ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    2008/11/02
    363
    0

پاسخ : تافل یا ایلتس

سلام ممنون اما چند سوال .. چه منابعی باید خوند واسه این امتحان؟ سطح امتحانش چه طوریه؟ رایتینگ در چه حدیه؟ من شنیدم معمولا تکراریه؟این امتحان MCHE در چه حدیه؟ مطمئنین این امتحان رو میشه جایگزین امتحان تافل کرد واسه دکترا؟ :question: منع قانونی توی ایران نداره؟ من در این مورد اصلا نمیدونم؟ oo: میشه در مورد منابع امتحان هم راهنمایی کنید؟ و چه چیزایی رو واسش خوند؟ چقدر طول میکشه که برای امتحان اماده شد؟ ممنون میشم تجربیات خودتون رو در این زمینه بگین .. ممنون
    [url=http://wiki.eca.ir/]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/url
    2009/11/08
    1
    0

bebin baraye raftan be har keshvare dg shoma hade aghay bayad ielse7 ro dashte bashi ama tafelam moheme nemishe goft kodomesh behtare vali har dosh niyaze ama iels niyaze avaliyast vagarna agar rafti ye keshvare khareji baya beri onja doreye zaban begzaroni ama tofel ham kheili moheme
    2008/02/25
    340
    3

پاسخ : تافل يا ايلتس

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اعلمي فر
    سلام

آزمون تافل در حال حاضر به دوصورت PBT (کتبي) و IBT (اينترنتي) در ايران برگزار ميشه.
    PBT فقط در دانشگاه اصفهان برگزار ميشه و اردبيهشت 89 آخرين سري اون در ايران خواهد بود و ديگه کلا برگزار نميشه. تافل کتبي تقريبا هر ماه يا هر يک ماه و نيم يک بار برگزار ميشه و حدودا يک ماه و نيم بعد نتيجه اش مياد.
    اما آزمون IBT همه جا هست، هر دوهفته يک باره و نتيجه اش دو هفته بعد از امتحان مياد.

فرق کتبي با اينترنتي در موارد امتحاني هست. در کتبي writing به صورت جدا گرفته ميشه و نمره listening, Grammar, Reading به عنوان نمره نهايي از حداکثر 665 حساب ميشه. نمره 550 که ذکر کرديد هم از همين 665 هست. اما براي کسي که در ايران مي خواد دکترا بگيره تافل توصيه نميشه. چون قيمتش خيلي بيشتره. آزمونهاي مشابه تافل مثل MCHE هست که کاملا شبيه تافل کتبي هستند(البته writing ندارند) و باقيمت حدود ده هزارتومان. (تافل اصلي حدود دويست هزارتومان ميشه).

موارد امتحاني تافل اينترنتي هم listening, Speaking, Reading, Writing هست که هرقسمت 30 نمره داره و در مجموع از 120 نمره حساب ميشه.

آزمون هاي تافل يا آزمونهاي مشابهش رو به هرتعداد که بخواهيد مي تونيد بديد و بهترين نمره به عنوان نمره شما حساب ميشه. البته دقت کنيد که اعتبار نمره تافل به مدت دو سال هست.
    سلام
    PBT دیگه نمی خواد برگزار شه؟ یهنی فقط از این به بعد IBT برگزار میشه؟ :sad: فقط تو دانشگاه اصفهان!!؟؟ ثبت نامش چجوریه اونوقت؟ ازمون GRE برای چی هستش؟
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم
    2007/07/01
    138
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa
    سلام ممنون اما چند سوال .. چه منابعي بايد خوند واسه اين امتحان؟ سطح امتحانش چه طوريه؟ رايتينگ در چه حديه؟ من شنيدم معمولا تکراريه؟اين امتحان MCHE در چه حديه؟ مطمئنين اين امتحان رو ميشه جايگزين امتحان تافل کرد واسه دکترا؟ :question: منع قانوني توي ايران نداره؟ من در اين مورد اصلا نميدونم؟ oo: ميشه در مورد منابع امتحان هم راهنمايي کنيد؟ و چه چيزايي رو واسش خوند؟ چقدر طول ميکشه که براي امتحان اماده شد؟ ممنون ميشم تجربيات خودتون رو در اين زمينه بگين .. ممنون
    با سلام.
    منابع زياده. اول بايد دقيقا مشخص کنيد کدوم آزمون رو ميخواهيد بديد تا بتونم دقيق منابع رو بگم. به طور کلي براي تافل کتابهاي longman و Barron's خيلي معروف هستند. براي listening، کتاب VOA، براي لغت نرم افزار maximum و براي آزمونهاي نمونه ي تافل، کتابهاي Actual tests و KITS.

