اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات متدوال در مورد امتحان ایلتس و تاقل

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالات متدوال در مورد امتحان ایلتس و تاقل

این تاپیک مربوط به سوالات متداول در مورد امتحان ایلتس و تافل میباشد لطفا قیل از پرسیدن سوال ، مطالب قبل رو مطالعه کنید
    با سلام
    دوستان من قصد دارم یک مدرک زبان بگیرم.
    به نظر شما تافل بهتره یا ایلتس؟
    لطفا دلیلهاتونا بگین.
    تولیمو چطوره؟
    ممنون میشم جواب بدید.
    به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند
    که برون در چه کردی که درون خانه آیی

پاسخ : تافل یا ایلتس

سلام
    به نظرم ایلتس بهترین گزینه است. هم معتبره و هم از تافل مخصوصا ibt راحتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط e-arash
      سلام
      به نظرم ایلتس بهترین گزینه است. هم معتبره و هم از تافل مخصوصا ibt راحتره
      با تشکر از شما
      یعنی تافل معتبر نیست.
      ایلتس کجا معتبره؟
      به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند
      که برون در چه کردی که درون خانه آیی

دیدگاه

سلام......

هر دوش معتبره اما بستگی به انتخاب شما داره .تافل american هست و ایلتس british .

موفق باشید...
        فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام

از نظر اعتبار فرقی نداره ولی من از کسایی که دنبال گرفتن مدرک هستن شنیدم که تافل راحت تره.

موفق باشید
          Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

سلام دوست عزیز ، اول هدفت رو از گرفتن مدرک زبان مشخص کن بعد برو دنبالش ، ایلتس و تافل هر دو معتبر هستن ،
            کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز
              هر دو امتحان تافل و آیلتس معتبرند. البته چند سال پیش آیلتس در ایران تحریم شده بود ولی بعد قضیه ملوانهای انگلیسی دوباره آیلتس ایران هم معتبر شده. البته باید ببینی مدرک زبان واسه کدوم کشور میخوای؟ بعضی کشورها تافل یا آیلتس ایران رو قبول ندارند. یه فاکتور دیگه ای که باید در نظر بگیری راحتی و سختی امتحانه. تافل سه تا ورژن داره: کاغذی pbt و کامپیوتری cbt و اینترنتی ibt. کامپیوتری تو ایران برگزار نمیشه. کاغذی تافل راحت ترین امتحانه نسبت به اینترنتی تافل و آیلتس. واسه همین اگه میخوای این امتحانو بدی باید واسه ثبت نام و رجیستر کردن گوش به زنگ باشی چون تو ایران کم برگزار میشه و متقاضی هم زیاد داره و خیلی زود ظرفیتش تکمیل میشه. بعد کاغذی تافل از لحاظ راحت بودن آیلتسه و از همه سخت تر اینترنتی تافل. یه فاکتور دیگه شهر برگزاری آزمونه. واسه چک کردن اینکه کدوم آزمون تو کدوم شهرهای ایران برگزار میشه میتونی به سایت های مربوطه سر بزنی. واسه تافل به سایت www.ets.org و واسه آیلتس به سایت www.ielts.org . ولی از لحاظ اعتبار که گفتی هر دو معتبرند و باز هم میگم که بستگی به کشوری داره که میخوای. چون بعضی کشورها مثل کانادا آیلتسی که تو ایران برگزار میشه رو قبول ندارند.
              سوالی داشتی خوشحال میشم کمکت کنم.
              موفق باشی

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                تافل و آیلتس ایران معتبر هستند و همه جا قبول دارند.
                بعضی جاها مخصوصا آمریکا ممکنه آیلتس رو قبول نکنند و بعضی جاها مخصوصا اروپا یا استرالیا ممکنه تافل رو قبول نکنند.
                باید مشخص کنید بیشتر قاره آمریکا هدفه یا اروپا و استرالیا. ولی اکثرا هر دو رو قبول دارند.
                کانادا برای ویزای اقامت دائم می گن تافل رو سختتر از آیلتس قبول می کنه. اما برای ویزای دانشجویی هر دورو قبول داره
                It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

سلام
                  من ممنون میشم اگه بیشتر در مورد امتحان تافل توضیح بدید که منابع چیه؟چه کتابایی رو باید خوند؟ امتحانش چه طوریه؟ در ایران این امتحان در حال حاضر چه طوری برگزار میشه ؟> و ................ و نمره اون چه طوری هست ...
                  چون تا اونجایی که من میدونم واسه آزمون دکترا در ایران باید تافل بالای 550 داشت ... این نمره روی چه اساسی هست ؟
                  ممنون
                  [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

سلام

آزمون تافل در حال حاضر به دوصورت PBT (کتبی) و IBT (اینترنتی) در ایران برگزار میشه.
                    PBT فقط در دانشگاه اصفهان برگزار میشه و اردبیهشت 89 آخرین سری اون در ایران خواهد بود و دیگه کلا برگزار نمیشه. تافل کتبی تقریبا هر ماه یا هر یک ماه و نیم یک بار برگزار میشه و حدودا یک ماه و نیم بعد نتیجه اش میاد.
                    اما آزمون IBT همه جا هست، هر دوهفته یک باره و نتیجه اش دو هفته بعد از امتحان میاد.

