اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای انجام پروژه ( شبیه سازی صفحه کلید PS/2- حافظه خارجی - ال سی دی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای انجام پروژه ( شبیه سازی صفحه کلید PS/2- حافظه خارجی - ال سی دی)

سلام

من این ترم یک پروژه باید تحویل بدم با 8051

طبق پروژه ، یک قطعه برنامه رو از قبل در حافظه 8051 ذخیره کردیم.( که این برنامه هرچیزی میتونه باشه.)
    در شروع : از صفحه کلید آدرس شروع و پایان یک قسمت از قطعه برنامه از پیش ذخیره شده در 8051 رو میگیریم.. بعد به حافظه RAM خارجی میبریم اون قسمت انتخاب شده از قطعه برنامه رو.... در RAM اجرا میکنیم و محتویات ثباتهای مورد نظر رو برمیگردونه به برنامه اصلی در انتها LCD محتویات ثبات ها رو نمایش میدیم.... این ثبات ها هم کلا شامل : A , B , R0-R7 , DPTR, PC, PSW هستش..

حالا مشکلات من:
    1. این صفحه کلید قرار نیست یک صفحه کلید ماتریسی باشه.... شبیه سازی صفحه کلید PS/2 باید باشه... و خب چون به صورت سریال داده ها رو میفرسته... من احیانا باید از اتصال 8051 به RS232 استفاده کنم؟؟؟؟ بعد اگه بخوام این کار رو هم بکنم.. متاسفانه در کتابخانه پروتئوس من ای قطعه پشتیبانی نمیشه..... چه جوری میتونم اضافه کنم؟؟؟؟
    بعدش باید چی کار کنم؟؟؟ اسکن کد رو تبدیل کنم به هگز و یه جایی ذخیره اش کنم؟؟؟
    یا کار دیگه ای باید بکنم؟؟؟؟؟
    میشه از کانکتور PS/2 استفاده کنم؟ هرچند این رو هم پروتئوس نداره....
    یه کار دیگه که فکر کنم بشه کرد اینه که خودم دستی کلاک و داده رو وارد کنم.... خب این خیلی سخت میشه چون باید اسکن کد بدم و اذیت میکنه.... بعد بیت ورودی کدوم بیت هست؟؟؟ بیت کم ارزش؟

2. چه جوری به RAM خارجی یک قسمت از برنامه رو منتقل کنم؟؟؟؟ دستور انتقال MOVX @DPTR,A هست دیگه درسته؟ حالا من این قسمت از کد برنامه رو باید چه جوری منتقل کنم؟ بگذارم توی یک حلقه از آدرس اولی که کاربر برای شروع وارد کرده تا آدرس دوم که برای پایان قسمت برنامه است؟؟؟؟ بعد باید بگم بایت به بایت کل قطعه کد برنامه رو کپی کنه؟؟؟ هوم؟؟؟

3. RAM خارجی رو با چه حجمی در نظر بگیرم؟؟؟؟

اینم بگم که من کلا هنوز هیچ کاری از این پروژه رو انجام ندادم ... فقط با پروتئوس 8051 رو به LCD و RAM خارجی وصل کردم... چون متاسفانه تا طرحش به طور کامل جلو روم نباشه نمیتونم کارم رو انجام بدم ...

امکانش هست علاوه بر جواب سوالا.... یک طرح اولیه فقط در حد اتصال قطعات مورد نظر با پروتئوس بهم بدید؟؟؟

پیشاپیش برای توجهتون ممنون

پاسخ : راهنمایی برای انجام پروژه ( شبیه سازی صفحه کلید PS/2- حافظه خارجی - ال سی دی)

سلام حاجی پروژه ات را خیلی گنگ تعریف کرده ای واضحتر بگو میخوای چی کار کنی داخل قشئ خارجی متن ذخیره کردی میخوای بخونی یا چیز دیگه است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X