اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره طراحی مدار افزایند ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام خدمته همه دوستان
    من میخوام بدونم میشه مداری طراحی کرد که 0.3 ولت رو تبدیل کنه به 5 ولت با جریان 700 میلی آمپر؟ اگه میشه آیا حتماً باید در طراحی این مدار ترانس استفاده کرد یا میشه مدار افزاینده ای بدون ترانس هم طراحی کرد که اندازه مدار خیلی کوچیک باشه مثلاً حدود 1.5 سانتی متر مریع؟
    لطفاً اگه کسی میتونه به من جواب بده اونم هر چه زوتر بهتر و ممنون

پاسخ : سوال درباره طراحی مدار افزایند ولتاژ

سلام دوست خوبم
    متاسفانه مداری نداریم که با 0.3 ولت کار کنه تا بتونه به 5 ولت تبدیل کنه. در ضمن اگه آی سی هایی در سالهای آینده ساخته بشه که با 0.3 ولت کارکنند برای تولید 5 ولت با جریان 700 میلی آمپر،منبع 0.3 ولت شما باید بتواند 12 آمپر بدهد.
    یعنی توان خروجی مدار نمی تونه از توان ورودی اون بیشتر باشه.
    ...
    حالا اگه منظور شما این باشه که می خواهید 0.3 ولت را تقویت کنید و به 5 ولت برسانید. و یک منبع تغذیه ی دیگر هم دارید، داستان عوض می شود.

پس اگر سوالتون رو واضحتر بیان کنید پاسخی درخور خواهم داد...
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

با سلام خدمت دوست خوبم که محبت کرد به من جواب داد ، من یه منبع دارم ،حالا اگه از طرفی هم یک ولتاژ خروجی 0.3 ولت داشتم و مخواستم تقویتش کنم تا به 5 ولت و700 میلی امپر برسه باید چی کار کنم ؟حالا با این تفاسیر میشه کاری کرد یا نه؟ لطفاً توضیح دهید
      راستی اگه ممکنه میشه بگید کمترین میزان ولتاژ واسه یه ای سی جهت افزایش ولتاژ چقدره؟
      با تشکر

دیدگاه

اگه تغذیه ای جداگانه دارید که مشکلی نیست. بسادگی میشه با یک پ امپ نوع پاور هر سیگنالی رو تقویت کرد. حتی اگه در حد میکرو ولت باشه.

متاسفانه پ امپ نوع پاور در ایران کم پیدا میشه و راه حل ساده ترکیب اپ امپ و ترانزیستوره. مدار زیر می تونه سیگنال شما رو با بهره ی دلخواه تقویت کنه و جریان خروجی هم به نوع ترانزیستور شما بستگی داره. با BD139آ‌ می تونید تا 1 آمپر جریان بکشید و اگه ترانزیستور قدرتمندتری بگذارید جریان بیشتری هم خواهید گرفت. بهره ی مدار برابر است یا (1+R2/R1)

با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام خدمت دوست محترم آقایahmadmn
          خیلی لطف کردی که به من جواب دادی با تشکر از شما دوست محترم :agree: :nice: :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X