سلام اين مطلب رو از سايت زنگوله مي نويسم


[hr]


اگر نمی دانید، دستگاه های USB (مخصوصآ دستگاه های ذخیره سازی و شامل حافظه مثل MP3 پلیر و فلش دیسک) ها را باید قبل از جدا کردن از کامپیوتر به طور ایمن غیرفعال کنید یا به اصطلاح Safely remove کنید. در غیر این صورت اگر فایلی در حال نوشته یا خوانده شدن از آن دستگاه باشد یا دستگاه به هر نوعی در حال استفاده باشد (که خیلی وقت ها نشانه خاصی ندارد و شما متوجه نمی شوید) ممکن است باعث صدمه به دستگاه شده و اطلاعات آن را از بین ببرد.


برای این کار روی آیکون فیش USB کنار ساعت کلیک کرده و دستگاه مورد نظر را انتخاب می کنیم و OK می کنیم و ویندوز پیغام می دهد که می توانیم دستگاه را جدا کنیم.

اگر آنچه در بالا گفتم را نمی دانستید برنامه ای که امروز معرفی می کنم زیاد به درد تان نخواهد خورد، اما برای کاربرانی که بیشتر از کامپیوتر و دستگاه ها جانبی استفاده می کنند داشتن برنامه USB Safely Remove ضروری است.

با این برنامه می توانید دستگاه های جانبی USB را به خوبی مدیریت و به سادگی Safely remove کنید. این برنامه قابلیت های خوبی نظیر Logging و اسکن محتوای حافظه دستگاه توسط آنتی ویروس بلافاصله بعد از اتصال آن به کامپیوتر را دارد (Global Autorun) همچنین می توانید مشخص کنید که USB Drive های تان را با یک اکسپلورر دیگر به غیر از Windows Explorer باز کند و کلی ویژگی دیگه.

یکی از ویژگی های فوق العاده این برنامه قابلیت فعال کردن دوباره دستگاه بعد از Safely remove کردن آن است. اگر در ویندوز اگر به صورت معمولی دستگاهی را Safely remove کنید ولی از کامپیوتر جدا نکنید دستگاه قطع است و برای دوباره وصل کردنش باید یک بار آن را از پورت جدا و دوباره وصلش کنید. با این برنامه می توانید دستگاه را متصل به کامپیوتر نگه دارید و با یک کلیک آن را دوباره وصل کنید. این قابلیت برای بعضی ها خیلی مفیده.

این نرم افزار 20 دلار قیمت دارد اما شرکت سازنده در حال حاظر لیسانس های رایگان ارائه می کند و شما می توانید آن را مجانی داشته باشید.
در ضمن این برنامه توسط PC World برنده جایزه نرم افزار های برتر سال 2008 هم شده.

اول از همه تا دیر نشده وارد http://safelyremove.com/giveawayweeka9.htm شوید و نام و نام خانوادگی (به انگلیسی) و آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا سریال نامبر رایگان برای تان ارسال شود.
حالا USB Safely Remove 4.1 را با حجم 3.4 مگابایت دانلود و نصب کنید و مطابق راهنمای زیر رجیستر کنید.دانلود نرم افزار : http://safelyremove.com/usbsafelyremovesetup.exe


خوب برنامه شما رجیستر شد و می توانید از آن لذت ببرید.

اگر دوست داشتید از این صفحه تشکری از سازندگانش بکنید و نظرتان را راجع به برنامه شان بگویید:

http://safelyremove.com/support.htm