اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو روان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابلو روان

سلام
    من سوالی در مورد شیفت رجیستر 74573دارم اینکه چه طوری دو پایه LE , OE رو باید وصل کرد آیا بایدOE رو زمین کرد و LE را به تغذیه وصل کرد اگه اینطوره چرا جواب درستی به من نمیده من حتی LE رو به پایه میکرو هم وصل کردم در این حالت نه تنها جوابی بهم نداد بلکه کلا صفحم خاموش شد ممنون میشم اگه کسی به من جواب بده.
    علم و عمل پیوند نزدیک دارند , و کسی که دانست باید به آن عمل کند. چرا که علم عمل را فرا خواند, اگر پاسخش داد میماند و گر نه کوچ میکند. امام علی (ع)

پاسخ : تابلو روان

در انیمیشن زیر مطلب را توضیح دادم :

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

سلام
      اطلاعاتی که در مورد این ic دارم اینکه میدونم پایه های D0 -D7 به عنوان ورودی هستند پس باید به میکرو وصلشون کرد اینرو هم میدونم که باید
      پایه LE به میکرو وصل بشه ولی این توضیحات موقع پیاده سازی در پروتووس بی نتیجه است ممنون میشم اگه کسی بهم جواب بده :rolleyes:
      علم و عمل پیوند نزدیک دارند , و کسی که دانست باید به آن عمل کند. چرا که علم عمل را فرا خواند, اگر پاسخش داد میماند و گر نه کوچ میکند. امام علی (ع)

دیدگاه

در همون آدرسی که به شما معرفی کردم کلی برنامه و نمونه مدار پرتیوس هست که با لچ کار شده و همه کار میکنند چه در مدار عملی چه در شبیه ساز پرتیوس!

دیدگاه

le رو به زمین وصل کن و oe هم به کلاک.

دیدگاه

پیشنهاد شما ardavanzzz غلط هست چون با این کار هر زمان کلاک بیاد همه خروجی های تمام لچها فعال میشه و قبلش هم که LE را زمین کردین و در واقع عیر فعال هست در نتیجه هیچ جیزی را دریافت نمیکنه!!؟

دیدگاه

براد ایجاد کلاک روی پایه LE توسط میکرو باید بین هر بار تغییر سطح منطقی پورت مربوطه یه تاخیر حدود 10 میکرو ثانیه ایجاد کنی تا به 74573 فرصت تغییر وضعیت بدی
              سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
              یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
              حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
              دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
              ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
              سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lachini
                در همون آدرسی که به شما معرفی کردم کلی برنامه و نمونه مدار پرتیوس هست که با لچ کار شده و همه کار میکنند چه در مدار عملی چه در شبیه ساز پرتیوس!
                بازم سلام
                من دقیقا شبیه اونچه که شما توی سایتتون قرار دادید رو بسته بودم ولی عجیبه که بهم جواب نداد فکر کنم یه جای برنامه رو اشتباه مینویسم من با زبان سی کار میکنم سوال اینه که دستور فعال سازی لچ رو باید کجای برنامه نوشت؟
                و آیا این دستور شامل اینه که باید مثلا portd.0 رو یک کرد و بعد دوباره صفرش کرد؟

دیدگاه

من هم زبان یرنامه نویسی اصلی ام، زبان سی هست و دلیل نوشتن برنامه ها به بسکام آموزش ساده تر و فراگیرتر برای سایر دوستان است . اما در رابطه با سئوال شما باید عرض شود که شما به جای هر دستور بسکام معادل C آن را بنویسید درست عمل میکند ولی از جابجایی دستورات پرهیز کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X