اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار منبع تغذیه سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار منبع تغذیه سوئیچینگ

سلام
    من مدار یه منبع تغذیه سوئیچینگ میخوام که ورودیش برق شهر باشه و خروجیش 12 ولت دی سی. 70 میلی آمپر هم بیشتر جریان نمیخوام. میخوام خودم بسازمش. پس ارزون باشه و اگه نیازی به پیچیدن سلف نداشته باشه بهتره!!!!!!
    ممنون میشم اگه کمکم کنید!

پاسخ : مدار منبع تغذیه سوئیچینگ

سلام.
    تو قسمت الکترونیک صنعتی این سایت کلی جواب پیدا میکنید،سوالتون رو هم همونجا بپرسین زودتر به جواب میرسین.

دیدگاه

تو همین بخش AVR یکی از اساتید خوبمون به صورت کامل نحوه محاسبه و طراحی این منبع تغذیه سوییچینگ رو مطرح کرد و حتی در مورد نحوه سیم پیچی هم توضیحات کاملی با عکس و ... ارایه دادند

تا چند روز قبل هم بحث ها ادامه داشت

اگه سرچ کنید پیدا میکنید

نرم افزار خوبی هم برای این مدارات معرفی کردند

واقعا که دستشون درد نکنه
      (نامشون رو فراموش کردم وگرنه ذکر میکردم)

دیدگاه

دوست گرامی اگه اینجا سوالت را مطرح کنی نتیجه بهتری می گیرید

http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=168.0

این نرم افزاررا هم حتما دانلود کن PI Expert

http://www.powerint.com/en/design-support/pi-expert-design-software

دیدگاه

با ابن امپری که شما می خوای نیازی به سویچینگ نداری
          از یه ترانس 12 ولت استفاده کن و بعد از پل دیود و یک خازن صافی بده به یه 7805 70 میلی که خوبه تا 700 میلی روش حساب کن .بیشتر هم خواستی از سریه k استفاده کن بیشتر تر هم خواستی از lm2576(اگه اشتباه نگفته باشم) استفاده کن تا 3 امپر رات می ندازه
          علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام
            ممنون که کمک میکنین
            استفاده از ترانس هم فضای بیشتری اشغال میکنه و هم گاهی اوقات بعد از یه مدت ترانس به صدا می افته و ویزززززززززز ویز می کنه!

دیدگاه

علت ویز ویز کردن ترانس اون پوسته فلزیه دورشه اگه ورش داری یه سر جاش ما چکشی چیزی محکم بک.بیش(نه در حدی که ترانس رو خورد و خاک شیر کنیاا)مشکلت حل میشه

دیدگاه

بابا چکش چیه. باید شارلاک خوب بهش بزنید. شارلاک ارزونه، ولی چون طول میکشه تا خشک بشه معمولا نمیزنن. شما ترانس ببرید توپ خونه اونجا ترانس پیچی زیاده، بگید براتون میزنن و زیاد هم پول نمیگیرن. 500-یا 1000 نهایت. البته تعداد بالا رو ارزون تر حساب میکنن. خودتون هم میتونید پودرش رو از همونها بخرید و درست کنید. من بلد نیستم. ترانسهای خارجی همه شارلاک دارن و هیچ وقت صدا نمیدن.
                بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

