اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیاده سازی مسیر یاب شبکه با میکرو avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیاده سازی مسیر یاب شبکه با میکرو avr

سلام
    من در حال انجام project در مورد پیاده سازی مسیر یاب شبکه با میکروی avr هستم و چند تا سوال در مورد بخش ورود اطلاعات دارم و می خواستم بدونم کسی در زمینه کار کرده و می تونه جواب سوالات من رو بده .

پاسخ : پیاده سازی مسیر یاب شبکه با میکرو avr

سلام،
    شما نمی تونید به یکباره وارد موضوع پیاده سازی روتر بشید. ابتدا باید بتونید یک ارتباط ساده ی اترنت داشته باشید بعد از اون لازمه روی موضوع پکت سوییچینگ در حد یک هاب سوییچ معمولی کار کنید و وقتی از اون جواب گرفتید باید در مورد روش ها و الگوریتم های مسیریابی مطالعه کنید و بعد از کسب دانش کافی، روی موضوع پیاده سازی کار کنید.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام از راهنمایی شما ممنونم
      قسمت مربوط به نوشتن الگوریتم مسیریابی وموتور جستجو در این کار با شخص دیگریست اگر این موضوع را در حد شبیه سازی انجام دهم در قسمت ورود اطلاعات به هم فکری شما نیاز دارم نمیدانم چه طور با استفاده از یک رابط ابتدا در یک صف FIFO , میتوان PACKET شبکه مربوطه را دریافت کنم وبعد بر حسب نیاز فرا خوانی کنم ویا به طریقی که در بسیاری از شبکه های واقعی رخ میدهد بدون رابط چه طور می توان از وقفه سریال در برنامه استفاده کرد و با امدن هر PACKET جدید با وقفه در عملیات در حال انجام دریافت شود.

دیدگاه

سلام .......................

اینی که گفتید چطور فراخوانی کنم یعنی دقیقا خود فریم منظورتونه؟ هر فریم یه فیلد داره به نام فیلد آدرس .. معمولا لیبل شناسایی فریم ها همو فیلد آدرسشونه .. میتونید با فراخوانی آدرس ها فریم رو فراخوانی کنید .. سوالتون این بود یا اینکه من بد متوجه شدم؟
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
          سوالم بیشتر در مورد وقفه سریال است یک میکرو در نظر بگیرید که نقش router در شبکه رو دارد فرض کنید اولین packet میرسه میکرو شروع می کند به انحام عملیات لازم روی آن , می خوام هر بار به محض رسیدن packet جدید عملیات مذکور در میکرو متوقف شده و packet های جدید دریافت و save شوند و بعد ادامه عملیات روی packet اول انجام شود حالا می خوام بدونم این کار رو با فعال کردن وقفه دریافت در میکرو می تونم انجام بدم یا به طریق دیگری باید رسیدن packet جدید را به میکرو اطلاع داد؟

دیدگاه

سلام منم با اقای رضا سپاس یار موافق هستم یه سری به این تاپیم بزندید اون مشکل رو حل کنید به این قسمت هم می رسیم
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=29428.msg145393#msg145393

با تشکر
            معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

سلام،

اگر در حال حاضر مشکلتون پیاده سازی FIFO و صف دایره ای است. من قبلاً برنامه اش رو با C و کامپایلر IAR نوشتم و تست شده. با کمی تغییر در هر کامپایلر C می تونید ازش استفاده کنید. اگر خواستید ایمیل بدید براتون بفرستم.

دیدگاه

سلام
                بله یکی از مشکلاتم پیاده سازی FIFO وهمان طور که توضیح داده بودم اینکه چه تنظیماتی در میکرو انجام بدم تا رسیدن PACKET جدید رو تشخیص بده .ممنون میشم برام ارسالش کنید
                rahmati_maryam20@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RAHMATI_MARYAM
                  سلام
                  بله یکی از مشکلاتم پیاده سازی FIFO وهمان طور که توضیح داده بودم اینکه چه تنظیماتی در میکرو انجام بدم تا رسیدن PACKET جدید رو تشخیص بده .ممنون میشم برام ارسالش کنید
                  rahmati_maryam20@yahoo.com
                  سلام،
                  ارسال کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X