اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست ایجاد بخشی برای سفارش خرید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست ایجاد بخشی برای سفارش خرید

سلام
    به نظر من بخشی برای کاربران درست کنید که کاربر چیزی که لازم داره، بنویسه و هر کسی تونست براش تهیه کنه و بفرسته. این بخش هم به کاربر کمک می کنه تا سریع به چیزی که لازم داره دست پیدا کنه و هم کسب درآمدی برای دیگر کاربران می شه.
    البته شما در قوانینتون می تونید ذکر کنید که مسئولیت هیچ خریدی بر عهده مدیریت سایت نیست.
    کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

پاسخ : درخواست ایجاد بخشی برای سفارش خرید

انجمن یه مکان علمیه و با این کار بعد یه مدتی میشه یه مرکز ebuy دیگه !
    پیشنها شما تضاد 100% داره با اهداف انجمن

دیدگاه

به نظر من بهتره یه بخش برای یافتن قطعات ایجاد بشه بنام "فلان قطعه را کجا بخریم"

اینجوری هر کس سابقه ی خرید اون قطعه رو داره می تونه مشخصات فروشند و قیمت قطعه رو عنوان کنه تا خود طرف راحتتر بتونه خریدشو انجام بده.
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

برای معرفی قطعات یه بخش جداگانه داریم http://bazaar.eca.ir/ همه می تونن برن و محصولاتشون رو تبلیغ بکنند !

دیدگاه

فرشاد جان
          کسی نمی خواد جنسی بفروشه.
          ما می خواهیم بچه های سایت رو راهنمایی کنیم تا قطعاتشونو از کجا بخرن. چه قیمتی بخرن و چگونه بخرن.
          تابحال خیلی از این پرسش ها بصورت خصوصی به من رسید و اگه یه بخش اضافه بشه بقیه هم می تونن بهره ببرند.

دیدگاه

خوب علت پیدایش بازار هم هیمن بوده و بس !
            چه رایگان چه پولی ، مغازه ها می تونن اسم مغازه + آدرس + نوع خدماتشون رو اونجا ثبت کنند و هر کاربری که خواست دنبال چیزی بگرده بره اونجا و دنبال مغازه و خدمات مورد نظرش بگرده .
            یکی از اهداف انجمن اینه که یه محیط علمی باقی بمونه .
            همونطور که خودتون میگین ، بچه ها احتیاج دارن به یه جایی برای پیدا کردن مغازه و قطعات .
            چون انجمن قرار بوده که یه مکان علمی باشه ، نمی شد اجازه داد اینجا شروع به تبلیغ بکنند ،آ‌به خاطر همین بازار افتتاح شد تا اگر کسی مغازه یا خدماتی داره اونجا ثبت کنه و کاربرا برای پیدا کردن اینجور چیزا برن اونجا .
            حالا وظیفه من و شما اینه که فرهنگ سازی بکنیم و کاربرا عوض اینکه تو انجمن اینجور پست هارو بزنن برن و داخل بازار دنبال اینجور چیزا بگردن .

دیدگاه

انگار من نتونستم منظورمو درست بیان کنم و یا شما اونقدرا هم درگیر الکترونیک عملی نبودید که درک کنید قطعات الکترونیک جزئی از علم الکترونیکه.
              وقتی نتونیم کسی رو راهنمایی کنیم تا بدونه کجا بره قطعه تهیه کنه نمی تونیم انتظار داشته باشیم چیزی یاد بگیره.
              قضیه تبلیغ واسه این و اون نیست.
              من الان ازت می پرسم: یه درایور ماسفت می خوام که تا 6 آمپر درایو کنه و ایزوله نباشه؟
              آیا پاسخ به این پرسش ضد علمیه؟
              به نظر من برعکسه. درصد بسیار بالایی از سواد الکترونیک در شناخت قطعاتشه. و یه راهنمای خوب باید قیمت و محل تهیه ی اون قطعه رو هم بگه.

اگه توی موضوعات این موضوع هم گنجانده بشه از پراکندگی پرسش های نامنظم جلوگیری میشه و یه بانک اطلاعاتی مجتمع از قطعات، کاربرداشون، قیمتشون و ... درست میشه.

البته من اصراری برای این کار ندارم چون از پاسخ دادن به دوستان خسته نمی شم حتی اگه تکراری باشه...

