اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از avr تا کنتاکتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از avr تا کنتاکتور

با سلام.
    روزه نمازتون قبول :agree:
    من میخوام با avr چندتا کنتاکتور(220v) رو قطع و وصل کنم.از دوستان کسی میدونه از چه مدار واصطی استفاده کنم؟
    ممنون...

پاسخ : از avr تا کنتاکتور

چون تحریک کنتاکتور جریان کمی میخواد از رله استفاده کنید راحت تره و بعدها هم تعمیراتش راحت تره و ایزوله هست و ....
    آی سی ULN2003 برای 7 تا رله و ULN2803 برای 8 تا رله میشه راحت استفاده کرد. یه سر رله ها به +12 و سر دیگه به خروجی های آی سی.
    پایه پایین سیت راست آی سی به همون +12 وصل بشه و پایین سمت راست به زمین. این آی سی میکرو رو از سیم پیچ رله ها ایزوله میکنه، چون بعضی موقع ها موقع قطع و وصل میکرو رو ریست میکنن.
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام آقا مصطفی.ممنووووون
      یه سوال دیگه:ممکنه قطع و وصل شدن کنتاکتور روی میکرو نویز بندازه؟البته میخوام با این کنتاکتور یه موتور رو قطع و وصل کنم.
      راستی جریان مورد نیاز کنتاکتور که فرمودین کمه دقیقا چقدره؟
      بازم ممنون...

دیدگاه

همیشه دوست داشتم یه کنتاکتور داشته باشم ولی نیمدونم مشخصاتش چطوریه؟ من رله رو فقط بلدم چطوریه! از 15 تا 100 میلی آمپر جریان نیاز داره ولی این رله هستش ولی کنتاکتورو نمیدونم :NO:

دیدگاه

1-از اپتوکوپلر استفاده کنید. یا اگه مایه دار هستید از رله های حالت جامد استفاده کنید.
          2-رله ها را فقط در زمانهای عبور از سطح صفر برق روشن یا خاموش کنید. برای این مسئله هم از آشکار ساز عبور از سطح صفر استفاده کنید.
          3- تعذیه مدار را سوئیچینگ انتخاب کنید.
          4- مدار میکرو و متعلقات را در یک باکس فلزی ارت شده قرار دهید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lachini
            1-از اپتوکوپلر استفاده کنید. یا اگه مایه دار هستید از رله های حالت جامد استفاده کنید.
            2-رله ها را فقط در زمانهای عبور از سطح صفر برق روشن یا خاموش کنید. برای این مسئله هم از آشکار ساز عبور از سطح صفر استفاده کنید.
            3- تعذیه مدار را سوئیچینگ انتخاب کنید.
            4- مدار میکرو و متعلقات را در یک باکس فلزی ارت شده قرار دهید.
            نکاتی که این دوستمون گفتن خیلی حرفه ایه و فکر نکنم کار شما اینقدر ملاحظات بخواد. ولی مدار میکرو رو از رله ها دور کنید و باکس هم که تو محیط های صنعتی ضروریه و در نهایت بهترین کار اینه که میکرو با به کانکتور IDC فرمان ها رو به مدار رله ها بفرسته و تغذیه ها هم اگه بشه جدا باشن.
            کنتاکتور یه جور رله صنعتی میشه بهش گفت که مکانیکش طوریه که میتونید کنتاکت هاش رو توسعه بدبد. در ضمن فقط 2 نوع کنتاکت داره N.O و N.C ولی رله کنتاکت سه سر هم داره. در واقع به زبان ساده کنتاکتور یه جور رله کار درست و صنعتیه.
            جریان مصرفیش رو با ولتاژ تحریک سیم پیچش تخمین بزنید، هر چی ولتاژ تحریک بالاتر، جریان کمتر. برای شما که ولتاژ تحریک 220 ولته،جریان کمتر از 200 میلی آمپره. در واقع توان لازم برای تحریک خفن ترین کنتاکتورها به 40 وات هم نمیرسه(من بیشتر ندیدم) حالا P=VI .

