اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستوری برای گرفتن BCD از یک پورت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستوری برای گرفتن BCD از یک پورت

سلام دوستان
    آقا من یه خروجی BCD از صفر تا 9 دارم که میخوام به میکرو بدم. ولی تو برنامم باید به DEC تبدیل بشه (با این کاری ندارم) مثلا اگه 1001 را دادم عدد 9 رو LCD نشان داده بشه.
    من این کار را با IF کردم ولی میکرو تو PROTEUS هنگ می کنه. کامپایلر من BASCOM هست . دسنوری هست که خودش از ورودی یه پورت BCD را بگیره و حد اقل همون BCD را به من بده. یا حداقل یه برنامه که این مشکل را نداشته باشه.

پاسخ : دستوری برای گرفتن BCD از یک پورت

سلام.
    فکر کنم جوابتونو گرفته باشید اما چون به علت تغیر سرور جوابها پاک شده بود دوباره خلاصه میگم.
    برای اینکار توی بسکام از دستور زیر بجای کل برنامه ای که نوشته بودید استفاده کنید.
    lcd bcd(pinb)
    lلبته بهتره حتما از دستورات ایجاد تاخیر هم استفاده کنید. مثل waitms
    امید وارم مشکلتون حل بشه.
    الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Iran-PC
      سلام.
      فکر کنم جوابتونو گرفته باشید اما چون به علت تغیر سرور جوابها پاک شده بود دوباره خلاصه میگم.
      برای اینکار توی بسکام از دستور زیر بجای کل برنامه ای که نوشته بودید استفاده کنید.
      lcd bcd(pinb)
      lلبته بهتره حتما از دستورات ایجاد تاخیر هم استفاده کنید. مثل waitms
      امید وارم مشکلتون حل بشه.
      سلام دوست عزیز از این که لطف کردی و جواب دادی ممنونم. بله مشکل من با راهنمائی شما حل شد. را ستی من بودن اون همه if نوشن تونستم عدد کل پورت را به صورت BIN بگیرم(از 0 تا 255) و به DEC تبدیل کنم با چنتا دستور ساده . جالب این بود که نمی شد از دستور MAKEBCD یا MAKEDEC از عدد خوانده شده از پورت استفاده کرداستفاده کرد. اگه کسی خواست بگه تا براش بزارم. اینجا.

دیدگاه

خوب بگذارید دیگه.
        الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X