اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد فاصله سنج آلتراسونیک با 8051

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد فاصله سنج آلتراسونیک با 8051

سلام من دانشجویه کاردانی نروافزار هستم ، ترم آخرمه
    من یه پروژه سخت ،فاصله سنج آلتراسونیک با 8051 دارم...
    به خدا تو دانشگاه به جز برنامه نویسی چیزی به ما یاد ندادن .
    الانم دست به دامن شما شدم تو رو خدا کمکم کنید ثواب داره
    اگرم یه زمانی تو ضمینه برنامه نویسی طراحی وب ( PHP ) و طراحی دیتا بیس کمکی خاستین میتونم کمکتون کنم
    الانم من ترم آخرمه باید هر چی زود تر پروژم رو تحویل بدم اگرم ندم بدبختم ...
    تو رو خدا کمک کنید

منتظر کمک شما هستم

پاسخ : تورو خدا کمک کنید

دوست عزیز می تونید از گزینه جست و جو استفاده کنید فکر کنم مطالب مفیدی پیدا می کنین.
    حتما دوستان متناسب با وقتشون هر چه زودتر کمکتون خواهند کرد.
    متشکر.

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد فاصله سنج آلتراسونیک با 8051

الان یه 2،3 هفته شده دارم تو اینترنت جستجو می کنم ، اما چیزه بدرد بوخوری پیدا نکردم .
      همش در مورد PIC هستش من 8051 لازم دارم .
      به خدا ادم تنبلی نیستم ، خیلی جستجو کردم خیلی این درو اوندر زدم . بیرونم که آمدشو به من میدن 50 هزار تومان ... :cry:

دیدگاه

نه دوست عزیز منظور من در همین انجمن از گزینه چست و چو استفاده کنید :smile:
        موضوعات مشابه خیلی زیادی مطرح شده که حتما کمکتون میکنه .
        برای جستجوی پیشرفته از لینک زیر استفاده کنید :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=search

موفق باشین

دیدگاه

راستش من این سایت و زیرو رو کردم . مشکل من اینکه شما یه جوری توضیح می دین که خودتون می فهمید من رشتم نرم افزار یه کم برام سخته که حرف های شما رو بفهمم

دیدگاه

اولین نظر من تو کل این سایت هستش اگه ناقصه دیگه به بزرگواری خودتون ببخشید

سلام
            امیدوارم که حالتون خوب باشه
            آقا من در مورد این مدار زیاد کار کردم ولی جواب گرفتن ازش خیلی سخته
            یعنی مدار و برنامه نویسی کاری نداره سختیش به جواب گرفتن از آلتراسونیک هستش که خیلی سخته.
            ولی به 2 صورت میتونی این مدار رو بسازی یکیش اینه که یه مدار تولید کننده موج الترسونیک یا همون 40 کیلو
            با گیت منطقی(nand) یا اینکه با 555 بسازی و به یه پورت از میکرو متصل کنی و
            از اون طرف یه گیرنده خوب به یه پورت دیگه وصل کنی منظورم یه بیت از پورت هستش
            و بعد با میکرو بیت فرستنده رو فعال کنی که موج ارسال بشه و همون لحظه تایمر شماره 2 رو
            فعال کنی و بعد بیای بیت مربوط به گیرنده رو دایمن چک کنی تا اینکه موج به جسم جلو ای بخوره
            و بعد برگشت کنه که میکرو از برگشتن موج با خبر میشه و تایمر یه مدت زمانی رو ثبت میکنه
            خوب این زمان برایه ما خیلی مهم هست چون ما فاصله رو با این زمان محاسبه می کنیم
            حالا این زمان زمانه رفت و برگشت موج بوده پس باید تقسیم بر 2 کنیم و حالا باید سرعته دقیق صوت
            رو بدونیم چنده که همیشه چیزی در حدّه میلی و میکرو میشه و این رو با سرعته دقیق صوت که میدونیم
            ضرب میکنیم ک این کار با میکرو انجام میشه و جواب میشه فاصله سنسور و جسمه جلویی ... این راحه حال اوّل بود
            که آسون بود ولی واسه دومیش باید یه موج با فرکانس بالا رو با یه موج دیگه مدوله کنی و بفرستی یعنی اینکه یه رشته
            پالس یا برای یه لحظه موج رو میفرستی بعد وقتی که موج میره و بر میگرده اگه تو اسیلوسکپ نگاه کنیه
            مقدری delay داره رو محوره زمان که اون میشه فاصله ولی خیلی سخته باید تکنیک پالس بلد باشی که بتونی
            اونو آشکار کنی من همین 2 روش رو میدونم جوره دیگه ای ندیدم هنوز .................

ولی قیمت 50 تومان میعرضه بجای اینکه این همه دربه دری بکشی به نظرم بهتره که آمادشو بخری چون من چند تا از این
            سنسور ها گرفتم که رو چهارمیش جواب داد یعنی 20 یا 30 تومان پول الکی ریختم دور.................. :eek:

دیدگاه

من پروژه این ترم خودم هست
              حتما سعی میکنم بعد از اتمامش بزارم رو سایت
              09163434472
              Masoud Pms

دیدگاه

به نظر من اگر وقت نداری جنگی برو جهان کیت بخرش.
                \A

دیدگاه

تمام مدارات سنسور التراسونیک یک جور عمل میکنن.
                  فقط شما باید بتونی درست تجزیه و تحلیل کنی و بدونی چه کار باید بکنی.
                  یک سری به اینجا بزن:

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,3790.0.html
                  :eek:
                  اول توکل
                  دوم پشتکار
                  سوم مشورت
                  چهارم عمل
                  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X