سوالات رايتينگ تقريبا از بين حدود 150 سوال مشخص هست و حتي جوابهاش هم همه منتشر شده. اما حفظ کردن اين همه رايتينگ مشکله و ممکنه سوال امتحان دقيقا يکي از همون ها نباشه ولي در همون محدوده است. سوالش به صورتيه که نياز به اطلاعات علمي در اون زمينه نداشته باشيد و راحت بنويسيد. نوشتن رايتينگ يک چهارچوب و قوانين خاصي داره که در کتابهاي رايتينگ هست و اگه رعايت بشه آسونه.

امتحان MCHE دقيقا در سطح تافل PBT هست.(ولي رايتينگ نداره) اعتبارش در داخله و فکر نمي کنم در خارج از کشور اعتبار داشته باشه.(مطمئن نيستم) بايد اول شرايط دانشگاهي رو که مي خواهيد امتحان دکتراش رو بديد بررسي کنيد و ببينيد چه آزمونهاي زباني رو قبول دارند و از هر کدوم چه نمره اي حداقل هست. مثلا براي روشن شدن مطلب ببينيد دانشگاه اصفهان اين آزمونها رو مي پذيره:
    http://phd.ui.ac.ir/index.php?rF=16

اينکه چقدر طول ميکشه کاملا بستگي به خودتون داره. اينکه زبانتون در چه حد باشه و مهارتتون در اون امتحان به چه صورت باشه. مثلا تافل کتبي نياز به مهارت تست زني و سرعت بالا و همزمان دانش انگليسي خوب داره اما تافل اينترنتي به اندازه کتبي نياز به مهارت تست زني نداره... کلاسهاي تافل اصولا دو تا شش ماهه هستند. تجربه شخصي من اين بود: من چند ترم زبان در آموزشگاه خوندم و اينترچنج سبز رو تموم کردم. دو سال رها شد و مطالعه خاصي براي انگليسي نداشتم اما خب در اينترنت و دروس دانشگاهي زياد با انگليسي سروکار داشتم. بعد از اين دو سال يک کلاس تافل دو ماهه رفتم و از تافل PBT نمره 610 گرفتم.

در ضمن به عنوان سنجش خودتون مي تونيد در آزمون توليمو سازمان سنجش هم شرکت کنيد که نمره اش رو بعضي از دانشگاهها براي دکترا هم قبول دارند. براي اطلاعات بيشتر در مورد توليمو به سايت سازمان سنجش مراجعه کنيد. :smile:
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!
    2007/07/01
    138
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.ghayour
    bebin baraye raftan be har keshvare dg shoma hade aghay bayad ielse7 ro dashte bashi ama tafelam moheme nemishe goft kodomesh behtare vali har dosh niyaze ama iels niyaze avaliyast vagarna agar rafti ye keshvare khareji baya beri onja doreye zaban begzaroni ama tofel ham kheili moheme
    چرا مي گيد هردوش نيازه؟ يکي اش کافيه. معمولا افرادي که از طريق ويزاي دانشجويي اقدام مي کنند امتحان تافل و افرادي که ويزاي کار يا اقامت دائم اقدام مي کنند امتحان آيلتس مي دن. البته تاکيد مي کنم معمولا. در هرصورت خيلي به ندرت پيش مياد که فردي مجبور بشه هردوش رو بده.
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!
    2007/07/01
    138
    3

سلام
    PBT ديگه نمي خواد برگزار شه؟ يهني فقط از اين به بعد IBT برگزار ميشه؟ :sad: فقط تو دانشگاه اصفهان!!؟؟ ثبت نامش چجوريه اونوقت؟ ازمون GRE براي چي هستش؟
    سلام.

