اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

سلام
    خوبید؟ خوبم.
    روزه نماز هاتون قبول :smile:
    خوب این یه ال سی دیه که 240 در 320 پیکسل در 265K کالر هست یعنی 265 هزار رنگ داره
    این ال سی دی رجیستر داره توی خودش بافر داره و خیلی خیلی امکانات جالب از جمله زوم
    مثلا شما براش یه عکس 200*300 میفرستی میگی اینو توی پیکسل های 100*200 بکش اونم
    کوچیکش میکنه و میکشه.
    خیلی چیز باهالیه اگه دوستان پاین یه کمکی بکنبن این ماه رمضونی این ال سی دیم راه بیفته منم
    دعاتون میکنم البته اگر الان مهندس تروشه بود که یه هفته ای حل بود اما ایشون خدمت سربازی
    هستند و :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: وقت ندارند اما از دوستای دیگه مثله آقای نجفی آقای سپاسیار
    و بقیه ی اساتید خواهشمندیم لطف کنند و منو توی این راه کمک کنند.
    این ال سی دیم 2 جور چیپ ست داره یکی ILI9325 و ILI9320 من دارم روی 25 کار می کنم
    راستی میدونم از قیمتش میخواهید بپرسید میگم توی تهران 35 هزار تومن توی قزوین (130 کیلومتری تهران) 16-18 هزار تومن :eek: :eek:
    By the way توی اینترنت کلی مثال با زبان های C و اسمبلی با PIC و ARM و AVR هست فقط چندتا حرفه ای باید اینا رو به Basic ترجمه کنن
    :mrgreen:باتشکر :mrgreen:
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

پاسخ : LCD ELT240320ATP (حرفه ای ها تشریف بیارن داخل)

سلام
    کد رو بزار اگه کتاب خونه نداشته باشه من برش می گردونم به بیسیک تو نتیجش رو گزارش کن
    در ضمن من می گردم اگه datasheet خهشکل گفته باشه خودمون هم می تونیم واسش کد بنویسیم ایشالله

چند تا سوال و درخواست

من گشتم چندین مدل به این اسم بود شما کدومش رو داری ؟اونی که پین هدر می خوره؟2 تا ردیف 12 تایی داره واسه پین هد؟

اگه میشه یه عکس ازش بزار تا ببینیم اوضاعش رو
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

یه خورده گشتم امید وارم این رو خریده باشی
      http://www.thaieasyelec.net/index.ph...creen/p_3.html
      اخه هم 8 بیتی هست هم 16 بیتی هم پین هدر می خوره و نیازی به چلم کاری نداره.and have atuch screen :mrgreen: واتاژ هم تا 5 ولت تحمل می کنه و با میکرو سته

و اما datasheet ی که ازش نا امید هستم
      http://www.mcudevzone.com/archives/M...T240320ATP.pdf
      یک که ولتاژهای مزخرفی باید بهش بدیم
      اشاره به 8 بیتی یا 16 بیتی بودن نکرده
      حتی تو پین ها نگاه کنی میبینی که تو پین های دیتا از db1 شرو و به db17 ختم میشه و db9 نداره :mrgreen:
      سوکتش خیلی مزخرفه و بزرگترین معذلشه
      چیزه خاصی هم در مورد درایو کردنش نگفته و خیلی جزیی حرف زده

خوب من حالا base رو میزارم رو امیدوار کنندهه :mrgreen: ال سی دی که ندارم تست کنم نشستم فقط طز میدم :icon_razz:

اقا اگه این باشه
      عالیه اصلا بـــــــــی نظیره.تمتمه کدهای تستش رو خودش گزاشته حتی واسه tuch screen ش.من هم میتونم کدها رو واسط برگزدونم .فقط وقت می خوام اخه خودم خیلی busy هستماااا(کلاسه مهندسیو داشتی)

و یه سری چیزای قابل قبول مثل این شماتیک
      http://www.mcudevzone.com/archives/M...B%28NEW%29.pdf

و یه اطلاعاتی در مورد ای سی
      http://www.mcudevzone.com/archives/Manual/ILI9325.pdf

دیدگاه

و باز هم من

بین اینو تو همین سایته بودا هم یه فیلم گزاشته هم یه برنامه که عکس رو به hex تبدیل میکنه .میتونیم بعدا این hex رو از توی mmc فراخوانی کنیم :mrgreen:

http://www.mcudevzone.com/archives/Manual/IMG2HEX.rar

دیدگاه

سلام
          خوب امید جان این که دیدی و لینکشو گذاشتی ماژولش بود نه خودش و لی ال سی دی همونه
          از لحاظ اندازه 2.8 اینچه و خیلی خیلی باهاله قابل توجه
          هم 18 بیتی هم 16 بیتی هم 9 بیتی هم 8 بیتی میشه باهاش کار کرد من جدا گونه با تاچه شم کار کردم
          خیلی ردیفه رزولیشنش که دیگه حرف نداره این دیتا شیتش:
          www.sparkfun.com/datasheets/LCD/ELT240320ATP.pdf
          اینم دیتاشیت چیپ ستش:
          www.sparkfun.com/datasheets/LCD/ILI9325.pdf

