآوری اختراعات ثبت شده در کشور است تا بر مبنای آن بتوان اعتبارات اعطایی بنیاد را در تکمیل و توسعه ایده های نوآورانه مخترعان به کار گرفت و زمینه مناسب را برای شکوفا سازی و توسعه اقتصادی دانش بنیان فراهم نمود. بنابراین بنیاد ملی نخبگان در ایفای نقش تاریخی خود در این مقطع بستر لازم برای تأیید علمی اختراعات و دریافت حمایتآ‌های مادی و معنوی توسط مخترعان را فراهم میآ‌نماید.

طرح حمایت از مخترعان برگزیده
                دارای اختراعات ثبت شده در سال های 1382 تا کنون
                با توجه به برنامهآ‌ریزیآ‌ها و پیگیریآ‌های به عمل آمده در راستای حمایت از مخترعان به منظور تائید علمی و ارزیابی امکان به تولید رساندن و تجاریآ‌سازی اختراع آنان، سامانه اینترنتی مربوط به ورود اطلاعات مخترعان، اختراع و مشخصات فرد مجاز به عنوان توصیهآ‌کننده، برای استفاده مخترعان راهآ‌اندازی شده است. مخترعانی که اختراع آنها در سالآ‌های 1382 تا کنون به ثبت رسیده است،آ‌ می توانند به این سامانه مراجعه و اختراع خود را جهت ارزیابی علمی ثبت نمایند.
                ورود به سامانه ارزیابی علمی و امتیازدهی اختراعات: http://www.inexam.ir /
                دوستی که وام بلاعوض گرفته بود جزو برگزیدگان خوارزمی بود و این پول رو بعنوان اعتبار پژوهشی بهشش جایزه دادن.
                ولی در مورد شما چون طرحتون اونطور که بنده متوجه شدم بیشتر بصورت تئوری تعریف شده و میخواید تازه شروع به ساختش کنین وضع فرق میکنه .شما باید حتما یه پروتوتایپ یا یک نمونه آزمایشگاهی از طرحتون رو بسازید.چون در هزینش مشکل دارین میتونین دستگاهتون رو در حداقل کارایی بسارین تا بتونه شمایی از کاری که میخواد انجام بده رو نشون بده.از این مرحله به بعد برای تکمیلش باید ظوابط گرفتن اعتبار پژوهشی رو پیگیر بشین.
                اینو یادتون داشته باشین که کسی برای طرح و نقشه و ایده ارزشی قائل نیست(لااقل در ایران) این سختترین مرحله ی کاره یه پژوهشگر یا مخترع در ایران هست که اگه این مرحله رو رد کنین و بتونین یه نمونه ازمایشگاهی از طرحتون رو بسارین بقیه مراحل به نسبه مشکلاتش کمتره.
                در مورد سوالاتتون هم :
                1-دوستان در همین فروم سایتی رو برای سرچ اختراعات ثبت شده گذاشته بودن.ولی اگه تنها هدفتون ثبت هست در هر صورت قابل ثبته . با تغییر نام طرح و با یه سری توضیحات مبهم! میتونید از سد داوری بگذرین.(که کار درستی نیست). در مرحله ی دوم داوریه اختراعتون طرحهای مشابه در اختیار شما گذاشته میشه که میتونید اونها مطالعه کنین.برای ثبت حتما باید به تهران برید.راهه دیگه ای نیست.قبل رفتنون هم یه زنگ بزنین که مثل ما نرید ببینین بخاطر همایش همشون رفتن و شما و یه عده ی کثیر دیگه ای ول معطلید.

2 و 3- اگه نیاز به آزمایشگاه دارید در مورد طرح شما دبیرستانهای فنی و حرفه ای جای بسیار مناسبیه.فقط باید یه سری اشنا در اموزش پرورش داشته باشید یا بتونید قانعشون کنین.
                برای اینگونه موارد ادبیات خاصی لازمه. اینکه همه رو بدهکار خودمون بدونیم و انتظار احترام داشته باشیم رو باید کنار بگذاریم. در اینگونه موارد هیچ وقت سراغ کارمند جزء نرید و مستقیم بطرف معاون فنی و حرفه ای و تلپ شدن و مظلوم نمایی در اتاق رئیس دفتر تا اینکه درخواستتون رو که بصورت نامه باید باشه به خود مسوول مربوطه تحویل بدین.خود نوشتن نامه هم ادابه خودشو داره.

4-در بالا توضیح داده شد.
                5- برای اینکه خیالتون رو راحت کنم لینک زیر رو ببینید:
                http://alef.ir/1388/content/view/50076/
                سایتشم که ماله جناح همفکرشونه.

6- در موردی که بنده عرض کردم هیچی.فقط باید در این سازمانها برادر گونه رفتار نمایید.(از جمله مو-لباس- و ...تسبیح لازم نیست)
                7 -فعلا فکر کردن به این موارد زوده.ولی در این مورد میتونید روی اعتبار پژوهشی حساب کنید(نه زیاد البته..) .
                8-نمیدونم.

