اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی ADC بوسیله اپ امپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی ADC بوسیله اپ امپ

با سلام
    من این ترم برای درس مدارمجتمع خطی پروژه یه دونه مبدل آنالوگ به دیجیتال 4 بیتی دارم
    برای ساخت اون نیاز به یک پکیج دارم که مقایسه کننده باشه
    مشکلم اینکه ای سی مقایشه کننده سرعت بالا نمی شناسم
    اگه از دوستان کسی تقویت کننده عملیاتی و یا مقایشه کننده سرعت بالا می شناسه
    ممنون میشم راهنمائی ام بکنه
    راستی برای ساخت یه مبدل 4 بیتی حداقل 15 اپ امپ لازمه
    از دوستان کسی ایده و یا فکر خاصی برای کاهش تعداد اپ امپ ها داره؟؟؟
    جدا کردن زمین انالوگ و دیجیتال مداره؟؟؟؟

پاسخ : طراحی ADC بوسیله اپ امپ

ببین رضا جان محدودیتی که نداری؟ یعنی مهمه از چه روشی استفاده کنی؟
    خوب میتونی از یک کانتر استفاده کنی که با کلاک پالسی که میدی شمارنده هی بشمره....تا وقتی ولتاژ شمرده شده بیشتر از رفرنس بشه....بعد رست میکنه و از اول میشمره.... این روش تو همین ولت متر های دیجیتال استفاده میشه.
    اگه از این روش خوشت میاد مدار کلیشو برات بزارم .
    اون روش نردبانی خیلی هزینه بره ! 15 تا پمپ .... البته سرعتش از این روش بیشتره .
    پمپ که اسلیو ریتش بالا باشه گرونه ...... خلاصه باز خودت انتخاب کن

دیدگاه

با سلام
      در مورد روش اول من متاسفانه متوجه عملکرد پیشنهادی شما نشدم
      درمورد روش دوم مهم سرعت تغییرات خروجی نسبت به تغییرات ورودیه

متاسفانه به عتل اینکه در ردیف ای سی های منطقی TTLای سی اینکدر 16 خط به 4 خط موجود نیست مجبور این مدار رو بوسیله گیت های منطقی بسازم

یه مشکل دیگه هم در مورد مدار نردبانی وجد داره اونم رنج مقاومت هاست که باید کاملا ست بشه برای این کار هم مجبور هستم از پتانسیو متر استفاده بکنم
      ولی یه مشکلی کلی تر اینکه من توی این مدار باید زمین آنالوگ رو از زمین دیجیتال ایزوله و جدا بکنم
      واسه این پیشنهاد خاصی دارید
      ممنونم

دیدگاه

3 جور مدار آنالوگ به دیجیتال برات میزارم کهآخری 2 شیبه هست و خیلی سرعت بالایی داره.

کارکرد راحتی داره به کتاب گربین مراجعه کن تو سایت گزاشته شده. (فصل آخر) .
        یا هر سایتی بری سرچ کنی 2 تا از این مدارا میاره برات. :agree:

از روش نردبانی استفاده نکن !آ‌اونم برای درس مدار مجتمع !!! (15 تا پمپ.... :mrgreen: )
        موفق باشی

دیدگاه

دقیقا بگو چه اپ امپی با حداکثر چه فرکانسی می خوای!

شهریار
          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

برای مقایسه به جای اپ امپ از مقایسه گر استفاده می کنن،اپ امپ به خاطر ماهیت تقویت کنندگی از پهنای باند کمتری برخورداره .
            مثلا lm311 که 10Meg ...
            اما روش توضیحی در اینجا با ای سی های SAR انجام پذیر هست که من بازار پیدا نکردم  ولی ساختش با میکرو اب خوردنه
            بیشتر توضیح می دم :
            ببین،اگه به یکی بگی یک عدد در نظر بگیره بین 0 تا 100(مثل یک ولتاژ نامشخص بین 0 تا 5 ولت) کافیه از 0 شروع کنی،اول بگو ایا 0 از اون بزرگتره ؟ نه؟ یکی اضافه کن،ایا 1 از اون بزرگتره؟ نه ؟ یکی اضافه کن؛آیا 2 از اون بزرگتره؟ ... تا به عددی برسی که بزرگتر بشه،اونوقت می فهمی عدد مورد نظر چنده
            برای این کار یک DA میخوای که با شبکه R2R میتونی راحت بسازی ، بعد یک شمارنده باینری که هی به DA  عدد بزرگتر بده و یک مقایسه گر این 2 ولتاژ رو با هم مقایسه کنه و...
            اما روش سریعتری هم هست که جاهایی که تغییران شدید نیست کاربرد داره
            یکبار که به ولتاژه رسیدی،از این به بعد بسته به خروجی مقایسه گرت عمل افزایش یا کاهش عدد رو انجام بدی،یعنی اگه خروجی باینری کانترت کمتره،افزایش بدی ،اگه بیشتره،کاهش ...
            الان حال ندارم،اگه خواستی بگو با پروژه حاظری یک AD بالای 100K Sample با ارزون ترین قیمت رو برات اینجا بزارم،شایدم وقت گل نی سایتم رو راه انداختم و اونجا گزاشتم ..

دیدگاه

بابا نزن
              باشه وقتی سایتتو راه انداختی مزاحم میشیم
              البته وقت کل نی
              :cry:

بابا یه کم بی خیال نت باش به خودت روحیه بده
              جامعه دانشجویان تنبل منتظر کمک هات هستند :biggrin: :redface: :mrgreen:

دیدگاه

سلام
                یک دلیل که الان نمی خوام سایت رو UP کنم همینه،دمه تحویل پروژه هاست،یکی از استادا بهم گفت :
                حل المسائل دانشکده!! ما پروژه میدیم،میان جوابشو از تو می گیرن!!!

دیدگاه

خوب دیگه می گند ذکات علم توی نشر علمه
                  خوب دیگه یا باید یه دونه مگش کش بخری مگش دور بکنی ( منظور شما شیرینی اون بقیه مگس )
                  یا اینکه بسازی و بسوزی :cry:

دیدگاه

ذکات علم پخششه نه اینکه نذاری بقیه چیز یاد بگیرن،من همه اینهارو جواب میدم،اما نه اینکه بیان پروژمو مستقیم کپی کنن نه بفهمن چه خبره نه ... تحویل بدن بره،دیدی توو سوالا سعی میکنم جواب اصلی رو نگم،طرف مقابل رو وادار کنم برای جوابش فکر کنه ...
                    این ذکاتش بیشتر قبول میشه،خودم از 118 پرسیدم :smile:

دیدگاه

با اون نکته انحرافی اخری خیلی خیلی موافقم :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X