اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن با ISP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن با ISP

من یکم اطلاعاتم در مورد پروگرام کردن ISP پایینه. ولی دارم یه روبات طراحی میآ‌کنم که نیاز به این روش دارم. پروگرامر من روی خودش ۷ تا پین داره به نامآ‌های:
    • [li]vcc[/li]
      [li]reset[/li]
      [li]sck[/li]
      [li]miso[/li]
      [li]mosi[/li]
      [li]gnd[/li]
      [li]xtal[/li]

که میآ‌شه با یه کابل اینآ‌ها رو به میکروی روی بورد وصل کرد.
    حالا سوال من اینجاست که من باید این پایه ها رو روی بورد خالی بذارم؟
    و مشکل بعدی اینجاست که من حتی اگه پایه ها رو هم خالی بذارم باز VCC و GND که با کل مدار من یکیه. اگه به اون پایهآ‌های میکرو متصل بشه که مدار روشن میآ‌شه.
    ATmega32 و ATmega8 دارم استفاده میآ‌کنم.
    ممنون میآ‌شم اگه من رو راهنمایی کنید.

پاسخ : پروگرام کردن با ISP

سلام خدمت دوستان
    منم این مشکل را دارم از اساتید لطفا راهنمایی کنند ممنون

دیدگاه

اگر میخواهی pcb بزنی این پایه ها رو میاری یه جا مطابق کانکتوری که توی پروگرمرت داری بعد میزنی پروگرم میکنی.برای پروگرم شدن مدار باید vcc و gnd وصل باشه.مشکلی نیست که تغذیه و زمین به جاهای دیگه ای وصل باشه.(توی همه بردهای smd همینجوریه)

دیدگاه

برای ISP به پین های MISO - MOSI - SCK - Reset - GND نیاز داری که میتونی با یک pin header اونها را بیرون بکشی و به پروگرامر وصلشون کنی
        امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blossom
          من یکم اطلاعاتم در مورد پروگرام کردن ISP پایینه. ولی دارم یه روبات طراحی میآ‌کنم که نیاز به این روش دارم. پروگرامر من روی خودش 7 تا پین داره به نامآ‌های:
          • [li]vcc[/li]
            [li]reset[/li]
            [li]sck[/li]
            [li]miso[/li]
            [li]mosi[/li]
            [li]gnd[/li]
            [li]xtal[/li]

که میآ‌شه با یه کابل اینآ‌ها رو به میکروی روی بورد وصل کرد.
          حالا سوال من اینجاست که من باید این پایه ها رو روی بورد خالی بذارم؟
          و مشکل بعدی اینجاست که من حتی اگه پایه ها رو هم خالی بذارم باز VCC و GND که با کل مدار من یکیه. اگه به اون پایهآ‌های میکرو متصل بشه که مدار روشن میآ‌شه.
          ATmega32 و ATmega8 دارم استفاده میآ‌کنم.
          ممنون میآ‌شم اگه من رو راهنمایی کنید.
          شما این پایه هایی که گفتی رو بجز xtal،vcc , gnd (البته میتونی اینا رو هم بذاری ولی تاثیری نداره چون پروگرامر خودش تغذیه رو منتقل میکنه یعنی حتی اگه مدارت خاموش باشه و پروگرامر رو بش وصل کنی تغذیه خود پروگرامر روشنش میکنه) با یه پین هدر بکش بیرون و موقع پروگرام کردن وصل کن به خروجی که پروگرامر بت میده
          برای اینکه پیدا کنی کدوم پایه باید به کجا وصل بشه، با یه اهم متر چک کن ببین کدوم پایه خروجی پروگرامر به کدوم پایه سوکت میکرو روی پروگرامرت وصله
          این پروگرامر خودمه که واسه atmega128 ازش خروجی گرفتم
          یه IDC به خروجیش وصل کردم و با یه اهم متر چک کردم که مثلا MISO روی اون سوکت سبزه، کدوم سوراخ تو IDC میشه و پیداش که کردم به پین هدر وصل کردم
          بقیه پایه ها هم همینطور انجام دادم
          شما هم یه همچین کاری باید انجام بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ameen.kh
            شما این پایه هایی که گفتی رو بجز xtal،vcc , gnd (البته میتونی اینا رو هم بذاری ولی تاثیری نداره چون پروگرامر خودش تغذیه رو منتقل میکنه یعنی حتی اگه مدارت خاموش باشه و پروگرامر رو بش وصل کنی تغذیه خود پروگرامر روشنش میکنه) با یه پین هدر بکش بیرون و موقع پروگرام کردن وصل کن به خروجی که پروگرامر بت میده
            برای اینکه پیدا کنی کدوم پایه باید به کجا وصل بشه، با یه اهم متر چک کن ببین کدوم پایه خروجی پروگرامر به کدوم پایه سوکت میکرو روی پروگرامرت وصله
            این پروگرامر خودمه که واسه atmega128 ازش خروجی گرفتم
            یه IDC به خروجیش وصل کردم و با یه اهم متر چک کردم که مثلا MISO روی اون سوکت سبزه، کدوم سوراخ تو IDC میشه و پیداش که کردم به پین هدر وصل کردم
            بقیه پایه ها هم همینطور انجام دادم
            شما هم یه همچین کاری باید انجام بدی
            GND اختیاری نیست حتما باید وصل بشه تا گراند پروگرمر با گراند مدار یکی باشه.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پروگرام کردن با ISP

نوشته اصلی توسط redown
              GND اختیاری نیست حتما باید وصل بشه تا گراند پروگرمر با گراند مدار یکی باشه.
              در کل اگه از تغذیه خود پروگرامر بخوای استفاده کنی مجبوری vcc و gnd رو وصل کنی
              ولی اینی که گفتی رو نمیدونستم مرسی :biggrin:

دیدگاه

سلام . من مخیوام attiny13 رو با پروگرامر multi avr programing rev.E پروگرام کنم سیم هارو دقیق زدم ولی وقتیرو برنامه چک رو میزنم شناساییش نمیکنه میکرو هم سالمه راهی داره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X