راستش باید براش برد بزنبم من PCB ش رو کشیدم
          دوستان عزیز عجله نکنید از این LCD حدود 700 نوع توی بازار موجوده
          نظرتون چیه؟؟؟؟
          تازه LCD کلی امکانات داره چنتا عکسم برانتون میگذارم
          الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

همونیه که ازش بد میگفتم :mrgreen: به هر حال ادم بزرگیش رو که میبینه سر ذوغ میاد.فعلا حواست به ولتاژهایی که بهش میدی باشه تا راش بنداریم بعدا بزنش تو 220 ولت اگه دلت خواست :mrgreen:

هواست باشه ماکزیمم vcc=4 v هستااا
            خوب پین 11 رو هم که ست کنی میشه 8 بیتی و از پین db10 تا db17 میشه دیتا
            back light هم بیش از 3.4 ولت نباید بدی
            مهمترین صفحش هم 12 هست که طریقه کنترل رو گفته دقیق می خونمش تا فردا شب خبر میدم

دیدگاه

سلام علیکم
              واقعا که جای مهندس تروشه خالیه :cry2: :cry2:
              یادش بخیر تاپیک Avi انقدر من سماجت کردم تا ردیف شد :wow:
              خوب بگذریم
              ببینید دوستان این همون ال سی دی گوشی های چینیه و لی معلوم نیست من وقتی از یکی از دوستام پرسیدم گفت 700 مدل از این ال سی دی وجود داره که معلوم نیست کدومشون همین ELT240320ATP خودمونه؟!؟!؟
              باید صبر کرد عجله نکنید.
              راستی راجع به سوکت این ال سی دی مستقیم به برد لحیم میشه یعنی هیچ چیزی نداره حتی سر موبایلا هم همینطوریه.
              راستی امید جان بیشتر سر Data Sheet چیپ ستش تمرکز کن منم خودم یه کارایی کردم:
              مثلا رجیستر های 50 و51 و52 و 53 برای آدرس دهیه.
              ولی معلوم نیست وقتی 8 بیت کنی چه جوری باید این 18 بیت دیتا رو براش بفرستی؟؟؟؟؟؟ :cry2:
              فعلا از دوستانی مثل آقای نجفی خواهش میکنیم کمک کنند
              الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

دیگه رسما منفجر شدم
                حتی تو سایت های چینی هم گشتم همش فقط سی کار کردن
                اخه تو سی lib ش موجود هست :cry2:

ولی عکس هایی که ازش گزاشته بودن سر ذوغم اورد نشستم pdf رو خوندم گیج بودم گیج تر شدم

page 82 یه بلوک خشکل گزاشته من برنامه ای رو که تبدیل عکس بود نگاه کردم اون داره به کدهای 16 بیتی تبدیلش میکنه پس با عقل هم جور در میاد.به نظر من همین رو تست کن ببین چی میشه .دیتا رو هم فعلا از رو فلش load کن
                من یه نمونه کد واسط میزارم اگه نمی تونی برنامش رو دانلود کنی.اگه تو شیراز گیر میومد خودم می خریدم با هم تست میکردیم و بهش گیر میدادیم

----------------------------------------------------
                یه سری نکته ها داره که ادم رو منفجر میکنه مثلا ص102 طریقه انتقال عکس از gram رو به lcd نشون میده و جلوی کدش نوشته ptsa
                حالا در مورد همین تو صفحه 52 جدول رو ببینید دیتا مال کد db0 تا db8 هست یعنی تو 8 بیتی نمیتونیم این کار رو بکنیم :cry2:
                ----------------------------------------------------
                یا تو ص82 نوشته dummy read که نفهمیدم چیه
                ---------------------------------------------------
                توی انتقال داده ها ص 28 و29 این دو تا رو نمی فهمم چیه dfm tri

و معلوم نیس چرا واسهیک رنگ 5 بیت و واسه 2 رنگ 4 بیت گذاشته (البته فکر کنم این یکی خود کامپایلر bmp به hex این رو ردیف کرده باشه)

مثلا رجیستر های 50 و51 و52 و 53 برای آدرس دهیه.
                اره ولی فقط ادرسی که عکس روی lcd قرار میگیره هست ما باید ادرس محتویات یا data رو از روی gram که مخفف graficهست رو بدیم

