اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه کار کردن با بیت ها در codevision

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه کار کردن با بیت ها در codevision

با سلام خدمت دوستان محترم و عزیز
    یه مشکلی برای من پیش اومده و اون اینه که چطور میشه با بیت ها در برنامه codevision کار کرد.
    مثلا بیت UDRE که بیت پنجم رجیستر UCSRA در میکرو ATMEGA16 را چگونه می توان کنترل کرد. البته بدون اینکه مثلا بنویسیم UCSRA.5 = 0 . یا اینکه از دستور define# استفاده کنیم.
    منظور دقیق من اینکه چطور می توان بدون اینکه جایی بیت UDRE رو تعریف کنیم، آنرا 0 یا 1 بکنیم.
    البته باید بگم که در مثال هایی که در دیتاشیت ATMEGA16 آورده شده بصورت مستقیم از بیت ها استفاده کرده ولی وقتی من عین همون دستور ها رو در codevision استفاده میکنم از برنامه error میگیره و مگه که همچین متغییری تعریف نشده.
    در ضمن یه نکته دیگر رو هم یادآوری می کنم که برنامه WinAVR بیت های میکرو AVR رو میشناسه و من می خوام این مسئله رو در codevision حل بکنم.
    در پایان از همه عزیزانی که مطلب بالا رو با حوصله خوندن ( چه کسانی که می تونن کمک کنن و چه کسانی که نمیتونن کمک کنن) متشکرم.

پاسخ : نحوه کار کردن با بیت ها در codevision

سلام
    شما باید از AND و OR استفاده کنید،مثلا بیت پنجم UCSRA رو میخواید یک کنید:
    UCSRA|=0x20
    یعنی اون بیت رو با یکor می کنیم و بقیه رو با صفر
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

اقا فرهاد شما با winavr کار کرده اید
      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

من زیاد با winavr نتونستم کار کنم.
        ولی یه راهنمایی کوچیک می تونم بکنم البته اگر به در دتون بخوره.
        من نتونستم فایل makefile را درست کنم ولی از یکی از example های winavr کپی گرفتم و بعد محتویان فایل c اون رو کامل پاک کردم و برنامه خودمو توش نوشتم و بعد گزینه make all file رو زدم و فیال هگز رو برام تولید کردش.
        البته فایل coff رو که توی avr studio 4 کاربرد داره برام تولید نکرد.
        مطالب بالا کل چیزهایی بود که من از winavr بلد بودم.

دیدگاه

من یه پیشنهاد دارم .. اصلا هدفت از این کار چیه که از اسم بیت ها استفاده کنی؟ ساده شدن برنامه نویسی؟
          خوب من می گم یه بار این بیتها رو داخل یه فایل با define# تعریف کن و از این به بعد هر وقت خواستی برنامه بنویسی این فایل رو به برنامه ی خودت Include کن ... بیشتر از این مغزم نمیکشه ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X