اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل RS232 به USB و بلعکس با AVR (بدون FT232 )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل RS232 به USB و بلعکس با AVR (بدون FT232 )

سلام به همه

این کار طراحی و برنامه نویسیه یک ژاپنی هست.
    رو اینترنت هست اما پراکنده است.

من جمع و جورش کردم.2 مدل تبدیل ATTiny2313 و ATMega8 هست.

هم شماتیک هم فایل هگز هم درایور

لینک دانلود : http://h-najafi.persiangig.com/Proje...l%20Convertor/

موفق باشید
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

پاسخ : مبدل RS232 به USB و بلعکس با AVR (بدون FT232 )

سلام آقا حمید خدا بچه هاتو برات حفظ کنه که همیشه به کسای بی سوادی مثل من کمک میکنی.
    این نقشه رو با تمام مخلفاتش دانلود کرده بودم از سایتش ولی نمیدونم چه اشتباهی داشتم که ویتدوز نمی شناختش.
    راستی فیوزبیت ها رو هم برامون میزاری؟
    اگه لطف کنی.
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

باسلام و تشکر از آقای نجفی

کسی تا حالا این برد رو ساخته و نتیجه هم گرفته یا نه؟؟؟

چون چندتا مشکل داشتم میخواستم سوال کنم

اگه کسی هست جواب بده

دیدگاه

با تشکر از استاد نجفی ولی ای کاش سورس داشت میشد تحلیلش کرد ببینیم این عزیز ژاپنی چی کار کرده :cry2:
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

با اجازه آقا حمید مبدل cdc که هست با تمام مخلفات رو میذارم اگه این نبود بگین وردارم.

http://www.4shared.com/file/130342518/8507d4cd/cdc2322009-07-20.html
          It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza6997
            با اجازه آقا حمید مبدل cdc که هست با تمام مخلفات رو میذارم اگه این نبود بگین وردارم.

http://www.4shared.com/file/130342518/8507d4cd/cdc2322009-07-20.html
            چرا همون CDC هست.ممنون
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_akbari
              باسلام و تشکر از آقای نجفی

کسی تا حالا این برد رو ساخته و نتیجه هم گرفته یا نه؟؟؟

چون چندتا مشکل داشتم میخواستم سوال کنم

اگه کسی هست جواب بده
              من خودم با ATTiny2313 رو مدار بستم به خوبی جواب داده.اما به هاب وصل نمیشه و ماژول های RFM خیلی روش نویز داره ولی در غیر این شرایط عالی کار میکنه

دیدگاه

با سلام
                آقای نجفی، بی زحمت منبعی که از آن مدار را گرفته اید، معرفی کنید.
                برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MortezaMir
                  با سلام
                  آقای نجفی، بی زحمت منبعی که از آن مدار را گرفته اید، معرفی کنید.
                  منبع که زیاده کافیه AVRCDC سرچ کنی ولی سایت ATMEL یه چیز دیگست
                  avr272
                  avr309 هم یه نگاه بنداز ضرر نمیکنی! :nice:

Qt - A cross-platform application and UI framework

با کامپایلرهای قدرتمند GCC در Linux و MinGw در Windows

دیدگاه

با سلام
                    من می خوام که یه وسیله usb رو به سریال یا اترنت تبدیل کنم
                    تو کتابها هم خوندم و میدونم تبدیل سریال به usb انجام میشه ولی برعکس (یعنی دستگاه usb باشه و کامپیوتر سریال باشه ) انجامش خیلی سخته و این مبدل اصلا نیست .
                    اما من قصدم وصل کردن به کامپیوتر نیست در حقیقت می خوام با یه روش طول کابل usb رو زیاد کنم به عبارت دیگر بدون اینکه بدونم usb دستگاه چی میفرسته ، سیگنال هاشو به شکل سریال یا اترنت تبدیل کنم و دو باره قبل از وصل شدن به کامیوتر عکس عمل قبل رو انجام بدم تا به usb تبدیل بشه
                    به نظر من با توجه به اینکه محتوای ارسالی واسم مهم نیست ، دیگه مشکل پیاده سازی درایور usb روی سخت افزارهای تبدیل کننده اهمیت نداره
                    دقیفا یه همچین چیزی رو تو یه سایت خارجی دیدم که به اترنت تبدیل کرده بود و دوباره بازیابی کرده بود
                    لطفا راهنماییم کنید
                    Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

خوب اینجا چند مورد پیش میاد
                      اگه devise به pc باشه

چون شما از pc اطلاعات رو میگیری و به سریال تبدیل می کنی
                      و باید سریال رو به usb تبدیل کنی
                      که این نمیشه
                      چون باید هاست usb درست کنی
                      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

مثل اینکه منظورم رو بد گفتم
                        یا من منظور شما رو متوجه نشدم
                        ببینید دو تا دستگاه داریم که هر دو تاشون بوسیله usb به همدیگه وصل میشند و ارتباط دارند. حالا من می خوام فاصله این دو تا دستگاه رو تا حدود 100 متر افزایش بدم
                        ئاسه همین میخوام usb رو به اترنت یا 485 تبدیل کنم بعد اون طرف دوباره به usb تبدیل بشه تا طرف دوم اطلاعات رو دریافت کنه
                        دستگاه اول از آیسی zc0301 برای ارسال تصویر دوربین دیجیتال به دستگاه دوم استفاده میکنه . دستگاه دوم هم از یک پردازنده چند کاره که ورودی usb هم داره استفاده می کنه (اسمش الان یادم نیست)

دیدگاه

عزیز usb هم مستر و اسلیو داره

ما با تجهیزات دردسترس می تونیم اسلیو رو بسازیم ولی مستر رو نمی تونیم بسازیم

computer<>---usb---<>---slave-eternet----------------------------------------------<>etrnet---<>--Usb-host-----<>devise
                          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام
                            نیازی به استقاده از HOST USB نیستش الان یک نوع کابل شبکه هایی توی بازار هستش که دو سر USB داره و دو تا سیستم رو شبکه میکنه و هر دو هم SLAVE هستش
                            بر فرض مثال هم اگر نیازی به USB HOST باشه درایور اون تو بازار هستش
                            به نظر من میتونی با افزایش ولتاژ خطوط D+ و D- بتونی طول کابل USB رو زیاد تر کنی(مثله همین ارتباط RS232 که میتونه فاصله بیشتری به نصب سطح TTL داشته باشه)
                            و اگر یک چنین کاری تداخل نداشته باشه مدارش زیاد سخت نیستش

چرا از WIRELESS استفاده نمیکنی؟

دیدگاه

با تشکر از اساتید محترم که جواب دادن
                              آقای n340 ببینید من اینطور برای خودم تصور کردم که نیازی به host نیست چرا؟ چون اگه من میخواستم usb به rs232 تبدیل بشه اونوقت درایور یا هاستی نبود که بخواد دیتا های usb منو کنترل کنه و باید خودم یه هاست می ساختم . اما اینجا فرق می کنه چون من فقط میخوام نوع سیگنال رو برای انتقال عوض کنم و در طرف مقابل یک هاست وجود داره که دیتای باز تبدیل شده به usb رو کنترل کنه
                              این وسط فقط شکل سیگنالها عوض شده و دوباره شده مثل اولش
                              نمیدونم منظورم رو خوب گفتم یا نه
                              مثلا packet های اینترنتی از نوع tcp/ip هستند که باید با کابل شبکه منتقل بشن اما ما برای اینکه از خطوط تلفن استفاده کنیم اونا رو با مودم تبدیل میکنیم و دوباره اون طرف عینا باز تبدیل می شن تا به صورت شبکه در بیان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X