عمده ترانسها در زمانی که بارهای ضربه ای بهشون وارد میشه به صدا میافتند. مثل زمانی که شما یک لحظه اتصال کوتاه داشته باشید. من از ترانسهای ریز و درشت زیادی استفاده کردم و هرگز مشکل وزوز و صدای اضافی از ترانس رو نداشتم.
                  علت هم دو چیز بیشتر نبوده
                  1- از ترانسهای آماده استفاده نمیکنم و همیشه میدم یک ترانس پیچ خوب که چند ساله باهاش کار میکنم بپیچه . حتی اگه یدونه باشه با قیمت 2 برابر بازار. ترانسهای بازاری رو شدیداً از سر و تهش میزنند.
                  2 - استفاده از آهن مرغوب و از همه مهمتر مرتب چیدن و فرشده چیدن آهنهای هسته هست که خیلی ها کمش میزارند. و در نهایت همونطور که دوستمون گفتند باید ترانس رو کاملاً توی شارلاک یا پلی استر بخوابونند. و بزارند خوب خشک بشه .
                  اینجوری اگه ترانس رو از پشت بوم هم بندازی پایین عمراً به وزوز نمیافته. البته اگه سالم بمونه. :icon_razz:
                  چون به نظر من هم 70 میلی ارزش نداره که روی سوئیچینگ متمرکز بشین و اگه یک ترانس 200 میلی استفاده کنید هم ارزونتر میشه هم کوچک و هم توان بیشتری دارید. البته اگه مدارتون به نویز حساس نیست بدون ترانس و سوئیچینگ هم میشه اینکار رو کرد و گاهاً تا 200 میلی هم جواب گرفت.
                  خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                    عمده ترانسها در زمانی که بارهای ضربه ای بهشون وارد میشه به صدا میافتند. مثل زمانی که شما یک لحظه اتصال کوتاه داشته باشید. من از ترانسهای ریز و درشت زیادی استفاده کردم و هرگز مشکل وزوز و صدای اضافی از ترانس رو نداشتم.
                    علت هم دو چیز بیشتر نبوده
                    1- از ترانسهای آماده استفاده نمیکنم و همیشه میدم یک ترانس پیچ خوب که چند ساله باهاش کار میکنم بپیچه . حتی اگه یدونه باشه با قیمت 2 برابر بازار. ترانسهای بازاری رو شدیداً از سر و تهش میزنند.
                    2 - استفاده از آهن مرغوب و از همه مهمتر مرتب چیدن و فرشده چیدن آهنهای هسته هست که خیلی ها کمش میزارند. و در نهایت همونطور که دوستمون گفتند باید ترانس رو کاملاً توی شارلاک یا پلی استر بخوابونند. و بزارند خوب خشک بشه .
                    اینجوری اگه ترانس رو از پشت بوم هم بندازی پایین عمراً به وزوز نمیافته. البته اگه سالم بمونه. :icon_razz:
                    چون به نظر من هم 70 میلی ارزش نداره که روی سوئیچینگ متمرکز بشین و اگه یک ترانس 200 میلی استفاده کنید هم ارزونتر میشه هم کوچک و هم توان بیشتری دارید. البته اگه مدارتون به نویز حساس نیست بدون ترانس و سوئیچینگ هم میشه اینکار رو کرد و گاهاً تا 200 میلی هم جواب گرفت.
                    اگه مدارمون به نویز حساس باشه و 3 امپر هم بخوام.باید چی کار کنم ؟ :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban

اگه مدارمون به نویز حساس باشه و 3 امپر هم بخوام.باید چی کار کنم ؟ :mrgreen: :mrgreen:
                      یه آداپتور پلی استیشن میخری و فیدبکش رو دستکاری میکنی و ولتاژی که دوست داری رو میسازی.

دیدگاه

فکر میکردم اداپتورها بیش از 2 امپر جواب نمیده :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban
                          فکر میکردم اداپتورها بیش از 2 امپر جواب نمیده :eek:
                          خوب و بد داره. تازه واتی میگن سوئیچینگ رو. اینها 7.5V -2A هستن که میشه 15W . یعنی 5ولت رو 3 آمپر میده.

دیدگاه

اصلا یک سوال.

از نظر نویز منبع تغذیه معمولی با ترانس و ... بهتره، یا سوئیچینگ ؟
                            منظورم اینه که خروجی کدوم بهتره و پایدارتر و کم نویز تر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hesam_M
                              اصلا یک سوال.

از نظر نویز منبع تغذیه معمولی با ترانس و ... بهتره، یا سوئیچینگ ؟
                              منظورم اینه که خروجی کدوم بهتره و پایدارتر و کم نویز تر.
                              بدون رگولاتور فیدبک دار هر دو تا نویز دارن، اگه سوئیچینگ خوب طراحی بشه رگولاتور هم نمیخواد و با یه سلف کوچولو میشه صافش کرد. تو دستگاههای DVD من دیدم که 3.3 ولت رو میارن وبعد از خازن و سلف کوچولو میدن میره تو مدار processr .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X