دیدگاه

در موردی که بنده عرض کردم هیچی.فقط باید در این سازمانها برادر گونه رفتار نمایید.(از جمله مو-لباس- و ...تسبیح لازم نیست)
                  این قسمتش شوخی بود.منظور اینه که ظاهرتون مناسب باشه.یکی بود کارش به یکی از اداره ها افتاده بود این خفن تریپ زده بود که موحب شد از دم ساختمون اداره ردش کنن. طرف الان کانادا درس میخونه.

دیدگاه

دوستان لطفا از دوستمون که با قلم تندی نوشتن، ناراحت نباشن. اگه شما هم چنین نا حقی در حقتون می شد، فکر کنم بیشتر از اینها اعصابتون خورد می شد. وقتی که اعصابتون خورد باشه این بهترین ادبیاتیه که می شه به کار برد. فقط سوالی داشتم از دوستمون. شما که تونستین در سطح بین المللی طرح ثبت کنید، و از وضع ایران در این باره ناراضی هستین چرا باز هم رفتین تو این زمینه کارها اونم تو ایران که شما می گید اصلا حمایتی نمی شه؟ مگه می خواین چند نفر دیگه هم همین بلا به سرشون بیاد؟
                    5- برای اینکه خیالتون رو راحت کنم لینک زیر رو ببینید:
                    http://alef.ir/1388/content/view/50076/
                    واقعا خیال همه رو راحت کردین. همین جا اعلام می کنم، دیگر نیاز به ثبت اختراع نیست. پس از ساخت اختراع به صورت اتوماتیک به نام های پیشفرض ثبت خواهد شد :mrgreen:
                    خب بگذریم و بحث رو منحرف نمی کنیم.
                    پس شما می فرمائید برای اینکه بشه از حمایت موسسه ای بر خوردار شد، باید اول توسط مخترع نمونه ای ساخته بشه تا تضمین وجود داشته باشه؟ یعنی ریسک نمی کنن؟ به نظر من یکم ریسک برای پیشرفت لازمه. :smile:
                    کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

سلام.
                      من وقتی طرح ام رو یکم بررسی کردم متوجه شدم مشکل اولم هزینه ی اونه.با مراجعه به مکان هایی که جناب ابراهیم پور فرمودند میشه هزینه رو هم دریافت کرد؟شاید یه جورایی بشه قید آزمایشگاه رو زد.البته فقط به این خاطر که حجم کار بیاد پایین.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان مخترع.
                        من به دفتر پژوهشگاه دانشگاهمون مراجعه کردم و اونا گفتن ما در صورتی حمایتت می کنیم که اول طرح ت رو ببینیم و بعد از ساختش هم شرایط حقوقی ش مال خود دانشگاست.
                        واسه من 2 تا دغدغه بوجود آمده.اول اینکه نگران هستم که طرحم لو بره و دوم اینکه بعد از ساخت امتیاز به تولید انبوه رسوندش میره واسه دانشگاه و چی گیر خودم می یاد؟دوستان مخترع راهنمایی کنن.

دیدگاه

به نظر من باید خودت هم شرط و شروطی بذاری. مطمئنا اینجوری جز نفعی که اونها می برن چیز دیگه ای عایدت نمی شه. پس سعی کن با درصد سهمتو بهشون بگی. یه چیز دیگه.
                          به نظر من اگه یکم نقشه هات مبهم باشه، بهتره :mrgreen: . تا نتونن کپی کنن.
                          کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

دوستان دیگه نظری ندارند؟

دیدگاه

سلام

آقا وحید راست میگه باید خودت هم شرط و شروطی بذاری و جدا از شرایط خودت زرنگی کنی و از سیر تا پیاز طرحت رو رو نکنی چون طرح اگه براشون شیرین باشه خودشون سه پیچت میشن بعد اون وقته که سکان میاد دست شما

البته نوع طرح و عنوان کردن طرح خیلی مهمه چون خودم یه طرح بزرگ رو از روی سهل انگاری از دست دادم ولی با این که تجربه واقعا تلخی بود اما سعی میکنم در آینده بیشتر دقت کنم (امیدوارم همه دوستان سعی کنن از ماجراهای تلخ زندگی درس بگیرن نه این که از روی عصبانیت به یه کشور و 70 میلیون جمعیتش توهین کنند چون به نظر من طرح های انسان شی نیست که بدزدنش یا به زور ازمون بگیرن. ما خودمون گاهی وقتها از روی سهل انگاری عجله بی دقتی به تجربگی و ..... طرحو لو میدیم پس دود از کنده بلند میشه :agree: )

یه توصیه هم میکنم جدی بگیر >>>>> هر سوالی که درباره طرحت ازت میپرسن فورا جواب نده. گاهی وقتها 30 ثانیه فکر کردن روی حرفی که می خوای بزنی میتونه باعث بشه چیزایی رو لو ندی که اگه لو بره حتی اگه کوچیک باشن باعث لو رفتن کل طرحت میشه ( بدبختی منم به خاطر عجله توی جواب دادن سوالاتی بود که ازم میشد)

:wow: با امید به این که نام ایران و ایرانی همیشه در صدر نامها باشد :wow:
                              شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
                              شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X