اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین fpga و نرم افزار مربوطه برای مبتدی ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین fpga و نرم افزار مربوطه برای مبتدی ها

با سلام خدمت اساتید
    راستش مدتیه میخوام fpga رو یاد بگیرم و تو پروژه هام ازش استفاده کنم
    الان با avr و کدویژن کار میکنم
    میخوام بدونم برای یک مبتدی بهترین fpgs چیه از کدوم شرکته نرم افزار مربوطش چیه ؟
    ضمن اینکه پروگرامر گرونی نداشته باشه و بشه بی درد سر باهاش کار کرد و در پروژه های پیشرفته تر نیاز
    به مراجعه به مدل های دیگه نداشته باشیم و نخوایم از این شاخه به اون شاخه بپریم

با تشکر از همه اساتیدی که جواب میدن

پاسخ : بهترین fpga و نرم افزار مربوطه برای مبتدی ها

سلام
    در این مورد بسیار بحث شده در همین بخش
    اجمالا:
    XILINX و ALTERA بیشتر از همه استفاده میشه
    از XILINX سری SPARTAN II مثل XC2S50 XC2S200 و نرم افزار ISE
    پروگرامر رو هم میتونی خودت بسازی . نقشه در سایت هست

دیدگاه

ممنون مهندس
      ممکنه لینگ پروگرامرو برام قرار بدین
      این fpga هایی که اسم بردین در حد مبتدیه یا کارهای حرفه ای تر رو هم میشه باهاش کرد ؟ قیمتشون چنده ؟

دیدگاه

سلام
        اگر تازه میخوای شروع کنی بهتره از CPLD های سری XC95XX مثل XC9572 XC95144 شروع کنی. تجهیزات جانبی کمتری نیاز دارند و تک ولتاژی هستند.
        ارزونتر هم هستند

دیدگاه

به نظر من جدا از مسئله سخت افزار ..نرم افزار طراحی و راحتی کار با اون خیلی مهمه..نرم افزار QUARTUS شرکت ALTERA بیش از خشکه وانعطاف لازم رو ندارد و خسته کننده است به خصوص توی طراحی فایل شماتیک . سیم کشی و جابجایی عناصر دارای کمترین امکانات و باعث کلافه شدن می شه و در مراحل عیب یابی و کمپایل به درستی راهنمایی نمی کنه...به شخصه من ترجیح می دم با ISE کار کنم که برای شرکت XILINX و اگر توی این ضمینه مبتدی هستید با ISE شروع کنید کارکردن باهاش واقعا عالیه و توب عیب یابی به خوبی راهنمایی می شین

دیدگاه

جناب EMP لینک دانلود مستقیم جدیدترین ورژن ISE به همراه کرک و مخلفات دیگه رو ندارین ؟
            الان مثل اینکه ISE Design Suit 11 اومده.
            همون 10.1 اگه باشه بهتره.

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان
              مداری برای چیپ های شرکت xilinx ندارین ؟
              ضمنا فرق fpga با cpld چیه ؟

دیدگاه

تفاوت در اصل یه ساختار داخلیشون بر میگرده البته انواع مختلفی از به اصطلاح PLD ها وجود داره از LAN , EPLD و FPROM تا mpga و FPD و CPLD یا SPLD و...
                خلاصه اگه هدفتون بحثهای علمی راجع به ساختار اینها نیست بهتره درگیرشون نشین خیلی از اختلافها به نوع گیتها و آرایش و .. بر میگرده
                به لحاظ کاربردی هم اختلاف CPLD و FPGA هم شاید بشه گفت از جهت ظرفیت یا تعداد گیت و همینطور میزان تولید انبوه یا Prototype و مسائل دیگه فرق میکنه
                معماری ایندوتا هم با هم فرق میکنه ولی در کل به نظرم خیلی وارد این بحثها نشید البته اگه علاقمند بودین تا بیشتر توضیح بدم..

دیدگاه

راستش لینکش رو ندارم..من معمولا نرم افزار هام رو از جوان الکترونیک می گیرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X