اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

led projector

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

led projector

کسی در مورد مدار تغذیه و چیدمان led projector چیزی میدونه ؟
    من از هر روشی میرم led هاذ خیلی داغ میکنند با اینکه ولتاژ روی هر led 3.3 ولت و جریان عبوری هم کمتر از 20 میلی آمپر است . کسی راهی به ذهنش میرسه؟

پاسخ : led projector

خب چه روش هایی استفاده کردی؟ :question:

چندتا led؟ 10تا؟ 20تا؟ 100تا؟!
    چه نوع led؟ معمولی؟ های برایت؟..
    led چند واتی؟ 0.25. 0.5. 3 ..؟
    چه منبعی؟ چند آمپری؟

والا من یه چراغ قوه led دارم. فقط با 3 تا نیم قلمی، چنان نوری میده شب رو روز میکنه. شدیداً هم خیره کنندست. میخوای بازش کنم بگم؟؟
    دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alirezarstm
      کسی در مورد مدار تغذیه و چیدمان led projector چیزی میدونه ؟
      من از هر روشی میرم led هاذ خیلی داغ میکنند با اینکه ولتاژ روی هر led 3.3 ولت و جریان عبوری هم کمتر از 20 میلی آمپر است . کسی راهی به ذهنش میرسه؟
      با سلام

معمولا برای گرفتن نور بیشتر از حد مجاز از یک و یا چند ال ای دی ، از مدار های فرکانسی و چند برابر کننده ولتاژ استفاده میشه . مثل چیپ MC34063A

دیدگاه

سلام
        نوشته اصلی توسط امیر معیری

با سلام

معمولا برای گرفتن نور بیشتر از حد مجاز از یک و یا چند ال ای دی ، از مدار های فرکانسی و چند برابر کننده ولتاژ استفاده میشه . مثل چیپ MC34063A
        میشه توضیحات کامل تری بدید...
        یاعلی

دیدگاه

228تا led های برایت سفید که با منبع تغذیه 15 ولت کار میکنه که 4 تایی سری شده است و با یک مقاومت 100 اهم سری شده و با هم موازی شده اند که شاخه های موازی به تعداد57 شاخه میباشد جریان مصرفی هر شاخه رو بیشتر از 20 میلی آمپر عبور نمیکند و ولتاژ روی هر led در حدود 3.2 ولت است ولی باز هم داغ میکند.
          alirezarstm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_jj
            228تا led های برایت سفید که با منبع تغذیه 15 ولت کار میکنه که 4 تایی سری شده است و با یک مقاومت 100 اهم سری شده و با هم موازی شده اند که شاخه های موازی به تعداد57 شاخه میباشد جریان مصرفی هر شاخه رو بیشتر از 20 میلی آمپر عبور نمیکند و ولتاژ روی هر led در حدود 3.2 ولت است ولی باز هم داغ میکند.
            alirezarstm
            با سلام

مقدار مقاومت هر کدام از 57 شاخه را ، از 100 اهم به 120 اهم تغییر دهید ، ایراد برطرف میشود .

دیدگاه

مقاومت ها رو 120 اهم گذاشتم بازم داغ میکنه این سایت رو هم رفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alirezarstm
                مقاومت ها رو 120 اهم گذاشتم بازم داغ میکنه این سایت رو هم رفتم
                در صورتی که ولتاژ ورودی ، دقیقا 15 ولت دی سی باشد ، و بتواند جریان این 75 شاخه را + 20% بیشتر تامین نماید ، احتمالا این موارد ممکن است تاثیر گذار باشد :
                ولتاژ و جریان مصرفی ال ای دی های استفاده شده ، کمتر از مقدار گفته شده است .
                یا
                یک شاخه و یا چند شاخه از این 75 شاخه ، بیش از حد جریان میکشد . شاخه ها را یک به یک ، آزمایش نمایید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری

در صورتی که ولتاژ ورودی ، دقیقا 15 ولت دی سی باشد ، و بتواند جریان این 75 شاخه را + 20% بیشتر تامین نماید ، احتمالا این موارد ممکن است تاثیر گذار باشد :
                  ولتاژ و جریان مصرفی ال ای دی های استفاده شده ، کمتر از مقدار گفته شده است .
                  یا
                  یک شاخه و یا چند شاخه از این 75 شاخه ، بیش از حد جریان میکشد . شاخه ها را یک به یک ، آزمایش نمایید .
                  جریان و ولتاژ مصرفی درسته چون نور به حداکثر نمیرسه
                  جریان شاخه ها هم یکسان چون تمام led ها یک دست داغ می شن

دیدگاه

کسی راهی به نظرش نمیرسه؟

دیدگاه

درود
                      دوست عزیز مقدار مقاومت سری رو یه کم بیشتر ش کنید

دیدگاه

با سلام به دوستان
                        با توجه به توان LED شما گرما ایجاد می شود. من یک LED ده وات را با ولتاژ 3.3 ولت روشن کردم و از یک هیت سینک که برای خنک کردن 2N3055 استفاده می کردم استفاده کردم.بعد از مدتی کار کردن هیت سینک کاملا داغ کرد.بنا بر این راهی برای کاهش گرمای ایجاد شده به غیر از استفاده از هیت سینک نیست.لامپ های LED هم که می بینید از یک هیت سینک مخصوص برای خنک کردن LED بهره می برد.البته اگر دوستان راهی برای کاهش گرمای ایجاد شده دارند بگویند تا ما نیز استفاده کنیم.البته این نکته نیز حایز اهمیت است که تغییر مقدار ولتاژ یا جریان باعث کاهش نور دهی یا عمر LED می شود.
                        he best network in the world

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X