اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در نمایش lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در نمایش lcd

سلام
    lcd را با میکرو atmega 16راه اندازی کردم ،نمیدونم چرا بعد از یه مدت کوتاه درست کار کرذن lcd ،حروف ها رو بصورت عجیب و قریب نشون میده ؟میتونه از تغذیه میکرو باشه ،مثلا اگه جریانش کم باشه؟؟

پاسخ : اشکال در نمایش lcd

nدو احتمال وجود داره:
    یا نویز داره مدارتون
    یا تغذیتون درست و حسابی نیست
    یا سیم هاش محکم وصل نشده

حتما این موارد رو چک کنید به احتمال زیاد حل میشود :redface:
    صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

سلام... من هم همین مشکل رو دارم ... البته مدارم رو برد بورده ... از این اشکالها هم زیاد دارم... راستشو بخواین خسته شدم هر جای مدار مشکلی پیش میاد و از کسی میپرسم فوری میگه نویزه.... چه جوری باید از شر این نویز خلاص بشم...

دیدگاه

سلام
        احتمالا شما پایه های lcd رو خوب لحیم نکردید . و شاید هم در برنامه شما مشکلی است . این اتفاق همیشه بعد از یک زمان معین می افته ؟

از شر نویز خلاص شدن با سیم کشی درست و لحیم کاری درستتر ممکنه .
        البته الان اساتید میگن تو که لالایی .....
        در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
        در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
        که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
        آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

سلام دوستان
          ممنون از راهنماییتون.
          اما مدارم،عیب از برنامه نیست چون با همین برنامه روی برد بورد مشکلی نداشتم.
          شاید از همون لحیم کاری باشه،چون با لحیم کاری مجدد مشکلم حل شده بودولی نمیدونم چرا دوباره تکرار میشه؟
          اگه تغذیه ی مدارم 5ولت و450 میلی آمپر باشه راه اندازی 4تا آی سی که یکیش میکرو هست نمیتونه علت این مشکل باشه اینکه میکرو جریان کم بیاره؟؟

دیدگاه

اگر هی لحیم می کنی و دوباره لحیم سردی پیدا میکنه مشکل از جنس سیم لحیمت می تونه باشه و می تونه از کثیف بودن pcb هم باشه .

مشکلت رو من احتمال میدم واسه تغذیه هم باشه.ببینم تغذیت چیه؟7805؟اگه 7805 هست حتما دو تا خازن بزرگ قبل و بعد از 7805 بزار .در ضمن ولتاژ ورودی رو چک کن که بالا باشه(حدود12 ولت خوبه)اخه ای سی زیاد تو مدار داری البته این مشکل جریان که میگی بستگی داره اون س تا ای سی دیگه چی باشه البته خود lcd هم جریان بالایی می کشه هااا
            علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

دوست عزیز من اصلا از رگولاتور استفاده نکردم.تو مدارم از 555وlm358وlm833 استفاده کردم و تغذیه ی من هم شارژر سونی اریکسونه،توضیحاتش که گفتم.راستی شما گفتی که از 12 ولت استفاده کنم،اونوقت میکرو نمیسوزه آخه تغذیش باید بین 4.5 تا5.5 ولت باشه مگه نیست؟

دیدگاه

منظورم ورودی 7805 بود

خوب پس اگه اینطوری هست بازم واسه اطمینان تغذیت رو عوض کن و با یه چیزه دیگه تست کن اگه نشد دیگه تو مدار نویز داری بعد از هر بار که دیتا واسه lcd فرستادی این رو بنویس
                کد:
                initlcd

دیدگاه

ببخشید اینیکه گفتید (initlcd) چیکار میکنه؟

دیدگاه

ریست می کنه lcd رو و از اول اینشیال میکنه

دیدگاه

سلام . ال سی دی 2*16 رو چه جوری میشه تست کرده که سوخته یا سالمه ؟

من هر برنامه ای رو تست کردم نتونستم نوشته رو صفحه بیارم . با تغییر پتانسو متر هم فقط مربع های سیاه میان تو صفحه
                      گاهي تمام چيزهايي که يک نفر مي خواهد، فقط دستي است براي گرفتن دست او، و قلبي است براي فهميدن وي ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dr.data
                        سلام . ال سی دی 2*16 رو چه جوری میشه تست کرده که سوخته یا سالمه ؟

من هر برنامه ای رو تست کردم نتونستم نوشته رو صفحه بیارم . با تغییر پتانسو متر هم فقط مربع های سیاه میان تو صفحه
                        تو دیتا شیتش نوشته که برای راهندازیش چه کد هایی باید بدی
                        اونو بخون بعدش کد ها رو دستی بده
                        اون موقع مشخص میشه سوخته یا سالمه ....
                        Share OR Die

دیدگاه

ببخشید ولی من نفهمیدم چی شد :(
                          گاهي تمام چيزهايي که يک نفر مي خواهد، فقط دستي است براي گرفتن دست او، و قلبي است براي فهميدن وي ..

دیدگاه

دیتاشیت lcd رو داری؟
                            Share OR Die

دیدگاه

خیر !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X