اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال مستقیم کول دیسک به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال مستقیم کول دیسک به avr

سلام خدمت همه دوستان و عزیزان میخواستم بدونم کسی تا حالا تونسته به کمک یک میکرو کنترلر avr و بدون استفاده از آیسی و سخت افزار جانبی دیگه ای ، روی کول دیسک یا به عبارتی همون usb flash drive بنویسه یا بخونه مثلا روش صدا ضبط کنه میشه لطفا دوستانی که تو این زمینه تجربه دارند یه راهنمایی چیزی بکنند من تو اینترنت و تو سایت های خارجی هم هر چی گشتم چیزی تو این زمینه نیافتم اگر کسی آدرسی ، لینکی چیزی داره یه لطفی بکنه ما رو هم دریابه ان شاءالله خیرشو ببینی
    سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
    یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
    حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
    دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
    ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
    سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

پاسخ : اتصال مستقیم کول دیسک به avr

سلام

عجب کاری می خواید بکنید شما :surprised:

با AVR های معمولی ؛ فکر نمی کنم چنین کاری امکان پذیر باشه :sad: باید از میکروکنترلری استفاده کنید که usb host باشه ؛در غیر این صورت امکان اتصال مستقیم flash driveآ‌به avrآ‌امکان پذیر نیستش

تو پروژه پایانی یکی از دانشجوهای دانشگاه کرنل دیده بودم که با atmega32آ‌ یا 64 (یادم نیست) یه usb host درست کرده بود با سرعت 1.5 مگابایت ناقابل که بعید می دونم با این سرعت بشه با flash drive کار کرد

http://courses.cit.cornell.edu/ee476/FinalProjects

تو مجله nuts & volts شماره جولای 2008 هم یه پروژه هست که به کمک یه flash driveآ‌؛ یه وب سرور درست کرده ؛ البته اونجا از یه ماژول OEM واسه ارتباط flash drive با مدار استفاده کرده.

امیدوارم تونسته باشم کمکی هر چند ناقابل بکنم

موفق باشید.

دیدگاه

شرکت fdi که مبدل usb به rs232 ft232 رو میده و ما هم کلی استفاده کردیم یه چیپ داده به اسم vnc1l که رابط بین یک میکرو وهاست usb هست چنتا پروژه هم تو سایتش گذاشته که یکیش ارتباط pic با کول دیسک هست firmware این دستگاه یا توسط نرم افزار برای یک بار برنامه ریزی میشه یا توسط میکرو هر بار مثل atcommand میشه بر نامه ریزیش کرد
      در ضمن ماژول oem جیه استاد من سوادم قد نداد ببخشید

دیدگاه

سلام دوستان
        خواستم به اطلاع برسونم من چنین کاری رو توی پروإ¾ژه کارشناسیم انجام دادم
        با atmega16 یا هر avr دیگه قابل انجامه(البته نه به سادگی)
        alimehr7@gmail.com
        خوشحال میشم راهنمایی کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimehr7
          خوشحال میشم راهنمایی کنم
          ما هم خوشحال میشیم راهنمایی کنید :applause:
          خب بسم ا... شروع کنید به توضیح نحوه پیاده سازی (روم نمیشه بگم خب شماتیک و سورس رو هم بذار بعلاوه یه pdf آموزشی و خلاص)

دیدگاه

البته انجام چنین کاری اصلا به درد نمیخوره چون پروتوکل USB سکرون هست و باید یکی از سرعت های 1.5 یا 12 یا 480 مگابیت بر ثانیه ارتباط رو برقرار کرد و اگر شما کمترین سرعت یعنی 1.5 مگابیت بر ثانیه رو انتخاب کنی برای کنترول وقفه ها و .. تقریبا تمام میکرو کنترولر مشغول میشه و دیگه زمانی برای کار دیگه (پخش یا ضبط صدا) نمیمونه و انجام همچین پروژه ای فقط برای گفتن جمله "ما میتوانیم" است.

دیدگاه

دوستان این تاپیک 3 ساله خوابیده . درباره این موضوع الان داره توی تاپیک زیر بحث میشه .اگه سوالی دارید اونجا مطرح کنید زودتر جواب می گیرید :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=64035.0
              تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
              دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
              مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
              حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X