رله هم بعضی موقع ها میکرو رو ریست میکنه (خیلی موقع ها) . برای این کار اولا حتما با اون آی سی ها رله ها رو درایو کنید، ثانیا یه خازن(حداکثر 100 نانو) با سیم پیچ رله ها موازی کنید.
            بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
            اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام
              از moc3021 استفاده کن و برای هر کنتاکتور یک فیلتر rc بذار اگه در مدارت از lcd استفاده می کنی یک سری هم به لینک زیر بزن
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31194.0

دیدگاه

من از کنتاکتور استفاده کردم اما میکروم قاط می زنه
                قبل از کنتاکتور رله گذاشتم
                زمانی که برق کنتاکتور ها رو وصل میکنم میکرو قاطی میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط able
                  من از کنتاکتور استفاده کردم اما میکروم قاط می زنه
                  قبل از کنتاکتور رله گذاشتم
                  زمانی که برق کنتاکتور ها رو وصل میکنم میکرو قاطی میکنه
                  فکر میکنم برای رله هاتون دیود های هرزگرد نزاشتید. وگرنه نباید قاط بزنه. من با pic و کنتاکتور خیلی کار کردم. تاحالا هم نشده قاط بزنه
                  طب اسلامی

دیدگاه

شما بیا این چند تا کاری که می گم رو بکن
                    اول اینکه کریستال خارجی بزار و حتما ckopt رو هم روشن کن
                    دوم اینکه brown out detection رو هم فعال کن
                    سوم اینکه منبع تغذیت رو پر از خازن های دی کوپلینگ بکن
                    چهارم و شاید مهمترین تو کار با کنتاکتور اینکه به صورت موازی با پایه های com و no رله روی مدارت یک vdr 220 ولت وصل کن تا در لحظه خاموش کردن رله و کنتاکتورت خاصیت سلفی کنتاکتور باعث جرقه و میدان مغناطیسی و الکتریکی نشه
                    پنجم هم سیستمت رو از کنتاکتور دور کن اینطوری اصلا به مشکل نمی خوره
                    همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام

به نظر شما بهترین قطعه برای تحریک بوبین کنتاکتور در مدارات الکترونیکی چه چیزی هست ؟ رله یا تراتزیستور یا ... ؟ لطفا دلایل خودتون رو هم بگید .
                      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                        با سلام

به نظر شما بهترین قطعه برای تحریک بوبین کنتاکتور در مدارات الکترونیکی چه چیزی هست ؟ رله یا تراتزیستور یا ... ؟ لطفا دلایل خودتون رو هم بگید .
                        رله بهتر هستش برای اینکه خاصیت سلفی روش تاثیر نمیزاره و طراحی خاصی هم نمیخوادش.
                        طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                          رله بهتر هستش برای اینکه خاصیت سلفی روش تاثیر نمیزاره و طراحی خاصی هم نمیخوادش.
                          خوب باز برای تحریک بوبین رله نیاز به یک ترانزیستور هست که بتونه تحریکش کنه و باز هم نیاز به اپتوکوپلر و .... برای کاهش اثر خاصیت سلفی روی مدار. چرا از همون اول کنتاکتور رو با ترانزیستور راه نندازیم ؟

دیدگاه

من با رله کنتاکتور ها رو راه اندازی کردم متاسفانه بعد از چند بار قطع و وصل میکرو هنگ میکنه
                            بوبین رو جدا تحریک کردم ینی هیچی به مدار وصل نبود باز هم میکرو هنگ کرد
                            این ینی چی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط able
                              من با رله کنتاکتور ها رو راه اندازی کردم متاسفانه بعد از چند بار قطع و وصل میکرو هنگ میکنه
                              بوبین رو جدا تحریک کردم ینی هیچی به مدار وصل نبود باز هم میکرو هنگ کرد
                              این ینی چی ؟
                              کارهایی که بالا گفته شد رو اگه کرده باشید فکر نکنم مشکلی به وجود بیاد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X