ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: Volt meter Auto Range

2009/04/24
    شيراز
    121
    1

Volt meter Auto Range

لطفا مرا در ساخت و نحوه اتصال یک ولت متر Auto Range به میکرو یاری کنید ؟؟؟
    *** کم رنگ ترن قلم جهان از. پررنگ ترن حافظه  جهان ماندگارتر است ***
    2008/05/06
    411
    14

پاسخ : Volt meter Auto Range

سلام

شما هيچ توضيحي در مورد پروژتون ندادين اينكه تا كجاش رو پيش رفتين؛ كجاش مشكل دارين
    اما به هر حال:

به اين شكل عمل كنيد
    ابتدا با فرض اينكه ولتاژ ورودي ماكزيمم مقدار هستش بيشترين مقدار از شبكه مقاومتي رو بهش اختصاص بدين(بطوري كه در صورت وجود ماكزيمم مقدار ورودي ؛ولتاژ دريافت شده از شبكه مقاومتي حداكثر 5 ولت باشه)سپس با اندازه گيري مقدار ولتاژ بدست بده به كمك ADC؛ در صورتي كه مقدار موجود فرضا بين 200 الي 1000 ولت بود مي تونين نتيجه بگيرين كه رنج انتخاب شده درست هستش در غير اين صورت بايد بصورت پله اي مقاومت رو كاهش بدين تا به نتيجه مطلوب برسين. به عبارت ساده تر ميكروي شما بايد نقش يه سلكتور رو ايفا كنه و با اندازه گيري ولتاژ ورودي سلكتور رو در وضعيت مناسب قرار بده.

اميدوارم تونسته باشم كمكتون كنم

موفق باشيد
    2008/09/18
    1,133
    21

من باید این نکته رو متذکر شوم که برای سلکت کردن باید حتما از یک مالتی پلکس استفاده کنید و با خود میکرو امکان پذیر نمی باشد اگه اشتباه می کنم بهم بگید ؟؟
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.
    2009/04/24
    شيراز
    121
    1

با تشکر از پاسخ شما دوستان عزيز
    من از لحاظ نوشتن برنامه و چگونگي خواندن مقدار مقاومت مشکلي ندارم تنها مشکل من Auto Range کردن آن است

دوست عزيز john lock من روي استفاده از مالتي پلکسر فکر کردم و حتي قطعاتش را هم خريدم اما مشکل نحوه اتصال آن مي باشد مثلا در شکل زير نمي توان مستقيم 300 ولت را به يکي از پايه هاي مالتي پلکسر اعمال کرد .

با اين حال اگر نقشه عملي آن را داشته باشند آن را در اختيار ما هم قرار دهند ممنونشان مي شويم

2008/09/18
    1,133
    21

ببین مهندس در هر حالت شما بیشتر 5 ولت رو نمی تونی به adc بدی چرا میخوای 300 ولت رو به مالتی پلکسر بدی خوب سه سوته رفته هوا ؟؟؟؟

من نقشه رو دارم گزاشتن نفقشه کاری نداره ولی تا نفهمیش که مشکلت حل نمیشه اگه خواستی من قدم به قدم میتونم بهت کمک کنم که خودت بفهمی
    2009/04/24
    شيراز
    121
    1

مهندس john lock من راجع بهش فکر کردم وراههایی به ذهنم رسیده مثلا یک تقسیم ولتاژ مقاومتی در ابتدا انجام می دهیم تا 300 ولت به 5 ولت برسد سپس برای رنج های دیگر آن را توسط Opamp تقویت می کنیم ولی مشکل این روش این است که دقت را در رنج های کم ولتاژ پایین می آورد .

به هر حال از حسن نیت شما از اینکه می خواهید خودم راهش را پیدا کنم تشکر می کنم اما یه خورده برای ساخت این مدار اجله دارم چون باید تا شنبه بسازمش و تحویل استادم بدهم اگر لطف کنید و نقشه آن را بگذارید ممنون تان می شوم .
    2008/09/18
    1,133
    21

دقیقا شما باید همین تقسیم مقاومتی رو انجام بدید و مطمئن باشید که دقت بسیار بالائی داره مخصوصا توی حالت های پائین شما در حالتی که شما 5 ولت رو محاسبه میکنید شما 10 بیت دارید پس تعداد پله های Adc شما 1023 میشه پی برای محاسبه دقت اگه ولتاژ رفرنس 2.5 ولت باشه دقت هر خونه میشه 0.0024 که فکر کنم برای شما کافی باشه

برای سلکت کردن هم کافیه بری مقایشه کنی از حالت بیشتر استفاده کنی که میکرو صدمه نبینی

اگر هم اهل هلو خورندی یعنی به قول خودمون هولو بیا تو گلو فردا برات همینجا میزارم که حالشو ببری
    2009/04/24
    شيراز
    121
    1

مهندس ولتاژ من باید 1/60 بشود تا به من 5 ولت را در بالا ترین رنج بدهد و باید دوباره 60 برابر بشود تا در کمترین رنج به من 5 ولت را بدهد اگر دقت کنید در این مسیر به دلیل اید آل نبودن قطعات مقدار تضعیف و تقویت را دقیق 1/60 یا 60 برابر نمی کند و از آنجا که دقت اندازگیری ما 0.01 ولت است عملا در آن خطا ایجاد می کند تنها در صورتی این مقدار می تواند واقعا دقیق باشد که مستقیم رنج 0_5 ولت به میکرو اعمال شود .

با این حال اگر نقشه آن را برای ما قرار دهید شاید راهی را به ما نشان دهد تا دقت ولت متر را در رنج پایین بالا ببریم

با تشکر
    2008/09/18
    1,133
    21

راستی مهندس رنجت میخوای بین چند باشه بالا ترین مقدار رو بگ. که بر اساس اون طراحی کنم 260 ولت خوبه
    2009/04/24
    شيراز
    121
    1

0_300 ولت
    دستون هم درد نکنه اگر هم 0_300 نشد بالاترین رنج ممکن که می توانید .
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10