اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن دما را به سنسوری مثل lm75 یا lm35 بسپارم یا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن دما را به سنسوری مثل lm75 یا lm35 بسپارم یا

با سلام خدمت همه ی دوستان
    من در یک پروژه باید دمای محیطی را در حد مثلا 38 درجه ثابت نگه دارم و از آنجایی که این مورد حیاطی است ودر صورت تغیر دما ضرر بزرگی میکنم میخواهم از شما دوستان بپرسم به نظر شما میتونم این خواندن دما را به سنسوری مثل lm75 یا lm35 بسپارم یا این دو سنسور از عهده ی این اعتماد بر نمیاند؟
    ایا شما تا حالا در چنین وضعی گیر کردید و در آخر از چه سنسور دمایی استفاده کردید؟

پاسخ : خواندن دما را به سنسوری مثل lm75 یا lm35 بسپارم یا

اگر محیط مورد نظر تغییر دمای ناگهانی نداره ایندو بخوبی کار می کنند. دوم دقت مورد نیازه که ایندو 1 درجه خطا دارند. اگه دقت بالاتری می خوای باید از PT100 استفاده کنی که قیمتش هم ارزونه و 0.1 درجه دقت داره.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adc
      با سلام خدمت همه ی دوستان
      من در یک پروژه باید دمای محیطی را در حد مثلا 38 درجه ثابت نگه دارم و از آنجایی که این مورد حیاطی است ودر صورت تغیر دما ضرر بزرگی میکنم میخواهم از شما دوستان بپرسم به نظر شما میتونم این خواندن دما را به سنسوری مثل lm75 یا lm35 بسپارم یا این دو سنسور از عهده ی این اعتماد بر نمیاند؟
      ایا شما تا حالا در چنین وضعی گیر کردید و در آخر از چه سنسور دمایی استفاده کردید؟
      سلام
      دوست عزیز شما اگر در جای مرطوب ویا جایی که گازهایی مثل متان و ... وجود دارد مثل مرغداری ها باید از سنسور صنعتی استفاده کنید همین سنسور lm35 کاوردار که ضد آب هم است قیمتش حدودا 15 هزار تومان از اون استفاده کنید.
      این سنسور های آزمایشگاهی به درد کار نمی خورند.

موفق باشید

دیدگاه

با سلامی دوباره خدمت شما دوستان
        بله دوست عزیز من در جای مرطوب می خواهم استفاده کنم این lm35 کاور دار که فرمودید را از کجا میتونم تهیه کنم و لطفا در باره اش بیشتر توضیح بدید
        با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adc
          با سلامی دوباره خدمت شما دوستان
          بله دوست عزیز من در جای مرطوب می خواهم استفاده کنم این lm35 کاور دار که فرمودید را از کجا میتونم تهیه کنم و لطفا در باره اش بیشتر توضیح بدید
          با تشکر
          سلام
          از تهران خیابان لاله زار میتونی تهیه کنی این سنسور مثل lm35 آزمایشگاهی است یعنی 3 پایه است فقط صنعتی است.و یک کاور فلزی روش قرار گرفته و در مقابل همه چیز ایزوله است.از نظر طرز کار و مشخصات فنی فرقی نمی کند.

دیدگاه

سلام دوست عزیز سنسور smt160 هم خوبه دقت کاریش 0.005 سانتیگراد خروجی دیجیتال داره با فرکانس 1 تا 4 کیلوهرتز کار میکنه ، نسبت به نویزم مفاومه

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
              آقا این سنسور lm35 کاور داری که میگفتید من از لاله زار یک نمونه گرفتم نمیدونم همانی است که شما میگویید یا نه من این سنسور را هشت هزارتومان خریدم شکل آن هم سه پایه با بدنه فلزی است اما جسه خیلی کوچکی دارد (از smt160 کوچکتر ) آیا این همان سنسور صنعتی است که فرمودید یا نه اگه نه من دیگه در بازار بهتر از ان گیر نیاوردم باید از کجا خریداری کنم ؟
              با تشکر

دیدگاه

سلام، من یه برنامه از لینک http://projects.m32.ir/2034/ گرفتم که برای خواندن دما با Lm35 هستش مدارشو بستم ولی مشکلم اینه که دمای اتاقو روی LCD حدود 245 درجه نشون میده، کسی میدونه مشکلش از چی میتونه باشه؟ورودی سنسور دما روی میکرو رو اندازه گرفتم که برابر 0.28 هستش ولی روی LCD همینو 245 نشون میده :angry: :angry: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohssenmelody
                  سلام دوست عزیز سنسور smt160 هم خوبه دقت کاریش 0.005 سانتیگراد خروجی دیجیتال داره با فرکانس 1 تا 4 کیلوهرتز کار میکنه ، نسبت به نویزم مفاومه
                  برای اینکه دوستان دچار اشتباه نشن باید بگم که اس ام تی 160 دقتش 0.7 هست.عدد فوق اشتباه هست.
                  كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
                  ياصاحب الزمان(عج)

دیدگاه

سلام به دوستان عزیز
                    راستشو بخواین من که حوصله کار با lm35 رو ندارم....
                    من سنسور sht رو ترجیح میدم که خیلی عالی جواب میده اگه با کاور ازش استفاده کنی...
                    کلا با کاور برا 40 تومن هم نمیفته... ولی مطمئنه و الان اینقدر راه اندازیش کردند که دیگه هلو شده و راحت توی همین سایت دستورات راه اندازیشو میتونی پیدا کنی...
                    تا 20 متر هم میتونی ازش خروجی بگیری(اگه از کابل مناسب استفاده کنی)
                    موفق باشی
                    من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی
                    ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
                      سلام به دوستان عزیز
                      من سنسور sht رو ترجیح میدم که خیلی عالی جواب میده اگه با کاور ازش استفاده کنی...
                      کلا با کاور برا 40 تومن هم نمیفته... ولی مطمئنه و الان اینقدر راه اندازیش کردند که دیگه هلو شده و راحت توی همین سایت دستورات راه اندازیشو میتونی پیدا کنی...
                      موفق باشی
                      می شه لینک کد ها وتوضیحاتش بگذاری؟من پیدا نکردم !
                      Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
                        سلام به دوستان عزیز
                        موفق باشی
                        دوست عزیز شما مطمعنی از سنسور های sht استفاده میکنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                        20 متر!!!
                        من که 2 ساله دارم استفاده میکنم بیشتر از 10 سانت جواب نمیده :mrgreen:
                        .The best question deserves a better answer
                        =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
                        «پناه»می برم «به خدا»
                        از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
                        محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

خود فایل پروژشو میذارم
                          دیتاشیتشو بخون،با کدش مقایسه کن،هرجاشو متوجه نشدی بگ بهت بگم...
                          http://up.1.setup-pc.ir/uploads/1417628698331.rar
                          بهتره دو سر تغذیه سنسور یه خازن 100nf قرار بدی ... خصوصا توی فاصله زیاد جفت سنسور روی تغذیش قرار بدی بهتر کار می کنه...

دیدگاه

بله که تا 20 متر جواب میده...
                            از کابل مناسب شبکه،شیل دار استفاده کن و دو سر تغیه سنور اونم جفت سنسور،یه خازن 100nf بذار حالا ببین چجوری کار میکنه...
                            بخاطر وجود دستور bitwait توی برنامه،باید پایه data و sck کاملا محکم باشند،چون یه لحظه ناهماهنگی کافیه تا دیگه دیتای دقیق نده،بعضیا توی فاصله زیاد اتصالات رو خوب وصل نمیکنن...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X