اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن eeprom داخلی میکرو توسط کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن eeprom داخلی میکرو توسط کامپیوتر

سلام
    اول از همه توضیح مختصری به عنوان طرح بحث بدم...من روی ربات مین یاب برای مسابقات خوارزمی کار می کنم برای تهیه نقشه از زمین قصد دارم تا از دو آرایه [x[i] , y[i که در eeprom داخلی میکرو تعریف کردم استفاده کنم. ربات بعد از پیدا کردن هر مین مختصات زمینو که با فرمول های خاص بدست میاد ، برابر با مقدار متغیر جدید قرار میده. مشکل اینجاست که بعد از پایان کار چطوری باید eeprom میکرو رو توسط کامپیوتر بخونم.ترجیحا می خوام این کارو با پروگرامر stk200/300 انجام بدم. راستش من یک نرم افزار طراحی کردم که روی نقشه مختصات رو علامت بزنه.من سعی کردم کدای ایجاد شده برای eeprom مو بخونم ولی بنظرم خوانا نیست و قرارداد شرکت اتمل هستش و رابطشو پیدا نکردم. دوستان می تونن منو راهنمایی بکنن و بگن که چطوری این کدا رو برای کامپیوتر قابل فهم بکنم؟تا توی نرم افزارم شناسایی بشه یا حداقل توسط انسان خونده بشه!! راستی من با C کارمیکنم ولی آشنایی کمی هم با بیسیک دارم. اگر دوستان راه های ارتباطی راحت تری یاد دارن ممنون میشم اگر مطرح شون بکنن.در ضمن روی ربات امکان برقراری ارتباط usart , I2C , SPI هم وجود داره.
    بازم ممنونم از همه عزیزان

پاسخ : خواندن eeprom داخلی میکرو توسط کامپیوتر

اوه عزیزان منو امیدوار کردید مثل این که چون دبیرستانیم کسی اهمیتی نداده البته کاش یه چیزی مینوشتید.خب من به این نتیجه رسیدم که از همون usart استفاده کنم و مقادیرو از طریق ارتباط سریال با فرمت دلخواه با کامپیوتر ارسال بکنم. خب من به دلیل کمبود وقت نمی خواستم رو یوزارت کارکنم که ظاهرا نمیشه ازش فرار کرد. خب بازم از همه شما که این تاپیکو مطالعه کردید ممنونم اما هنوزم اگر ایده ای دارید برام بنویسید.

دیدگاه

پاسخ : خواندن eeprom داخلی میکرو توسط کامپیوتر

سلام شما یک راه برای فرار از usart دارید
      باید با روش آدرس دهی این کار را بکنید
      یعنی باید برای نوشتن بصورت زیر عمل کنید
      EEDR=PINB;
      EEAR=add;
      EECR=4;
      EECR=2;
      while(EECR&2);
      در این برنامه میخواهیم PINB را در خانه ای به آدرس add ذخیره کنیم(add میتواند در مگا 32 بین 0 تا 1023 باشد)
      حال که توانستید بنویسید خواندن با کامپیوتر بورت زیر است
      برای خواندن باید در محیط کد ویژن زمانیکه پروگرامر متصل است در قسمت TOOLS>>Chip prpgrammer بصورت زیر عمل کنید:

سپس:

و بعد تمام خانه های eeprom را از چپ به راست مشاهده میکنید (بصورت هگز):

ببخشید اگه دیر جواب میدم
      واسم پیغام خصوصی بزارید
      فرزندم در راه است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X