فرق کتبی با اینترنتی در موارد امتحانی هست. در کتبی writing به صورت جدا گرفته میشه و نمره listening, Grammar, Reading به عنوان نمره نهایی از حداکثر 665 حساب میشه. نمره 550 که ذکر کردید هم از همین 665 هست. اما برای کسی که در ایران می خواد دکترا بگیره تافل توصیه نمیشه. چون قیمتش خیلی بیشتره. آزمونهای مشابه تافل مثل MCHE هست که کاملا شبیه تافل کتبی هستند(البته writing ندارند) و باقیمت حدود ده هزارتومان. (تافل اصلی حدود دویست هزارتومان میشه).

موارد امتحانی تافل اینترنتی هم listening, Speaking, Reading, Writing هست که هرقسمت 30 نمره داره و در مجموع از 120 نمره حساب میشه.

آزمون های تافل یا آزمونهای مشابهش رو به هرتعداد که بخواهید می تونید بدید و بهترین نمره به عنوان نمره شما حساب میشه. البته دقت کنید که اعتبار نمره تافل به مدت دو سال هست.
                    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

سلام ممنون اما چند سوال .. چه منابعی باید خوند واسه این امتحان؟ سطح امتحانش چه طوریه؟ رایتینگ در چه حدیه؟ من شنیدم معمولا تکراریه؟این امتحان MCHE در چه حدیه؟ مطمئنین این امتحان رو میشه جایگزین امتحان تافل کرد واسه دکترا؟ :question: منع قانونی توی ایران نداره؟ من در این مورد اصلا نمیدونم؟ oo: میشه در مورد منابع امتحان هم راهنمایی کنید؟ و چه چیزایی رو واسش خوند؟ چقدر طول میکشه که برای امتحان اماده شد؟ ممنون میشم تجربیات خودتون رو در این زمینه بگین .. ممنون
                      [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

bebin baraye raftan be har keshvare dg shoma hade aghay bayad ielse7 ro dashte bashi ama tafelam moheme nemishe goft kodomesh behtare vali har dosh niyaze ama iels niyaze avaliyast vagarna agar rafti ye keshvare khareji baya beri onja doreye zaban begzaroni ama tofel ham kheili moheme

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشته اعلمی فر
                          سلام

آزمون تافل در حال حاضر به دوصورت PBT (کتبی) و IBT (اینترنتی) در ایران برگزار میشه.
                          PBT فقط در دانشگاه اصفهان برگزار میشه و اردبیهشت 89 آخرین سری اون در ایران خواهد بود و دیگه کلا برگزار نمیشه. تافل کتبی تقریبا هر ماه یا هر یک ماه و نیم یک بار برگزار میشه و حدودا یک ماه و نیم بعد نتیجه اش میاد.
                          اما آزمون IBT همه جا هست، هر دوهفته یک باره و نتیجه اش دو هفته بعد از امتحان میاد.

فرق کتبی با اینترنتی در موارد امتحانی هست. در کتبی writing به صورت جدا گرفته میشه و نمره listening, Grammar, Reading به عنوان نمره نهایی از حداکثر 665 حساب میشه. نمره 550 که ذکر کردید هم از همین 665 هست. اما برای کسی که در ایران می خواد دکترا بگیره تافل توصیه نمیشه. چون قیمتش خیلی بیشتره. آزمونهای مشابه تافل مثل MCHE هست که کاملا شبیه تافل کتبی هستند(البته writing ندارند) و باقیمت حدود ده هزارتومان. (تافل اصلی حدود دویست هزارتومان میشه).

موارد امتحانی تافل اینترنتی هم listening, Speaking, Reading, Writing هست که هرقسمت 30 نمره داره و در مجموع از 120 نمره حساب میشه.

