اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد آلتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد آلتراسونیک

من خواستم ببینم آیا این سنسورهای آلتراسونیک میتونن فرکانس های مختلف رو تشخیص بده !!
    مثلا میتونه رنگارو تشخیص بده.. ممنون

پاسخ : سوال در مورد آلتراسونیک

این سنسورها خیلی بتونند کار کنند تا 10 مگاهرتز بیشتر جواب نمیدند که اون قیمتشان در جد میلیون دلار و به دلایل امنیتی اصلا تو ایران گیر نمیاد اگر بخوای سفارش بدی برات نمیفرستند .
    دوما برای تشخیص رنگ ها استفاده از این کار غیر ممکنه بر این کار فرکانس موج رتگ رو بدست بیار بد با یک سنسور مادون قرمز فرکانس موج رنگ رو بدست بیار

دیدگاه

سلام دوستان .
      تا اونجایی که من اطلاع دارم این سنسور ها فرکانس کاری پایینی دارند.یه نگاهی به لینک زیر بندازید.

http://www.hexamite.com/

برای تشخیص رنگ بهترین وسیله استفاده از مدارهای پردازش تصاویر ودوربینهای دیجیتالی هست.
      که دراین مورد اگر جستجو کنید تو انجمن مطالبی رو می تونید پیدا کنید.
      موفق باشید.
      خبرآمد خبري در راه است
      سرخوش آن دل كه از آن گاه است

دیدگاه

این سنسورها تا 10 مگاهرتز ساخته میشوند اینهایی که تو ایران هست همه بچه بازی .
        چون در فرکانس های پایین امکان تداخل موج پیش بیاید . در کارهای دقیق از آلتراسونیک هایی با فرکانسهای در حد مگاهرتز استفاده میکنند . که قیمتشون هم خیلی گرون هست .
        مثلا در هوا و فضا دستگاه هایی وجود داره که با استفاده از همین سنسورهای آلتراسونیک پارگی در بدنه هواپیما رو نشون میده . که فرکانس کاری این آلتراسونیک ها در حدود چند مگاهرتز است .
        برای تشخیص رنگ حرف شما صحیحه من فقط یک راه پیشنهاد کردم که برای تشخیص رنگ راه مفید و ارزونی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PROTEUS
          این سنسورها تا 10 مگاهرتز ساخته میشوند اینهایی که تو ایران هست همه بچه بازی .
          چون در فرکانس های پایین امکان تداخل موج پیش بیاید . در کارهای دقیق از آلتراسونیک هایی با فرکانسهای در حد مگاهرتز استفاده میکنند . که قیمتشون هم خیلی گرون هست .
          مثلا در هوا و فضا دستگاه هایی وجود داره که با استفاده از همین سنسورهای آلتراسونیک پارگی در بدنه هواپیما رو نشون میده . که فرکانس کاری این آلتراسونیک ها در حدود چند مگاهرتز است .
          برای تشخیص رنگ حرف شما صحیحه من فقط یک راه پیشنهاد کردم که برای تشخیص رنگ راه مفید و ارزونی هست
          proteus عزیز حرف شما کاملا صحیح ومنطقی هست. اصولا خیلی چیزها توایران از نوع بسیار ابتدایی و بی کیفیت هستش.
          اما مهم اینه که فعلا ما دراین جامعه زندگی می کنیم وخودمون رو باید از لحاظ امکانات با اون وفق بدیم.
          در مورد تشخیص رنگ هم حرف شما درسته ولی همونطور که می دونید با کوچکترین تغییر در رنگ لاندا و فرکانس اون تغییر می کنه واین مورد فقط برای رنگهای ثابت واز پیش تعیین شده کاربرد داره.
          که باید دید دوستمون آقا رامین اینو برای چه کاربردی می خوان.
          ممنون از توجهتون.
          خبرآمد خبري در راه است
          سرخوش آن دل كه از آن گاه است

دیدگاه

نه سنسور التراسونیک رنگ و نمیتونه تشخیص بده :bye
            ¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
            ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

سلام
              من داشتم می گشتم اینا پیدا کردم بنظرم جالب امد گفتم لینکش اینجا بزارم
              راستی نمیدمنم کسی تا به حال این لینک کسی تو سایت گذشته یا نه اگه گذاشته معذرت می خوام

http://www.4shared.com/dir/4625498/ab05d578/ultrasonic.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X