اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک فوری درمورد تقریب تابع با استفاده از MLP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک فوری درمورد تقریب تابع با استفاده از MLP

سلام به همه دوستان
    من پروژه ای دارم که در قسمت آخر اون باید یک تابع رو که چند پارامتر ورودی داره با استفاده از شبکه عصبی تقریب بزنم
    من با دستور newff یه مقدار کار کردم که البته نتونستم به دقت قابل قبولی برسم، نظر استادم MLP هست، اما چیز خاصی در مورد تقریب تابع با mlp پیدا نمیکنم؛ طریقه تعریفش، تعداد نورونها و لایه هاش و نحوه آموزشش؛ ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه ، فقط شرمنده فقط تا آخر تابستون واسه تموم کردن پروژه وقت دارم :sad:
    :bye
    ساحل افتاده گفت : « گر چه بسی زیستم
    هیچ نه معلوم شد، آه که من کیستم. »

موج ز خود رفته ای، تیز خرامید و گفت :
    « هستم اگر می روم، گر نروم نیستم »

پاسخ : کمک فوری درمورد تقریب تابع با استفاده از MLP

سلام خوبی ابراهیم جان؟
    تعداد نورون های ورودی و خروجی شما 1 هست، به این علت که تابع شما یک متغیره هست و یک خروجی هم نداره که همون مقدار محاسبه شده است.
    ولی در مورد تعداد نورون های لایه میانی بستگی به پیچیدگی مسئله داره مثلا شما خودتون تابع سینوس رو به یه شبکه آموزش بدید ببینید چند تا نورون بذارید خوب آموزش میبینه بعد نسبت به تابعی که خودتون میخواهید آموزش بدید تعداد نورون ها رو افزایش یا کاهش بدید.
    در مورد نحوه کار با newff توی همین بخش بگردید آموزش هایی قرار داده شده.
    فقط مطلبی که هست برای آموزش شبکه باید خودتون یک سری اعداد رو اول به تابعتون بدید و خروجی تابع رو ذخیره کنید. بعد همین ورودی و خروجی رو برای آموزش شبکه استفاده کنید. بعد شبکه را با یه عددی که تا به حال به عنوان ورودی بهش ندادید، تست کنید.
    موفق باشید
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

پاسخ : کمک فوری درمورد تقریب تابع با استفاده از MLP

سلام به همگی
      مشکلم حل شد خداروشکر
      تشکر از آقای نحوی عزیز ، (البته تابع من چندمتغیره بود و به شدت بدرفتارتر از سینوس)
      با استفاده از جعبه ابزار شبکه عصبی متلب و همچنین نرمالیزه کردن داده ها جواب گرفتیم
      به هر صورت، مرسی :bye
      ساحل افتاده گفت : « گر چه بسی زیستم
      هیچ نه معلوم شد، آه که من کیستم. »

موج ز خود رفته ای، تیز خرامید و گفت :
      « هستم اگر می روم، گر نروم نیستم »

دیدگاه

درونیابی با شبکه عصبی

با سلام
        نیاز به مطالبی مثل مشتقگیری عددی با شبکه عصبی و یا درونیابی،وهچنین ریشه یابی دارم.خواهش میکنم در هر زمینه ای که میتونید کمکم کنید. وقتم خیلی کمه!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X