اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با ماژول wireless دیتای RFM12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با ماژول wireless دیتای RFM12

سلام به دوستان و مدیران محترم این سایت
    این موضوع را من باز کردم که اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره در اختیار من و دیگران بگذاره
    با تشکر

پاسخ : کار با ماژول wireless دیتای RFM12

این ماژول خیلی با حال است برای کسانی که می خواهند دیتای سریال میکرو را به صورت Wireless ارسال نمایند
    این ماژول را می توانید از پاساژ امجد در تهران خریداری نمایید
    هر کس طریقه استفاده از این ماژول را می داند لطفا در اختیار دیگران نیز قرار دهد
    با تشکر
    دیتا شیت ماژول RFM12
    http://www.4shared.com/file/8023388/b43631ad/RF12.html

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      من یه نگاه کوچولو انداختم،ار قرار معلوم از طریق SPIآ‌ با میکرو ارتباط برقرار میکنه،کلا چیزه جالبیه،قیمتش چنده؟
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
      مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد یارمحمدی
        سلام دوست عزیز
        من یه نگاه کوچولو انداختم،ار قرار معلوم از طریق SPIآ‌ با میکرو ارتباط برقرار میکنه،کلا چیزه جالبیه،قیمتش چنده؟
        سلام دوست عزیز آقا محمد
        این ماژول بسیار عالی برای ارتباط wireless است قیمتش در تهران 6000 تومان است اگر اطلاعاتی در مورد استفاده آن با میکرو دارید در اختیار من و دیگر دوستان قرار بده
        با تشکر

دیدگاه

کدوم فروشگاه
          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام
            از مغازهء rfphone میشه گیر اورد . تو همون امجد هم فکر کنم باشه .
            البته اگه بتونی چیزای دیگه مثل TRF5901 رو گیر بیاری خیلی خوبه . این آی سی هم ارسال می کنه و هم دریافت می کنه و به صورت سریال به میکرو وصل میشه .
            RXDL1 اینم هست که گیرنده / فرستنده هست و مستقیم به پورت سریال وصل میشه
            RXQ2 هم یه مدل دیگه هست که واسه میکرو به نظر بهتر بیاد
            MAX1472 هم یه ارسال کننده و MAX1473 هم یه دریافت کننده هستند
            که اکثر اینا تو باند uhf کار می کنن و دریافت و ارسالشون به صورت fsk/ask هست .

راستی یه چیزی
            اگه بتونی rfPIC رو پیدا کنی خیلی بهتر میشه . این میکروکنترلر از خانواده pic تو خودشون ارسال کننده دارن . باند کاری بین 300 تا 900 مگ رو هم پوشش میدن . اینجوری همزمان هم از میکروکنترلر استفاده می کنی و با a/d ، تایمر ، ccp ، مقایسه کننده و .. کار می کنی . هم اینکه همزمان ارسال هم می کنی .
            من خودم چند جا سراغشو گرفتم . اما پیدا نکردم
            کسی اگه میدوه کجا داره یه ندایی هم به ما بده
            ممنون
            به دلیل رعایت نکردن قوانین ، امضا ویرایش شد.

دیدگاه

من یه چیزایی در مورد کد نویسیش دارم ولی خورم نتونستم راش بندازم...اگه خواستی بگو تا برات بزارم.......

دیدگاه

salam.
                chare kar HMR915-HMt915 ast
                اکثر شکستها نصيب کساني ميشود که نمي دانستند چقدر به موفقيت نزديک شده اند و دست از کار کشيدند!

دیدگاه

خب چیشد ما منتظریم همینجا تمومش کردین

دیدگاه

سلام
                    rf pic را می توانید از فروشگاه rfphone تهیه کنید که فقط سری f آن را دارد برای باند 433 :
                    من خیلی وقت است که از آن استفاده می کنم اگر مشکلی بود در خدمتم bye
                    ر کسي را بهر کاري در جهان آورده اند
                    کار ما عشق است و ما را بهر آن آورده اند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط radioamator
                      سلام
                      rf pic را می توانید از فروشگاه rfphone تهیه کنید که فقط سری f آن را دارد برای باند 433 :
                      من خیلی وقت است که از آن استفاده می کنم اگر مشکلی بود در خدمتم bye
                      سلام. لطفا اگر می شه بیشتر توضیح دهید.
                      هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

سلام.
                        آقا من هرچی با این ماژول ور رفتم نتونستم باهاش کار کنم.
                        مثلا من میخوام یه عدد بفرستم و اونور عدد رو بگیرم ولی موفق نشدم.