یعنی باید دیتا رو روی gram بریزیم و از اونجا بریزیمش رو lcd

ولی معلوم نیست وقتی 8 بیت کنی چه جوری باید این 18 بیت دیتا رو براش بفرستی؟؟؟؟؟؟ cry
                پین های دیتا میشه از db10 تا db17 و به صورت 2 تا 8 بیت ارسال میشه (16 بیت در کل همون طوری که خود برنامه مبدل درستش کرده دقیقا )فقط یادت باشه اول باید پر ارزش رو بفرستی بعد کم ارزش

در ضمن این مدلی که تو دستته tuch داره پین های y- +y -x +x

راستی امید جان بیشتر سر Data Sheet چیپ ستش تمرکز کن منم خودم یه کارایی کردم:
                بیشتر بگو تا رو هم بریزیم یه چیزی در بیاد مخصوصا اگه تو عمل چیزی دید

نکته:چیزی که دیدم اکثر کسانی هم که راه انداختن spi راه اندازی کردنااا.خودمم قات زدم .بازم می خونم ببینم به کجا میرسم.اگرم نشد مهم نیس من پایان ترمم امروز تمام شده و 20 روز فرصت دارم.فرصته خوبیه که با بیسکام به طور کامل خداحافظی کنم و یه کوچولو برم به سمت دنیای حرفه ای ها
                فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام
                  این اطلاعاتیه که من بدست آوردم حس تایپ کردن نداشتم ببخشید بد خطه
                  به دلیل سنگین شدن تاپیک عکس ها رو به صورت لینک کردم
                  http://www.ecapic.ir/image/ECA-090826081902.jpg
                  http://www.ecapic.ir/image/ECA-090826083130.jpg

What 's up
                  الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

بهتر نیست مهندسی معکوس بریم و روی سورس کد کار کنیم ببینیم چیکار می کنه؟
                    به نظر من این کار هم سریتر و هم راهتتره :nice:
                    بهتره یه سورس مشترک پلود کنیم همه روش کار کنن
                    چه طوره؟

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasmh
                      بهتر نیست مهندسی معکوس بریم و روی سورس کد کار کنیم ببینیم چیکار می کنه؟
                      به نظر من این کار هم سریتر و هم راهتتره :nice:
                      بهتره یه سورس مشترک پلود کنیم همه روش کار کنن
                      چه طوره؟
                      فکر خوبیه بفرمایین شروع کنیم

http://gravitech.us/MicroResearch/Others/LCD-010/LCD-010_AVR.rar
                      http://www.mcudevzone.com/archives/Manual/tslcd_elt240320tp_and_tpA_avr_v1_10.rar

دیدگاه

دوستان یه خورده صبر کنید و عجول نباشید.واسه خرید lcd همیشه وقت هست بزارید فعلا کدها رو راه بندازیم و جواب بگیریم همه چیز رو اقا امیر حسام یا من مقاله می کنیم میزاریم
                        خواهش می کنم پست الکی ندین که تاپیک شلوغ بشه .اگه می تونین کد رو نگاه کنین و دیتاشیت رو بخونین هرچی دستگیرتون شد اینجا بزارید

دیدگاه

به خدا منم مثل شما هنوز دستم به lcd نرسیده و میدونم تا وقتی هم سورس نداشته باشم و اطلاعات کافی نباید پولم رو بریزم دور 2 تا لینک دادم datasheet هم هست .شما هم مثل من fam و ارمین جان بشین دیتا شیت بخون و اگه می تونی اون برنامه رو به bascom تبدیل کن

دیدگاه

سلام
                            متاسفانه باید بگم الان مشکلمون سورس نیست مسکلمون چیپ ست ال سی دیه الان نمودونیم ال سی دی رو باید از کجا پیدا کنیم
                            چون به احتمال زیاد این ال سی دیا اونایی که ما خریدیم نیستند حالا هی شما بگید ماهم میخوایم بخریم مثلا من خریدم 16 تومن پولم حروم شد
                            بچه ها دارن تلاش میکنن ببینیم میتونیم این ال سی دی ها رو گیر بیاریم یا نه؟ :cry2:
                            الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

اگه می شد یه سوکتی براش پیدا کنیم که نخاد هر بار ال سی دی رو به بورد لحیم کنیم عالی می شد در این صورت یه برنامه که بهش خیلی مطمئن هستیم رو پروگرام می کردیم بعد تو مغازه رو سرشون خراب می شدیم :mrgreen: و تک تک ال سی دی ها رو امتحان می کردیم . که متاسفانه ال سی دی به بورد خود موبایل هم لحیم می شه . این چینی ها برا کاهش قیمت محصولشون چه سکه هایی که نمی زنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X