PBT ديگه دوره اش تموم شده. معمولا در هرکشوري که IBT به اندازه کافي در دسترس باشه ديگه PBT برگزار نميشه. قرار بود ارديبهشت 88 آخرين سري تافل PBT در ايران باشه که در سال 87 و 88 در دو حوزه امتحاني(اصفهان و کيش، البته بعدا شنيدم جايي در تهران هم بوده ولي نمي دونم کجا؟) برگزار مي شد. بعضي دوره ها امتحانات کيش لغو شد اما دانشگاه اصفهان به طور منظم تمام دوره ها رو برگزار کرد. در نهايت به دليل تقاضاي بالا يک سال ديگه PBT در ايران تمديد شد که فکر مي کنم ديگه فقط در دانشگاه اصفهان برگزار ميشه و ارديبهشت 89 آخرين دوره اش خواهد بود.

ثبت نام در آزمون PBT خيلي مشکله. چون از سراسر ايران ثبت نام مي کنند.
    {
    (توي پرانتز :mrgreen: : دوره ي ما (يعني تاريخ امتحان مهر 87) ثبت نام ساعت 8 صبح 20 مرداد 87 بود. ما 6 صبح رفتيم که مطمئن باشيم بهمون مي رسه. اما دل غافل! وقتي رسيديم بهمون گفتن دو روز دير اومدين :eek: بچه ها از همه جاي ايران از دوشب قبل دم در دانشگاه خوابيده بودند :eek: :eek: و ما اصفهانيا همه سرمون بي کلاه مونده بود که بي خبر از همه جا صبح زود اومده بوديم خلاصه اون روز غوغايي بود. محشر بود واسه خودش هرکي فقط مي خواست خودش ثبت نام کنه! :biggrin: و آخرش هم نشد. اما به دليل تقاضاي زياد و درخواست مستقيم از ETS ظرفيت رو بالا بردند و يک هفته بعد همه رفتيم و ثبت نام کرديم :nerd: )
    }

اما الان ثبت نام اينترنتي شده. تاريخ ثبت نام از طريق سايت دانشکده زبانهاي خارجي دانشگاه اصفهان (http://fgn.ui.ac.ir/fa/modules/news/ ) اعلام ميشه و همونجا هم نحوه ثبت نام اينترنتي مشخصه. دقت کنيد که تاريخ ثبت نام ممکنه تا سه ماه قبل از تاريخ امتحان باشه. ساعت ثبت نام کاملا دقيق و خيلي مهم هست. اگه ساعت ثبت نام 9 صبح باشه. راس ساعت 9:00:30 (9 و سي ثانيه!) ظرفيت اصلي و هم رزرو تکميل ميشه و سايت بسته مي شه!

آزمون GRE کاملا متفاوت با تافل هست و به هيچ عنوان نمي تونه جايگزين تافل باشه. فقط براي افرادي که براي دانشگاههاي آمريکا ( وبعضي دانشگاههاي کانادا) مي خوان اپلاي کنن ممکنه GRE هم(علاوه بر تافل) نياز باشه. موارد امتحانيش هم رياضي، هوش، لغت(verbal) و writing هست.
    2008/02/25
    340
    3