ماژولی که من دارم باند 915MHz .
                        اگه دستورات پیکره بندی رو واسه این ماژول بنویسید ممنون میشم.
                        البته بگم PDF اش رو از HopeRF گرفتم و زیر و رو کردم .
                        حتی مثال هم داشت.

ولی متاسفانه کار نمیکنه :angry:
                        چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام چرا ما ایزانیها اینقدر بی حوصله هستیم . خیلی کم مطاله می کنیم و خیلی زود نتیجه گیری می کنیم
                          خوب این هم تمام توابعی که برای باند 915 نیاز داری
                          این برنامه یک آرایه با هر طولی رو که بخواهی در فرستنده به گیرنده ارسال می کنه و گیرنده هم این آرایه رو برای نمایش روی پورت سریال می ریزه
                          :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                          http://www.4shared.com/file/35044517/761bfdaf/TX_and_RX_RFM12_on_915_MHZ_band.html
                          به دیگران بیاموز تا بتو بیاموزند
                          bioosun@gmail.com

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان
                            جناب radioamator شما ساختیش !!!!!!!!!!! اگر ساختی که واقعا باید به شما تبریک گفت اگر هم نساختی خواهشا دیگران رو سردرگم نکن من حدود 3 ماه از وقت نازنیم رو برای ساخت این مدار تلف کردم و خیلی هم پشیمونم
                            چند تا اشکال عمده
                            1- اول این که مدار گیرنده(RFXD0420 ) در ورودیش یک SAW فیلتر داره که خود فروشگاه RF PHONE اون رو نداره و باید سفارش خارجی داده بشه
                            2- فرکانس کریستال گیرنده یکی آیسی که ذکر شد هست 26.45125 که اگر پیدا کردید به من هم خبر بدید یعنی این رو هم باید سفارش بدید
                            3- مدار گیرنده المان های پراکنده زیادی داره و تنظیم مدار بدون وجود یک اسپکتروم آنالیزور که بتونه تا 600 مگاهرتز رو پوشش کار بسیار مشکلیه
                            4- برد آمادش رو فروشگاه RF PHONE نمونش رو داره که اون رو هم به قیمت 200 هزار تومن میفروشه !!!!!!!!!!!!!!
                            5- اما فرستندش خیلی راحت ساخته میشه و خوب هم کار میکنه من امتحان کردم

ساختش به فرض اون که همه چیز با شما یار باشه حدود 20000 تومن هزینه بر می داره (( 4000 فقط آیسی فرستنده 6000 تومن آیسی گیرنده )) درصورتی که یک جفت ماژول گیرنده- فرستنده RFM12 قیمتش 12000 تومن میشه که انقدر هم دردسر نداره حد اقل کار میکنه
                            دوستانی که مایل به ساخت فرستنده گیرنده دیتا هستند من آی سی NRF901 رو که ساخت کمپانی NORODIC است پیشنهاد می کنم که المان جانبی بسیار بسیار کمی داره و من یک نمونه قدیمی تر اون یعنی NRF401 و ساختم و حسن این آیسی در این است که هم فرستنده و هم گیرنده است
                            نقشه مدار فرستنده و گیرنده RF PIC تا تاییدی بر گفته هایم باشه
                            من واقعا ساختمش !!!!!!!!!! 3 ماه هم وقت روش گذاشتم
                            لیک زیر شامل مدار چاپی و شماتیک RFPIC & RXD0420 است :angry: :angry: :angry: :angry:
                            http://www.4shared.com/file/35048951/b8d8db42/rfpic.html
                            به دیگران بیاموز تا بتو بیاموزند
                            bioosun@gmail.com

دیدگاه

کدوم مدل RFPIC موجود هستش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X