دیدگاه

حرف شما درست
                من هم اونقدر دنبال قطعه اینور اونور رفتم که می دونم چه بدبختیه واسه خودش
                ولی شما این رو هم قبول داشته باشین که وقتی شما به یک کاربر از روی راهنمایی آدرس یه مغازه با یه اسم می دین ،آ‌ این وسط چند نفری هم پیدا می شن ( 100% ) که شروع می کنند به تبلیغ و شماره تلفن دادن و آدرس و ... که فلان جا بیاید و از این جور چیزا !
                یعنی تجربه ای که تو این چندین سال داشتم رو می گم .
                اگر پست اون کاربر رو پاک کنیم ،آ‌زود اعتراض می کنه که چرا فلان کاربر معرفی کرده ولی من نباید بکنم oo:
                درسته ، شما از روی خیر خواهی و کمک به دوستان می خواین این کار رو بکنین ، ولی همین کار می تونه یه فرصت به فرصت طلب ها بده که شروع بکنن به کارهای تبلیغاتی و انجمن رو هدف قرار بدن !
                بهترین کاری که شما می تونین بکنین و الان تقریبا همه دوستان + خود من هم انجام می دم ، اگر خواستید آدرس یا شماره تلفنی بدین خیلی ساده بوسیله پیغام خصوصی این آدرس خودتون رو به کاربر بدین تا از سر درگمی دربیاد.

ممنون و متشکر از توجه شما کاربر و دوست عزیز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید
                  سلام
                  به نظر من بخشی برای کاربران درست کنید که کاربر چیزی که لازم داره، بنویسه و هر کسی تونست براش تهیه کنه و بفرسته. این بخش هم به کاربر کمک می کنه تا سریع به چیزی که لازم داره دست پیدا کنه و هم کسب درآمدی برای دیگر کاربران می شه.
                  البته شما در قوانینتون می تونید ذکر کنید که مسئولیت هیچ خریدی بر عهده مدیریت سایت نیست.
                  سلام آقای اکرامی
                  به نظر من که حق با ایشونه
                  شما که از درد دل ما بچه شهرستانی ها خبر ندارین
                  مثلا من خودم الان 1ماه که دنبال یک آی سی به شماره um61512 میگردم
                  نامرد باشم اگه یک مغازه قطعات فروشی تو مشهد بلد بودم و ازش نپرسیده باشم
                  حتی یکی رو که رفته بود تهران رو هم سفارش کردم برام بگیره و اون هم پیدا نکرد
                  تمام فروشگاههای اینترنتی رو هم گشتم ولی پیدا نشد که نشد
                  البته این رو هم میدونم که تو ایران این آی سی هست چون خودم قبلا که رفته بودم اصفهان اونجا چندتا خریدم
                  حالا شما بگید امثال من میتونند برای یک آی سی بلند شن 500 کیلومتر راه رو برای یه آی سی برن اصفهان یا تهران یا....
                  شما میگید باید کجا سفارش بدم ؟
                  پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

شما اگر تو اینترنت جستجو کنید چندین جا هست که مخصوص فروش قطعات هستند !
                    بحث سر این نیست که احتیاج هست یا نه ! بحث سره اینه که جاش توی انجمن هست یا نه ؟
                    همون سایت هایی که فروش اینترنتی قطعات دارند شما نمی تونین سوال علمی بپرسین ! میشه ؟ اونجا هم مخصوص فروش قطعات هست .
                    خود شما اگر برین بخش بازار ، کلی فروشگاه قطعات هست که اونجا آدرس گذاشتند !

دیدگاه

آقا فرشاد یا شما پست منو نخوندین یا بهش دقت نکردین
                      من که گفتم تمام فروشگاههای اینترنتی رو زیر و روکردم ولی پیدا نکردم (تازه برای خیلی هاهم ایمیل زدم ولی جوابی ندادند به عنوان مثال میتونید از آقای میر یعقوب زاده که در بازارچه تبلیغ دارند به پرسید)
                      من که نگفتم تو انجمن این کار رو انجام بدین
                      مگه شما یه بخش جدید به نام بازارچه افتتاح نکردین؟ خوب چی میشه تو همون بازارچه یه قسمت برای نیازمندیها هم بزارید؟
                      اونجایی که همه میتونند تبلیغ رایگان کنند بد نیست ولی اونجایی که کسی دنبال نیازش میگرده بده؟(مگه همه نیازها نیاز علمیه؟من نوعی اگر به اندازه 100 مهندس الکترونیک علم داشته باشم ولی امکانات برای کارهام فراهم نباشه چی کار میتونم بکنم و به چه دردی میخورم)
                      البته من که تو این سایت کاره ای نیستم که بخوام برای کسی تکلیف تعیین کنم
                      من میگم فقط به فکر ما بچه شهرستانی ها هم باشید(خواهشاً)
                      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

