اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه طوری فیوز بیتهای رو به حالت اولیه برگردونم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چه طوری فیوز بیتهای رو به حالت اولیه برگردونم

سلام

من سه تا میکرو دارم که هر سه تاشون کلاک خارجی دارن و با هر پروگرامر(STK200/300 USBasp) تست کردم نتونست بشناسه :angry: ولی تو یه پروگرامر پدر و مادر انداختم شناخت و مشکلی نداشت چی کار کنم در ضمن کریستال هم روی پایه های میکرو گذاشتم اگه میشه یه STK200/300 درست و حسابی بهم بدین

منظور از برنامه ریزی بیت یعنی چی ؟ تیک باید بزنم یا نباید بزنم
    اگر بیتی رو برنامه ریزی کنم یک حساب میشه یا صفر؟

خیلی ممنون

پاسخ : چه طوری فیوز بیتهای رو به حالت اولیه برگردونم

نوشته اصلی توسط vahidsport
    سلام

من سه تا میکرو دارم که هر سه تاشون کلاک خارجی دارن و با هر پروگرامر(STK200/300 USBasp) تست کردم نتونست بشناسه :angry: ولی تو یه پروگرامر پدر و مادر انداختم شناخت و مشکلی نداشت چی کار کنم در ضمن کریستال هم روی پایه های میکرو گذاشتم اگه میشه یه STK200/300 درست و حسابی بهم بدین

منظور از برنامه ریزی بیت یعنی چی ؟ تیک باید بزنم یا نباید بزنم

خیلی ممنون
    من دقیقا منظور سوال شما رو متوجه نشدم.شما وقتی یک آی سی نو می خرید باید برای یک بار فیوز بیت های اون رو تنظیم کنید در حالت پیش فرض فیوز بیت کریستال رو یک مگاهرتز داخلی تنظیم شده حالا شما میتونید اون رو تنظیم کنید بعد پروگرامش کنید.اگر آی سی رو روی کریستال خارجی تنظیم کردید باید حتما کریستال رو بزارید تا آی سی شناسایی بشه.

دیدگاه

من یه دونه USBasp خریدم و سه تا میکرو دارم که هر سه روی کریستال خارجی تنظیم شدند و پروگرامر نمیشناسه و کریستال هم رو اون دو پایش گذاشتم ولی هیچ فرقی نکرد چه طوری میتونم فیوز بیت هارو به حالت اولیه برگردونم

این دو تا سوالم رو هم اگه ممکنه جواب بدین خیلی ممنون

منظور از برنامه ریزی فیوز بیت یعنی چی ؟ تیک باید بزنم یا نباید بزنم

دیدگاه

من یه مگا 8 رو به این صورت فیوز بیتهاشو تنظیم کردم دیگه پروگرامر نشناخت چه طوری فیوز بیتها رو تنظیم که تا تو فرکانش خارجی (یا هر فکانسی به غیر از 1Mhz) پروگرامر SUBasp که دارم بشناسه کمکم کنید اگه میشه با عکس بزارید خیلی ممنون

دیدگاه

سلام من بیسیک این کار رو کردم ولی نمی دونم چی شد که دیگه پروگرمر میکرو منو نمی شناسه اگر کسی هست که به صورت تصویری این رو به من نشان بده ممنون می شم یا حق
          من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

من یه مگا 8 رو به این صورت فیوز بیتهاشو تنظیم کردم دیگه پروگرامر نشناخت چه طوری فیوز بیتها رو تنظیم که تا تو فرکانش خارجی (یا هر فکانسی به غیر از 1Mhz) پروگرامر SUBasp که دارم بشناسه کمکم کنید اگه میشه با عکس بزارید خیلی ممنون
            سلام
            برای اینکه فیوز بیت یه میکرو تغیر بدی اول با ید فیوز بتاشو بخونی بعد که خوندیشون میتونی تغیرش بدی من با code vison کار میکنم تو قسمت
            chip programmer قسمت Read تو اونجا گزینه Read Fuse Bit رو انتخاب میکنی بعد شکل زیر میاد بعد که yes رو زدی حالا فیوز بیتا رو میتونی تغیر بدی

بعدشم میری همینجایی که عکسشو زدی ( Program ) و این بار فیوز بیتای جدیدو پروگرام میکنی البته ببخشید اینایی که گفتم مربوط به code vison هست من با این پروگرامر usb کار نکردم ولی در کل اصل موضوع همینه در ضمن با همین پروگرامر USB که داری فکر کنم بتونی دوباره میکرو هایی که فیوز بتاشونو تغیر دادی زنده کنی
            امیدوارم که موفق باشی :nice:

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

سلام وحید جان اونطوری که تو عکس مشخصه شما کلاک رو rc خارجی تعریف کردی پس باید یه اسیلاتور rc خارجی بذاری تا میکرو شناخته شه.
              از فرمول f=1/3rc استفاده کن خازن رو مثلا 22 پیکو بگیر فرکانس رو هم 10 مگاهرتز مقدار مقاومت بدست میاد امیدوارم کارت حل بشه

0 و یا تیک به منظور فعال کردن فیوزبیت هست.
              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

دسته همون درد نکنه بل اخره تونستم میکرو هام رو از کما در بیارم با روشی که آقای وحید نصیری گفتن همین عکسی که گذاشتم

فقط یه چیزی من فرق بین Ext RC Ose رو با Ext Crystal/Resonator نفهمیدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X