خانم اعلمی فر دستتون درد نکنه جواب کاملی بود هرچند که تقریبا نا امیدم کرد یعنی یه جورایی میشه گفت باز به ما که رسید اسمون تپید
    میگم حالا که شما این تجربه رو داشتید به عنوان کسی که برای ادامه تحصیل رفته اونور اب نظرتون چیه یعنی منظورم اینه الان دیدتون چجوریه؟ به نظرتون ارزششو داره واقعا یا نه تو همین ایران دنباله ادامه تحصیل ادم باشه بهتره؟ یا اینکه کلا اصلا بیخیال ادامه تحصیل شه بهتره ؟ من الان داره کارشناسی ارشد میخونم ولی همش تو فکر اینم که واسه اینده چه کار کنم. احتمالا شما هم یه چنین دورانیو داشتید خلاصه اگه تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار بدید ممنون میشم هرچند ربطی به عنوان تاپیک نداره :smile:
    2007/07/01
    138
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط roberto
    خانم اعلمي فر دستتون درد نکنه جواب کاملي بود هرچند که تقريبا نا اميدم کرد يعني يه جورايي ميشه گفت باز به ما که رسيد اسمون تپيد
    ميگم حالا که شما اين تجربه رو داشتيد به عنوان کسي که براي ادامه تحصيل رفته اونور اب نظرتون چيه يعني منظورم اينه الان ديدتون چجوريه؟ به نظرتون ارزششو داره واقعا يا نه تو همين ايران دنباله ادامه تحصيل ادم باشه بهتره؟ يا اينکه کلا اصلا بيخيال ادامه تحصيل شه بهتره ؟ من الان داره کارشناسي ارشد ميخونم ولي همش تو فکر اينم که واسه اينده چه کار کنم. احتمالا شما هم يه چنين دورانيو داشتيد خلاصه اگه تجربياتتون رو در اختيار ما قرار بديد ممنون ميشم هرچند ربطي به عنوان تاپيک نداره :smile:
    خواهش مي کنم :smile:
    چرا نااميد؟؟؟ علت نا اميدي تون چيه؟! اگه براي PBT مطالعه کرديد که تا ارديبهشت وقت داريد بديد و اگه نه هم که بهتر. الان شروع مي کنيد براي IBT مي خونيد و هروقت بخواهيد امتحانشو مي ديد. به شايعات هم توجه نکنيد...
    سوالاتون خيلي کليه و به خيلي چيزا بستگي داره :agree: تجربه شخصي من (که ممکنه کليت نداشته باشه) اين بود: من خيلي شک داشتم که ايران يا خارج و حتي تا آخرين لحظات در ايران اين سوالو مطرح مي کردم که چرا برم؟ ولي الان خيلي راضي هستم. واقعا ارزششو داشت...
    2008/02/25
    340
    3

حالا نا امیدی که نه بیشتر همون سر در گمی
    نه من هنوز اصلا شروع نکردم فعلا بیشتر وقتمو دارم میزارم روی تزم که خوب انجامش بدمو بتونم ازش ژورنال بدم فعلا هیچ نوع اقدامی نکردم. ولی خوب دورادور پیگیر مسایل هستم. همون که شما میگی شاید بیشتر به شایعات توجه کردم که میگن PBT اسون تر از IBT هستش.در مورد سوالاتم درسته حق با شماست خیلی کلیه حالا یه سری سوالات تو ذهنم هست که خیلی زیاده :smile: تدوینشون که کردم براتون تو پیغام خصوصی میفرستم چون دیگه فکر کنم از سوال این تاپیک خارج میشه.
    موفق باشید.
    2005/12/08
    تهران
    618
    20

پاسخ : سوالات متدوال در مورد امتحان ایلتس و تاقل

سلام
    ببخشید گویا تاپیک خیلی قدیمی شده!
    من دارم برای امتحان آیلتس آماده میشم. البته فعلا تو کلاس های آمادگی شرکت نکردم. اوایل تاپیک خانوم جعفری گفتن که آیلتس بریتیش هست و تافل امریکن. حالا می خوام بدونم این دو چقدر با هم تفاوت دارن؟ مثلاً در قسمت speaking من نمی تونم american صحبت کنم؟ و کلاً تفاوت ها در کجاست؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24