از همه دوستان تشکر می کنم.
                        من فکر کنم منظورمون رو واضح تر بگیم، بهتره. ببینید بحث سر این نیست که جاش کجا باشه. می خواد انجمن باشه، بازارچه، یا یه سیستم جدید برای این کار. تصمیم با شماست. فقط ما پیشنهاد می دیم.
                        بازارچه ایی که الان هست، به نظر من نمی تونه نیازی که ما داریم رو برطرف کنه. دلیلش رو دوستان توضیح دادن. مگر اینکه اونقدر بازارچه، سایت های مختلفی رو پوشش بده که بلاخره قطعه مورد نظرمون رو پیدا کنیم. اما نمی توان تا آن موقع صبر کرد.
                        ببینید قرار نیست که ما اینجا تبلیغی داشته باشیم. چرا که قرار نیست سایت یا فروشگاهی نیاز های ما رو تامین کنه. نه. این بخش رابطی بین کاربرانه. یعنی مثلا یه قطعه من لازم دارم، و مثلا یکی از کاربرا دو تا از این قطعه ها رو داره، حالا یکی رو برای من می فرسته و من هم هزینه اش رو می دم. با ایجاد این امکان، از تضمین قیمت هم مطلع می شیم. چرا که همه کاربران می تونند ببینند و اگر می تونند با قیمت مناسبتری می فروشن و هر وقت کاربر خریدار، یکی رو انتخاب کرد، به اون شخص سفارش می ده و تو تاپیک یا هر جایی که مناسب می دونید، می نویسه : خرید انجام شد.
                        به نظر من انجمن ، می تونه نیاز های کاربران رو رفع کنه. حالا کاربران در این بخش دو تا نیاز دارن: یادگیری علمی - و دستیابی به قطعات مورد نیاز
                        بخش اول که در این انجمن تمام بخش ها رو به خودش اختصاص داده . حالا اگه بخش دوم هم راه اندازی بشه، دیگه این انجمن ، انجمنی جامع برای الکترونیکا می شه.
                        گفته دوستمون رو تکرار می کنم :
                        من میگم فقط به فکر ما بچه شهرستانی ها هم باشید(خواهشاً)

دیدگاه

خب مدیران محترم سایت چرا نمی آن نظرشون رو به ما اعلام کنن.
                          واقعا این کار ثواب داره. این همه دوستان الکترونیکی دور هم جمع شدن، و واقعا علاقه دارن به همدیگه کمک کنن. پس اگه شما بیاین و این رابط رو درست کنین، بزرگترین قدم رو تو این راه گذاشتین. ببینید من نمی گم این بخشی که می گیم فعال خواهد بود یا نه، ولی به نظر من در رفع نیازهای کاربران خیلی اثر خواهد داشت.

دیدگاه

ببینین دوستان
                            1- انجمن یه مکان علمیه و پافشاری ما از اول تا الان ایجاد یه فضای سالم و رایگان برای تمامی کاربران فارسی زبان بوده و همین چند اصل ساده بوده که تا الان باعث نشده انجمن پر از تبلیغات و مکانی برای استفاده شرکت های مختلف برای محصولاتشون بشه و یا حتی پولی شدن انجمن !
                            2- محلی هست به اسم بازار که هر کاربری که وب سایت یا محصول و یا هر نوع خرید و فروشی در زمینه برق و الکترونیک داشته باشه می تونه اونجا بزاره و کاربرا بوسیله اون مغازه یا وب سایت مورد نظرشون رو پیدا بکنند.
                            3- یه مدت قسمتی به اسم پارت شاپ داخل وب سایت راه اندازی شد که به چند دلیل مختلف که یکیش استقبال کم از اون بود تا مدتی غیر فعال شده !

ولی با این حال من این بحث رو تو قسمت مدیران مطرح می کنم تا از هر مورد نظر سنجی بشه و اینجا جواب آخر رو می گم
                            (( پس لطفا چند روزی صبر کنید ))

دیدگاه

چطوره بخشی با این روش باز بشه ؟

اعضا سوالاتشونو بپرسند و اعضایی که می دونند آدرس مغازه یا تلفن مغازه مورد نظر را بدند .در ضمن هرگونه تبلیغات سرخود هم بدون تذکر پاک بشه .

مثال !!! :

سوال : کسی میدونه آیسی UM91512 را کجا داره ؟
                              پاسخ : فروشگاه x پاساژ Y

این هم یک نمونه که باید فورا پاک بشه :

( یعنی بدون اینکه سوالی پرسیده بشه ، تبلیغات نوشته بشه )

فروشگاه Z عرضه کننده ..... و ...... و ......

که کاملا مشخصه طرف داره تبلیغات میکنه و باید فورا پاک بشه

البته اینو هم در نظر بگیریم که کسی تقاضای محل فروش آی سی 555 نمیکنه !!!!که هر کسی بتونه از سوال سوء استفاده کنه و مغازه خودشو معرفی کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X