اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال درباره طراحی یک مدار خاص

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال درباره طراحی یک مدار خاص

با سلام خدمت دوستان
    من میخوام بدونم کسی می تونه مداری رو طراحی کنه که وقتی دوتا ولتاژ ورودی داشته باشیم دو ولتاژ رو با هم ادغام کنه و اگه یکی از ولتاژها کم شد یا قطع شد بدون مشکل به کارش ادامه بده و کاره دیگه ای که باید بکنه اینه که قادر باشه در صورت وجود هر دو ولتاژدر حد کافی یکی از ولتاژها را برای شاژ یک باطری استفاده کنه در ضمن اینم بگم که یکی از منابع تغذیمون همون باطریه که در صورت بالا بودن ولتاژ اول بتونه شارژ بشه ( دو ولتاژ ورودی بیشتر از ولتاژ خروجی هستند )
    یه مثال میزنم تا منظورم رو بهتر متوجه بشید:
    فرض کنید دوتا ولتاژ دارید که یکیش 80 ولت و دیگری 70 ولته و از طرفی ورودی مدار ما 60 ولته و خروجی مدار ما حدود 45 ولته حالا اگه یکی از این دو ولتاژ قطع بشه یا هر دو طوری کاهش پیدا کنن طوری که مجموع دو ولتاژ بین 60تا 80 ولت بشه مدار به راحتی به کارش ادامه بده و در در صورتی که هر دو ولتاژهای ورودی به همان اندازه 80 و 70 ولت باشن مدار بتونه یکی از ولتاژها رو به کلی قطع کنه و با همون تک ولتاژ علاوه بر انجام وضیفش یه باتری رو هم شارژ کنه . واسه این میگم یکی از ولتاژها رو قطع کنه چون یکی از ولتاژ های ورودی از طریق یه باتری به وجود میاد و همون ولتاژه قطع بشه و باطری شاژ بشه تا در صورت کم شدن ولتاژ دیگری دوباره ولتاژ حاصل از باتری وارد مدار بشه (راستی بگم ولتاژ ها واقعی نیستن و فقط واسه روشن شدن بهتر مطلب مثال زده شدن )
    خوب حالا به نظر شما میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفاًً کمک کنید :angry:

پاسخ : سئوال درباره طراحی یک مدار خاص

از صحبتهای شما برداشت می کنم که این بحث مدیریت انرژی هست. فکر می کنم باید صورت سئوال کمی تغییر کنه. بهتره این کارو بکنید :

حالت (1) : همواره یک ولتاژ برای تغذیه مدار اصلی انتخاب بشه و اگر کمتر از حد مناسب شد با ولتاژ دوم تعویض بشه. پس همیشه ولتاژ دوم باطری رو شارژ می کنه.
    حالت (2) : اگر هر دو ولتاژ افت قابل توجهی داشتند اما مجموع اونا برای راه اندازی مدار کافی باشه دو ولتاژ با هم جمع بشن.

احتمالا با 6 تا سوپپچ الکترونیکی و نمونه برداری از ولتاژ ها میشه این مدار رو بست. البته باید یه جمع کننده هم با ترانس طراحی کرد.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X