اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برگرداندن فیوز بیتها به حالت اول(برا اون آی سی هایی که قفل کردن)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برگرداندن فیوز بیتها به حالت اول(برا اون آی سی هایی که قفل کردن)

با درود . . .
    این روش رو من از FAM عزیز یاد گرفتم و همون دفعه اول جواب داد.حیفم اومد بقیه هم استفاده نکنن.

اول برنامه ای روکه در متن عکس میبینید در u1 پروگرام کنید.سپس سیمی رو که در عکس میبینید به پایه XTAL1 در آیسی قفل شده وصل کنید
    بعد همون stk200 رو به آیسی قفل شده وصل کنید و به راحتی فیوز بیتهاتون رو تغییر بدین

قابل توجه اینکه من همین الان 2 تا mega32 رو از حال کما با این روش در آوردم
    ضمنا این روش برا اون دسته از میکروهاییه که فیوز بیت کریستالشون اشتباهی زده شه.

با تشکر از FAM عزیز

بــدرود . . .
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : برگرداندن فیوز بیتها به حالت اول(برا اون آی سی هایی که قفل کردن)

با C چطوری میشه ، من 2 رول مگا8 دارم که نمیدونم چه فیوز بیتی براشون گزاشتم . این برنامه خیلی به دردم میخوره
    A-Hosseini

دیدگاه

آره من با این روش جواب گرفتم .
      برای فرکانس هم باید از 8 مگا هرتز شروع کنی و وصل کنی اگه شناخت که هیچی ، اگه نه بیا 4 مگ و ... .
      برای برنامه هم کافیه با فرکانسی که میخوای یه پایه رو toggle کنی .
      [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

با درود . . .
        oo:
        فرقی نداره فقط سیگنال بده
        من با 1 مگ هم جواب گرفتم
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

سلام
          من از بسکام یلی سر در نمیارم ولی فکر کنم این برنامه فقط پورت d را NOT میکنه که تو یه حلقه قرار داره و این کار فقط واسه وقتی خوبه که شما فیوز بیت ها را روی کلاک خارجی تنظیم کرده باشی ولی در حالتیکه روی کریستال یا RC خارجی باشه فکر نکنم این کار فایده ای داشته باشه
          فرزندم در راه است

دیدگاه

خوب یه سوال ما تو میکرو اولی چه فرکانسی تولید کنیم
            اگر ندونیم میکرو با چه فرکانسی قفل شده
            هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
            میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام
              ببینید هیچ قفلی صورت نگرفته این حالت دقیقا مثل اینه که شما فیوز بیت ها را رو کریستال گذاشته باشی از 4 مگ تا 16 مگ میتونی بزاری و ننیازی به تغییر فیوز بیت ها نیست در این حالت هم شما میتونی از 1 تا 16 مگ بدی
              فرزندم در راه است

دیدگاه

راهی هست که با یک کلید ما بتونیم فرکانس رو یک مگ یه مگ بالا ببریم
                اگه برنامه به سی باشه بهتره
                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                  راهی هست که با یک کلید ما بتونیم فرکانس رو یک مگ یه مگ بالا ببریم
                  اگه برنامه به سی باشه بهتره
                  چرا نشه....

بعد از دستور togle که آقای نصیری قرار دادند یه waitus x بزارید بعد با یک IF بیاید کلید رو چک کنید ، بعد اگه کلید فشار داده شده بود یکی به X اضافه کنید....

در ضمن باید بگم فرکانسش فرقی نمیکنه 1 مگ و 2 مگ و... فرقی نداره!

ممنون از سرکار نصیری( :mrgreen که با اینکه درگیر سربازیند بازم میاند و فعالیت میکنند :nerd:

موفق باشید

دیدگاه

یعنی ما هر فرکانسی بدیم راه میفته

دیدگاه

با تشکر از دوستان :
                      این قصه رو گوش بده تو نداری و نبود مگا8ما چیکار کردیم: :cry2:
                      من یه مگا 8داشتم که فرکانسش رو 8مگ داخلی تنظیم شده بود اقا ما جوونی کردیم جاهلی کردیم اشتباه کردیم :redface: گذاشتیمش رو خارجی فرکانس پایین 32کیلو این همانا و پرواز کردن ای سی و رفتن به اسمان ابی همانا حالا با این روش میشه اوردش پایین :cry: این سوال اول بود
                      دوم اینکه یه ایسی دیگه که نو بود و قبلا تنظیم نشده بود رو هم گذاشتو رو همون فرکانس بعد از (دور از جون شما خدا براتون نخواد الهی )فشار دادن دکمه رایت فیوز بیت دیگه نگم چی شد فقط فهمیدم که گفت زکی حالا میگه can not read lb نمیدونم چی این یعنی چی :surprised: اخه کریستال 32 کیلبو رو هم گذاشتم ولی باز هم نخوندش میگه کاربر گرامی برو یه ای سی دیگه بخر بیخیال ما شو خیر بیبینی حالا باید با چه زبونی از خر شیطون اوردش پایین با این روش چططور میتونم حقمو ازش بگیرم و ای سیمو از حلقومش بکشم بیرون oo: اگه با روش شما کار کنیم تنظیمات رو میتونیم کلا برگردونیم یا اون ای سی دیگه هم باید چسبون بهشو باهم کشید اینور و اونور
                      و اگه ممکنه درمورد کار با این برنامه بیشتر توضیح بدین راستش من یکم گیج شدم با تشکر
                      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

شما دقیقا بگو فیوز بیت ها را رو چه حالتی گذاشتی؟؟
                        فرزندم در راه است

دیدگاه

ببینین ا.ل روی 8مگ داخلی گذاشته بودم بعد کردمش ext low frequency 32kh 65ms روی رایت که زدم گفت can not readlb نمیدونم چی یه ic نو برداشتم اونم گذاشتم رو همین فرکانس همون ارور رو داد گفتم چون خارجیه باید کریستال باشه یه 32کیلو گذاشتم به پایه های ic و گذاشتم رو پروگرمر که همون پیامو داد :cry: راستس این کریستال 32کیلو همون 32768دیگه :question:
                          دلیل این کار من این بود که یه تایمر ساختم با مگا 16 رو برد برد قشنگ کار میکرد بعد با دستکاری نوع ic ریختم رو مگا8 کار نکرد جالبه وقتی لحیمش میکنم کار نمیکنه ولی وقتی با دست میگیرمش با پایه های ic کار میکنه ولی تا مستقیما به پایه های خود ic هم لحیمش میکنم دوباره تا دستمو بش نگیرم کار نمیکنه 2تا خازن نویز گیر 100نانو و47میکرو هم گذاشتم ولی :sad:نمیدونم باید فیوزبیتا رو تنظیم کنم یا نه مشکل از جای دیگس به خاطر همین گفتم شاید اگه رو 32کیلو خارجی تنظیمش کنم خوب میشه هر چند مگا 16هم رو 8000000داخلی بود و جواب میداد و باید هم جواب بده چون کریستال 32کیلو مال تایمره و کاری به بقیه مدار نداره زاستی چون تو برنامم 8000000بود و من گذاشتم رو 32خارجی دلیلش این نیست که دیگکه کار نکنه اینم حالا تازه یادم او.مد فقط تورو خدا یاری کنین :sad:
                          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

دوستان منم الان 2 تا mega16 رو زنده کردم. :applause:

دیدگاه

سلام :
                              من آماتور هستم و تازه دارم با میکرو و برنامه نویسی آشنا میشم !

خیلی وقت پیش یک مگا 16 صفر کیلومتر داشتم و متاسفانه یادم نیست که فیوز بیت های اونو روی چی تنظیم کرم ؟؟

فقط یادمه میخواستم کریستال خارجی به ای سی وصل کنم و نمیدونم چطور شد هر کاری کردم نشد دیگه
                              ای سی رو پروگرام کنم . شناخته نمیشد !

حالا میخواستم اگه ممکنه راجع به این روش بیشتر توضیح بدید که این stk200 چیه و چطوری وصل میشه ؟

ممنون میشم اگه جوابمو بدید .

(والا با این بالا رفتن ناگهانی قیمت آی سی فکر کنم ارزش داره که این آی سی سکته مغزی رو برگردوند mrgreen: )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X