اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره ارسال سیگنال آنالوگ به pc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره ارسال سیگنال آنالوگ به pc

سلام به دوستان
    من یه سنسور دبی با خروجی 20-4 میلی آمپر دارم که می خوام مقدارشو بدم به کامپیوتر
    راهی که به نظرم میرسه استفاده از میکروی pic برای تبدیل به دیجیتال و ارسال با rs232 است،
    اما چون safty و قابلیت اطمینان برام خیلی مهمه زیاد نمیتونم به میکروکنترلر اطمینان کنم چون هنگ میکنه و ...
    استفاده از یه plc هم یکم برام گرونه
    اگه لطف کنین یه راه صنعتی پیشنهاد کنین
    ممنون میشم

پاسخ : سوال درباره ارسال سیگنال آنالوگ به pc

این درست نیست که بگید میکرو ها هنگ می کنند. من 15 ساله از میکروهای مختلف استفاده می کنم اما هنوز هیچکدوم هنگ نکردند!!!

اگه هم نمی خوای از میکرو استفاده کنی می تونی با یکADCآ‌ مثل AD7730 سیگنال رو به دیجیتال تبدیل کنی و از طریق پورت پارالل PCآ‌ اونو بخونی.

ADCآ‌ های دیگه ای هم توی بازار هست که اگه خواستی بگو تا انواع مختلفشو معرفی کنم.

با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام
      چناب ahmadmn
      جسارتا حدس دوستمون درسته اگر ابزار دقیقی سوال میکنن ، خیلی از میکرو ها تو صنعت ونه تو الکترونیک هنگ میکنن بخصوص تو آنالوگ (صد در صد دلیلشم میدونید)، avr که بدتر
      به نظر من بهترین راه صنعتیش همون plc هست ،
      plc دلتا هم ارزونه تره حتی از لوگو ،یاد گرفتنش هم سادس

لحظه ها را مي گذرانديم تا به خوشبختي برسيم غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم
      دكتر علي شريعتي

دیدگاه

ممنون از توجهتون
        ahmadmn عزیز تو صنعت استفاده از میکرو یکم تو کت کارفرما نمیره
        من یه چیزایی تو مایه های کارت ورودی آنالوگ شنیدم، ولی فقط شنیدم!
        پورت پارالل را چجوری میشه خوند؟
        برنامه داره؟
        من چیزی دربارش نمیدونم

دیدگاه

خب جایی که کامپیوتر خانگی کار میکنه دیگه صنعتی به حساب نمیاد تا از میکرو پرهیز کنیم! oo:
          معلومه که تو یه پالایشگاه، پتروشیمی، کارخونه سیمان، فولاد و ... نمیشه میکرو استفاده کرد اما تو یه کارخونه های تولیدی معمولی میکرو هایی که من گذاشتم دارن کار می کنند. اگه کار نمی کردند من باید می رفتم غازچرونی!

پورت پارالل یه آدرس داره. در قدیم با دستور port اونو می خوندیم. با نرم افزارهای ویژوال میشه از dllآ‌ ها، کامپوننت ها، یا active x ها استفاده کرد. مثلا matlab یه کامپوننت توی سیمولینک داره که باهاش میشه از پورت ها خوند. در delphi هم از یک کامپوننت بنام porttalk میشه استفاده کرد.
          اما شما از چه زبان برنامه نویسی دارید استفاده می کنید؟

با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام
            لازمه یاد آوری کنم تمام ابزار اندازه گیری موجود در صنعت و همین سنسور فلو که 4 تا 20 میده داخلش از میکرو استفاده شده و عمدتا pic هستن پس نگرانی نداشته باشین و استفاده کنین
            من انواع ترانسمیترها رو بهز کردم و دیدم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X