اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور شتاب سنج ADXL330

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور شتاب سنج ADXL330

با سلام وخسته نباشید
    می خاستم بدونم با ADXL330 میشه مسافت طی شده رو اندازه گرفت؟
    مثلا فرض کنید که اون رو روی یک ماشین نصب کردیم و می خاهیم مسافت طی شده را در یک مدت زمان معلوم بدست بیاریم؟
    اگه میشه چه طوری باید اینکار رو کرد؟ باید از شتاب 2 بار انتگرال گرفت ؟
    میشه بهم کمک کنید!!!!!!!
    :job: :job: :job:
    ask One Question

سخته ولی میشه

سلام
    آره میشه ولی نه به این راحتی ها ... من یکبار خواستم این کار رو بکنم ولی چون آی سی رو دستی لحیم کرده بودم خیلی نویز داشت و خطاش بالا بود.الان بردشو تر و تمیز آماده کردم و می خوام دوباره شروع کنم.
    اول باید یک فکری واسه نویزش بکنی چون اگه بخوای انتگرال بگیری اونم دوبار خیلی داغون میشه
    بعدش هم هنوز کار داره ...

موفق باشید
    !!!

دیدگاه

پاسخ : سنسور شتاب سنج ADXL330

کار نشد ندار ؛ اما باید صبور باشید 1- باید داده ها رو یکجا إخیره کنید 2- در یک بازه زمانی انتگرال گیری کنید 3- MOVING AVERAGE بدین 4-فیلترکنید5-
      مراخل 2و3و4 رو دوباره انجام بدید برای بدست آوردن جابجایی 6- حتمآ جبران سازی دما کنید 7- شتاب گرانش را برای نقاط مختلف زمین محاسبه کنید.

موفق باشید.
      misagh_hi@yahoo.com

دیدگاه

ممنون از جوابتون واقعا متشکرم ............. :wow:

میشه در مورد این مراحل 2 و 3 و 4 بیشتر توضیح بدین ؟ :redface:

شما خودتون قبلا با این شتاب سنج کار کردید؟ :applause:

منظورتون از جبران سازی دما چیه ؟ چطوری می شه اینکارو کرد ؟ توی دیتاشیتش یه چیزایی راجع به اثرات دما با یک منحنی نشون داده شده اونو می گین ؟

و اینکه شتاب گرانش ؟ :rolleyes:
        :wow: :wow: :wow:
        ask One Question

دیدگاه

برای آنکه از شتاب به جابجایی برسیم باید در 2 مرحله از آن انتگرال بگیریم پس مراحل 2و3و4 باید 2 بار اجرا شود . در مورد جبران سازی دما می بایست نمودار معمول اثر دما بر سنسور را داشته باشید وبا استفاده از یک پردازنده بر اساس دما و آن نمودار مقدار واقعی شتاب را ایجاد نمایید و اما در مورد شتاب گرانش باید بگم که اگر شما 2بعدی عمل می کنی شاید خیلی نیازی به اون نباشه اما باید بدانید که خروجی سنسور با دیمانسیون شتاب گرانش زمین داده می شود یا m/s^2 ؟ اگر حالت اول باشد به آن نیاز دارید که باید با استفاده از شتاب قایم که در نقاط مختلف کره زمین متفاوت است ان را مثل 2تای دیگر اندازه بگیرید که بعید می دونم حالت اول باش . :smile:
          misagh_hi@yahoo.com

دیدگاه

سلام.
            میشه توضیح بدین. من میخوام با Bascom راش بندازم.

من می خوام فقط سرعت کیلومتر ماشین رو داشته باشم . و خیلی لازمش دارم اگه بهم کمک کنین ممنون میشم .
            عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

دیدگاه

سلام .
              البته من هم نساختم ، برای شروع بهتر فعلا روی برد آن رو راه بیاندازی ، یک لینک کمکی پایین قراردادم فکرکنم بد نباش بعد بریم دنبال افزایش دقت اندازه گیری و ... .

http://www.evilmadscientist.com/article.php/ADXL330
              misagh_hi@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masam_hi
                کار نشد ندار ؛ اما باید صبور باشید 1- باید داده ها رو یکجا إخیره کنید 2- در یک بازه زمانی انتگرال گیری کنید 3- MOVING AVERAGE بدین 4-فیلترکنید5-
                مراخل 2و3و4 رو دوباره انجام بدید برای بدست آوردن جابجایی 6- حتمآ جبران سازی دما کنید 7- شتاب گرانش را برای نقاط مختلف زمین محاسبه کنید.

موفق باشید.
                جان من یکی بگه این انتگرالی که میگین چطور باید بگیریم فرمول اگه داره ذکر کنید ممنون میشم من ریاضی و فیزیکم ضعیفه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X