آزمون های تافل یا آزمونهای مشابهش رو به هرتعداد که بخواهید می تونید بدید و بهترین نمره به عنوان نمره شما حساب میشه. البته دقت کنید که اعتبار نمره تافل به مدت دو سال هست.
                          سلام
                          PBT دیگه نمی خواد برگزار شه؟ یهنی فقط از این به بعد IBT برگزار میشه؟ :sad: فقط تو دانشگاه اصفهان!!؟؟ ثبت نامش چجوریه اونوقت؟ ازمون GRE برای چی هستش؟
                          حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
                          خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
                            سلام ممنون اما چند سوال .. چه منابعی باید خوند واسه این امتحان؟ سطح امتحانش چه طوریه؟ رایتینگ در چه حدیه؟ من شنیدم معمولا تکراریه؟این امتحان MCHE در چه حدیه؟ مطمئنین این امتحان رو میشه جایگزین امتحان تافل کرد واسه دکترا؟ :question: منع قانونی توی ایران نداره؟ من در این مورد اصلا نمیدونم؟ oo: میشه در مورد منابع امتحان هم راهنمایی کنید؟ و چه چیزایی رو واسش خوند؟ چقدر طول میکشه که برای امتحان اماده شد؟ ممنون میشم تجربیات خودتون رو در این زمینه بگین .. ممنون
                            با سلام.
                            منابع زیاده. اول باید دقیقا مشخص کنید کدوم آزمون رو میخواهید بدید تا بتونم دقیق منابع رو بگم. به طور کلی برای تافل کتابهای longman و Barron's خیلی معروف هستند. برای listening، کتاب VOA، برای لغت نرم افزار maximum و برای آزمونهای نمونه ی تافل، کتابهای Actual tests و KITS.

سوالات رایتینگ تقریبا از بین حدود 150 سوال مشخص هست و حتی جوابهاش هم همه منتشر شده. اما حفظ کردن این همه رایتینگ مشکله و ممکنه سوال امتحان دقیقا یکی از همون ها نباشه ولی در همون محدوده است. سوالش به صورتیه که نیاز به اطلاعات علمی در اون زمینه نداشته باشید و راحت بنویسید. نوشتن رایتینگ یک چهارچوب و قوانین خاصی داره که در کتابهای رایتینگ هست و اگه رعایت بشه آسونه.

امتحان MCHE دقیقا در سطح تافل PBT هست.(ولی رایتینگ نداره) اعتبارش در داخله و فکر نمی کنم در خارج از کشور اعتبار داشته باشه.(مطمئن نیستم) باید اول شرایط دانشگاهی رو که می خواهید امتحان دکتراش رو بدید بررسی کنید و ببینید چه آزمونهای زبانی رو قبول دارند و از هر کدوم چه نمره ای حداقل هست. مثلا برای روشن شدن مطلب ببینید دانشگاه اصفهان این آزمونها رو می پذیره:
                            http://phd.ui.ac.ir/index.php?rF=16

اینکه چقدر طول میکشه کاملا بستگی به خودتون داره. اینکه زبانتون در چه حد باشه و مهارتتون در اون امتحان به چه صورت باشه. مثلا تافل کتبی نیاز به مهارت تست زنی و سرعت بالا و همزمان دانش انگلیسی خوب داره اما تافل اینترنتی به اندازه کتبی نیاز به مهارت تست زنی نداره... کلاسهای تافل اصولا دو تا شش ماهه هستند. تجربه شخصی من این بود: من چند ترم زبان در آموزشگاه خوندم و اینترچنج سبز رو تموم کردم. دو سال رها شد و مطالعه خاصی برای انگلیسی نداشتم اما خب در اینترنت و دروس دانشگاهی زیاد با انگلیسی سروکار داشتم. بعد از این دو سال یک کلاس تافل دو ماهه رفتم و از تافل PBT نمره 610 گرفتم.

در ضمن به عنوان سنجش خودتون می تونید در آزمون تولیمو سازمان سنجش هم شرکت کنید که نمره اش رو بعضی از دانشگاهها برای دکترا هم قبول دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تولیمو به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza.ghayour
                              bebin baraye raftan be har keshvare dg shoma hade aghay bayad ielse7 ro dashte bashi ama tafelam moheme nemishe goft kodomesh behtare vali har dosh niyaze ama iels niyaze avaliyast vagarna agar rafti ye keshvare khareji baya beri onja doreye zaban begzaroni ama tofel ham kheili moheme
                              چرا می گید هردوش نیازه؟ یکی اش کافیه. معمولا افرادی که از طریق ویزای دانشجویی اقدام می کنند امتحان تافل و افرادی که ویزای کار یا اقامت دائم اقدام می کنند امتحان آیلتس می دن. البته تاکید می کنم معمولا. در هرصورت خیلی به ندرت پیش میاد که فردی مجبور بشه هردوش رو بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X